Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Ενότητες

Μικρού Μήκους 1
Παρασκευή 06/11/2020 20:00 - 22:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:56:07

  1. Bound, Gustavo Arteaga, Αγγλία, 2019, 01:06
  2. Plunge - Short Animation, David James Holloway, Samuel Lawrence, Αγγλία, 2019, 04:45
  3. Umbilical, Danski Tang, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 06:53
  4. Magic Dream, Tomás Welss, Χιλή, 2019, 11:08
  5. Gym & Goolie, Tović, Αυστραλία, 2019, 05:29
  6. Hansel and Gretel, Shaun Clark , Magid El-Bushra, Αγγλία, 2019, 05:40
  7. Memory Boxes, Hamze Bytyci, Γερμανία, 2019, 08:29
  8. ...they only take away the criminals / ...die bringen nur die Verbrecher weg, Hamze Bytyci, Γερμανία, 2019, 06:10
  9. Homeward, Shirley Neeman, Ισραήλ, 2019, 04:52
  10. Idiot, Dušan Davidov, Σλοβακία, 2018, 18:30
  11. Dead Bod, Shaun Clark, Kim Noce, Αγγλία, 2020, 02:00
  12. I Want / Ich Will, Anne Isensee, Γερμανία, 2018, 02:00
  13. Tacit Blue, Wenkai Duan, Κίνα, 2019, 09:14
  14. Smile You Deserve It / ابتسم فأنت تستحقها, Ibrahim Albuainain, Κατάρ, 2020, 03:50
  15. Once Upon Another, Chuck George Tsioutsias, Αγγλία, 2019, 01:12
  16. Duodrom, Basil Vogt, Ελβετία, 2019, 08:42
  17. Napo, Gustavo Ribeiro, Βραζιλία, 2020, 16:07

Μικρού Μήκους 2
Παρασκευή 06/11/2020 22:00 - 00:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:27:36

  1. Lea Porcelain - The Love, Jakob Schmidt, Γερμανία, 2019, 03:36
  2. Bird / 鳥, Wu-Ching Chang, Ταϊβάν, 2019, 04:35
  3. Embraces & the Touch of Skin, Sara koppel, Δανία, 2019, 02:42
  4. The Last Day / Den siste dagen, Margaret Emdal, Νορβηγία, 2019, 06:21
  5. The Eye, Cenk Koksal, Αγγλία, 2019, 02:54
  6. Flow, Adriaan Lokman, Ολλανδία, 2019, 13:43
  7. KIDS, Michael Frei, Ελβετία, 2019, 09:00
  8. Freeze frame, Soetkin Verstegen, Βέλγιο, 2019, 05:00
  9. Grandad was a romantic., Maryam Mohajer, Αγγλία, 2019, 04:39
  10. Lost and Found, Shimon Engel, Ofer Winter, Ισραήλ, 2019, 04:07
  11. Gray Body, Samaneh Shojaei, Ιράν, 2019, 05:00
  12. The Myth of Dragon`s Mountain / افسانه کوه اژدها, Asghar Safar, Abbas Jalali Yekta, Ιράν, 2019, 07:30
  13. Domus, Delphine Priet-Mahéo, Γαλλία, 2019, 09:10
  14. Flower and the Girl, Robin Heap, Αγγλία, 2019, 09:19

Μικρού Μήκους 3
Σάββατο 07/11/2020 14:00 - 16:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:54:26

  1. Bach-Hông, Elsa Duhamel, Γαλλία, 2019, 18:00
  2. Bela, Nick Simpson, Αυστραλία, 2019, 04:52
  3. Homo erecTattoos, Tae-woo KIM, 2020, 08:18
  4. Forest Dental Clinic, Herian KIM, 2019, 04:38
  5. Divine Consultants - The Beginning, Juha FIilin, Φινλανδία, 2019, 18:00
  6. Mimi Says No / 米米說不, Yih-Fen Chou, Ταϊβάν, 2019, 04:46
  7. Rare Bird, Jack Chakerian, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 16:15
  8. The Witch & the Baby, Evgenia Golubeva, 2020, 04:45
  9. Eaten, Mohsen Rezapour, 2019, 07:20
  10. Blind Date, Camiel Schouwenaar, Ολλανδία, 2019, 02:15
  11. New Year, Rory Waudby-Tolley, Diana Gradinaru, Αγγλία, 2019, 09:03
  12. THE LIBERTARIAN / EL LIBERTARIO, Eugenio Gómez Borrero, Κολομβία, 2019, 16:14

Μικρού Μήκους 4
Σάββατο 07/11/2020 16:00 - 18:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:42:08

  1. Luz, John Banana, Γαλλία, 2019, 07:30
  2. Cracks in the Pavement / Entre Baldosas, Nicolas Conte, Αργεντινή, 2019, 08:52
  3. Pace, Kai Stänicke, Γερμανία, 2019, 11:34
  4. Flesh / Carne, Camila Kater, Βραζιλία, 2019, 12:12
  5. Souvenir, Cristina Vilches Estella, Paloma Canonica, Ισπανία, 2020, 13:30
  6. The Butterfly, Noel Clarke, Αγγλία, 2019, 11:16
  7. Divinity / Malakout, Farnoosh Abedi, Ιράν, 2019, 11:05
  8. The Present / 선물, Jihye Jung, Κορέα, 2019, 06:15
  9. A dog by your side, Selina Wagner, Αγγλία, 2019, 02:04
  10. Fantasmia, Luise Fiedler, Γερμανία, 2019, 07:20
  11. A Barber in a Bald Town, Bo-kyung SUNG, 2019, 10:30

Μικρού Μήκους 5
Σάββατο 07/11/2020 18:00 - 20:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:48:52

  1. Peace, Dimitar Dimitrov, Βουλγαρία, 2019, 06:00
  2. IRON ME / REPASSE-MOI, Ivan Rabbiosi, Γαλλία, 2019, 09:47
  3. Listen Papa!, Olga Poliektova, Tatiana Poliektova, 2019, 13:00
  4. CREATIVE EVOLUTION / 創造的進化, Song Yungsung, Ιαπωνία, 2019, 05:00
  5. Hungry, Yaou Chen, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 02:39
  6. Bellzebub, Cesar Diaz Melendez and Isabel de la Torre, Ισπανία, 2020, 01:44
  7. Code, Xinyue Song, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 03:42
  8. The box / La boite, Marie-Pierre Hauwelle, Γαλλία, 2019, 11:07
  9. Deluxe Motion / Mouvement Deluxe, Mathieu Handfield, Καναδάς, 2019, 08:25
  10. Matches, Géza M. Tóth, Ουγγαρία, 2019, 11:25
  11. Tales of the Unknown, Jaime Maestro, Ισπανία, 2018, 02:28
  12. Fox Boy, Do-Yeon TAK, 2018, 11:45
  13. GALAPAGOS, HUR Bum-wook, 2019, 15:00
  14. Mascot, LEEHA KIM, 2019, 06:50

Μικρού Μήκους 6
Σάββατο 07/11/2020 20:00 - 22:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:42:51

  1. Each Other / Yek Digar, Sarah Tabibzadeh, Ιράν, 2019, 15:57
  2. Albert&Josephine, Tomasz Wełna, Πολωνία, 2019, 07:15
  3. The One who Crossed the Sea / Der übers Meer kam, Jonas Riemer, Γερμανία, 2020, 09:34
  4. MINOTAUR / MINOTAURO, ENRIQUE DIEGO, Ισπανία, 2019, 08:33
  5. The peculiar crime of Oddball Mr. Jay / O peculiar crime do estranho Sr. Jacinto, Bruno Caetano, Πορτογαλία, 2019, 10:50
  6. Windshriek / Hurlevent, Frédéric Doazan, Γαλλία, 2019, 06:23
  7. Metamorphosis, Carla Pereira & Juanfran Jacinto, Ισπανία, 2019, 10:35
  8. Five / Fuenf, Peter Kaboth, Γερμανία, 2019, 06:55
  9. Incidents - Way home / Hemväg, Jessica Laurén, Σουηδία, 2019, 07:23
  10. Dragon Recipes / ΔΡΑΚΟΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ, Maria Pavlou, Κύπρος, 2019, 07:12
  11. The Grass is Always Greener When it isn't Covered in Chocolate, Hala Alhomoud, Κουβέιτ, 2019, 09:48
  12. Queerer Than Thou, Kate Jessop, Αγγλία, 2019, 02:26

Μικρού Μήκους 7
Κυριακή 08/11/2020 16:00 - 18:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:54:13

  1. MORE THAN JUST A SQUARE, CHINGYU YANG, Ταϊβάν, 2019, 10:16
  2. Foreign Exchange, Corrie Francis Parks, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 05:45
  3. Om Nom Nom…, Minato Matsuda, Haruna Ueno, Tomoko Taiga, Ιαπωνία, 2019, 03:16
  4. Little Grey Wolfy. Summer Party / Den Vesle Grå Ulven. Sommerfest, Natalia Malykhina, Γερμανία, 2019, 06:33
  5. Ramsey, Howard James Fyvie, Νότια Αφρική, 2019, 11:00
  6. Drip, Jake Mansbridge, Αγγλία, 2019, 03:08
  7. perpetuate, Stephan Larson, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 04:34
  8. Hipposterous, John T. Hill, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 03:22
  9. Abe's Story, Adam H Stewart, Ιρλανδία, 2019, 12:21
  10. Song Sparrow, Farzaneh Omidvarnia, Δανία, 2019, 11:43
  11. Dark Room, Pedro Allevato, Αγγλία, 2019, 03:40
  12. Monster, Vesela Yotseva, Βουλγαρία, 2019, 08:17
  13. Guster, John C Kelley, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2018, 04:23
  14. Mangi Meli Remains, Konradin Kunze, Γερμανία, 2019, 12:00
  15. Purpleboy, Alexandre Siqueira, Πορτογαλία, 2019, 13:55

Μικρού Μήκους 8
Κυριακή 08/11/2020 18:00 - 20:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:56:11

  1. Me, a Monster?, Belinda Bonan, Ισπανία, 2020, 06:15
  2. Who are you? / ¿Y Usted, Quién Es?, Julio Pot, Χιλή, 2018, 13:21
  3. Iktamuli, Anne-Christin Plate, Γερμανία, 2019, 05:30
  4. Passage / Prelazak, Igor Coric, Σερβία και Μαυροβούνιο, 2019, 06:50
  5. The Tree of Lost Souls / El árbol de las almas perdidas, Laura Zamora, Ισπανία, 2019, 15:00
  6. The Music Box, Joe Chang, Καναδάς, 2019, 11:29
  7. Gum and Sauce Go to Skill School, Chadwick Whitehead, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 04:05
  8. companionship, engi mahmoud, Αίγυπτος, 2019, 04:59
  9. Winter / 冬, 余國東, Κίνα, 2019, 08:00
  10. Constructive Interference, Mon Ami, John Akre, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 03:20
  11. Castle, Ryotaro Miyajima, Ιαπωνία, 2019, 05:00
  12. Inside Blue / 藍色獨白, Yi-Chien Chen, Ταϊβάν, 2019, 05:51
  13. Monsters In The Dark, Apollonia Thomaier, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 06:02
  14. Pointless, Heidi Stokes, Αγγλία, 2019, 08:35
  15. Crossing, Arvind Singh Jeena, Nikhita Prabhudesai, Βρετανική Επικράτεια Ινδικού Ωκεανού, 2019, 06:14
  16. eadem cutis: the same skin / eadem cutis: dieselbe haut, Nina Hopf, Γερμανία, 2019, 05:40

Μικρού Μήκους 9
Κυριακή 08/11/2020 20:00 - 22:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:59:12

  1. Waltz, Mari Miyazawa, Ιαπωνία, 2019, 14:10
  2. INTRODUCING LIBROPHILEAS / Predstavljanje Knjigoljuba, Ivica Valentić, Κροατία, 2019, 17:20
  3. Roses in the Night, Pencho Kunchev, Βουλγαρία, 2018, 11:06
  4. King Weeper and Uncle Tickleton / Цар Плаксій та Лоскотон / Tsar Plaksiy ta Loskoton, Andrian Sakhaltuiev, Ουκρανία, 2019, 11:40
  5. Clotilda and the Wyvern, Edward Barocela, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 29:57
  6. No comment / Без коментар, Vera Doneva, Βουλγαρία, 2019, 17:00
  7. METEOR Genesis, Quentin Dognon, Γαλλία, 2019, 14:13
  8. Blue and Curt, Jesse Cote, Καναδάς, 2019, 01:16
  9. Stephanie, Corrinne James, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 02:30

Μικρού Μήκους 10
Κυριακή 08/11/2020 22:00 - 00:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:55:36

  1. Intermission Expedition, Wiep Teeuwisse, Ολλανδία, 2019, 08:21
  2. The Flood Is Coming, Gabriel Böhmer, Αγγλία, 2018, 08:57
  3. 2001 Sparks in the Dark / 2001 Destellos en la oscuridad, Pedro González Bermúdez, Ισπανία, 2018, 20:23
  4. I'll call you later, maria scutaru, Ρουμανία, 2020, 01:00
  5. Drive / Pulsion, Pedro Casavecchia, Αργεντινή, 2019, 06:57
  6. shadowland, bellopropello, Ελβετία, 2019, 13:50
  7. The Unusual Bath of Mister Otmar, Niko Radas, Κροατία, 2019, 14:53
  8. ARCH-RIVAL / 最强对手, LIU QIANG, Κίνα, 2019, 05:00
  9. The Snake Prince / Le Prince Serpent, Fabrice Luang-Vija, Anna Khmelevskaya, Γαλλία, 2019, 30:00
  10. Mimi Meets Books / Chinese, Yih-Fen Chou, Ταϊβάν, 2019, 06:15

Σπουδαστικές 1
Παρασκευή 06/11/2020 18:00 - 20:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:45:39

  1. Who Brings Chocolate Jam?, Nahee Jang, 2020, 03:03
  2. SeeYa, Myeong-won SONG, 2020, 04:00
  3. Trauma, Yuzin JANG, 2019, 04:40
  4. 300 g/m2, Kamila Kučíková, Εσθονία, 2018, 05:33
  5. Layers, Mariel Alejandra Buenfil Blazquez, Εσθονία, 2019, 06:30
  6. Vibration, Sofiya Ilieva, Εσθονία, 2019, 02:53
  7. Cante, Teresa Baroet, Εσθονία, 2019, 05:00
  8. Aurora, Ingrid Pucci, Εσθονία, 2019, 02:08
  9. Food Chain / Toiduahel, Liis Kokk, Mari Kivi, Εσθονία, 2018, 08:30
  10. 2.3 x2.6 x 3.2, Jiaqi Wang, Κίνα, 2019, 03:47
  11. African Sonata, Kieran Firth-Bernard, Αγγλία, 2019, 01:52
  12. The Midnight Marionette, Joshua Diabo, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 03:06
  13. Wandaland, Richard Noble, Αγγλία, 2019, 06:05
  14. Kindled, Natasha Bishop, Νέα Ζηλανδία, 2019, 03:27
  15. Thoughts on Self Love, Romee van der Schoot, Ολλανδία, 2019, 02:30
  16. Nestor, João Gonzalez, Αγγλία, 2019, 05:59
  17. Twinless, Sapir Danan, Ronalee Israel, Ισραήλ, 2019, 06:20
  18. The Fox of the Palmgrove / Panangaatu Nari, Divakar SK, Βρετανική Επικράτεια Ινδικού Ωκεανού, 2019, 08:56
  19. Beyond The Moon / 달을 넘어서, JIYONG HYONG, SEOYOUNG CHO, Κορέα, 2020, 07:00
  20. Father / Πατέρας, Apollonia Xylouris, Αυστραλία, 2019, 03:44
  21. One Slimy Story, Assile Blaibel, Γαλλία, 2020, 04:39
  22. MicroAnimations, Edward Morin, 2019, 02:10
  23. Carded, Edward Morin, 2019, 03:47

Σπουδαστικές 2
Σάββατο 07/11/2020 10:00 - 12:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:51:07

  1. Onsen, Carlotta Bourdonnais, Thibaud Garrigos, Carla Gharbi, Bastien Hamidi, Linda Neang, Lucas Planchon., Γαλλία, 2019, 06:12
  2. Love is in the Hair, Clorinde Fesentieu, Jonathan Beaudry, Jordan Francfort, Mathias Borie, Manon Fournié, Isaure Thouvenot, Γαλλία, 2019, 05:53
  3. Lion, Mélissa Fournier, Gaïanka Martinet, Coline Mesplou, Pauline Toutain, Thierry Hav, Amélie Goursat, Γαλλία, 2019, 06:42
  4. Frou-Frou, Laëtitia Caillet, Marie Caillez, Andréa Daviaud, Nathan Prunier, Chloé Talle., Γαλλία, 2019, 05:26
  5. Firmament, Adrien Fraysse, Anthony Feuillet, Johanne Baron, Laura Lévêque, Philip Gouillon, Thomas Delariviere., Γαλλία, 2019, 06:17
  6. Familiars, Oscar Langevin, Alexandre Aroul, Jonathan Lamie, Maxence Chotard, Adrien Corneille, Alexia Stocky., Γαλλία, 2019, 06:24
  7. Fais de beaux rêves, Edouard Castel, Benjamin Estienne, Manon Debray, Théo Richardeau, Tifenn Terese, Akram Tnacheri., Γαλλία, 2019, 06:09
  8. Eugene, Vincent Bèges, Marie Calvo, Kévin Barres, Ambre Prouvost, Camille Laluque, Johan Berges, Suzanne Hardy., 2019, 05:06
  9. Behind the Beast, Cédric Chauzy, Steve Dato, Linda Dussine, Christophe Labrousse, Thibaud Lafond, Fabrice Vecchini., Γαλλία, 2019, 06:38
  10. Alter Ego, Fanny Clause, Terence Farlot, Mateo Nicolas, Mahalia Ratabouil, Zoé Saumade, Paméla Theil., Γαλλία, 2019, 04:38
  11. 1,2,3 Pas Soleil, Mélissa Hachid, Julie Hervé, Pauline Jan, Marianne Leflond, Anaïs Lejay, Laura Loze., Γαλλία, 2019, 05:20
  12. Comme un Ours, Hamid Ayad, Louis Radanne, Vianney Palierne, Maxime Lemane, Florian Petiteau, Γαλλία, 2019, 06:30
  13. Avec le Do de la Cuillère, Laurent Wassouf, Clément Crosnier, Edgard Cros, Theoline Chapas, Nolwenn Pétereau, Nedellec Anouk, Lucas Ancel, Γαλλία, 2019, 05:30
  14. Fête de Famille, Amandine Maygnan, Annie Carrel, Elisa Curau, Kévin Cadars, Nicolas Roland, Pauline Obin, Théophile Calloix, Γαλλία, 2019, 06:30
  15. Oeil pour Oeil, Thomas Boileau, Alan Guimont, Robin Courtoise, Mathieu Lecroq, Malcom Hunt, François Briantais, Γαλλία, 2019, 05:28
  16. Bardo / Hungarian, Fiorella Spitzer, Ουγγαρία, 2019, 05:00
  17. SIGH, Vlad Bolgarin, 2019, 15:00
  18. Godspeed, Sunny Wai Yan Chan, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 02:24

Σπουδαστικές 3
Σάββατο 07/11/2020 12:00 - 14:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:41:09

  1. St. Moritz, Joseph Balaclav, Raz Sonnenfeld, Ισραήλ, 2019, 06:02
  2. Cazando Gamusinos, Silvia Mañes Velasco, Ισπανία, 2019, 05:27
  3. A Quack Too Far, Melissa Culhane, Ιρλανδία, 2019, 03:19
  4. Swing in the Sky, Daniel Arriaga, Ισπανία, 2019, 05:38
  5. Curves, Ane Escudero, Ισπανία, 2019, 04:40
  6. IHR, Amélie Cochet, Louis Möhrle, Ελβετία, 2019, 06:10
  7. Fruity, Selwin Vervoort, Ολλανδία, 2019, 01:12
  8. Unraveled, Isabel Emily Katherine Wiegand, Asil Atay, Arden Colley, Kellie Fay, Ισπανία, 2019, 03:39
  9. Flap, Jessica Gallaher, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 03:15
  10. Hidden, Karen Phillips, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 03:27
  11. The Castores Union, Christopher Fairfax, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 01:46
  12. Combing / Šukavimas, Eglė Mameniškytė, Λιθουανία, 2019, 05:11
  13. Strong Independent Space, Dominik Krakowiak, Πολωνία, 2018, 10:37
  14. Di-cake, Lam Lo, 2019, 02:34
  15. Pei's Morocco Vlog, FangLing Pei, Κίνα, 2019, 03:09
  16. I Want a Sun in my Pocket, Laui Laessa, Καναδάς, 2019, 04:18
  17. Internet explorer, Willem Stessens, Βέλγιο, 2019, 14:50
  18. A lantern in the night, Fantine Chareyre, Victorien De Cozar, Clara Gacoin, Laura Javel, Emma Malric, Déborah Morali, Maxime Ponsart., Γαλλία, 2019, 05:49
  19. Skid, Valentin David, Axel Diaz, Clément Feuillet, Damien Gustin, Morgane Le Disez, Florian Rigollet., Γαλλία, 2019, 04:31
  20. Senses, Chloé Barbet, Thomas Caputo, Léonie Clément, Bruno Crapanzano, Manon Crouzet, Solene Gaudu., Γαλλία, 2019, 05:35

Σπουδαστικές 4
Κυριακή 08/11/2020 10:00 - 12:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:40:08

  1. Le Bruit du Saké, Thaïs SARTORIUS, Γαλλία, 2019, 04:14
  2. La Fièvre au Soleil, Marie DEBOISSY, Γαλλία, 2019, 04:45
  3. Des tout petits riens, Raphaël JOUZEAU, Γαλλία, 2019, 05:22
  4. here between us / aqui entre nós, Rita Castro, Βέλγιο, 2019, 03:31
  5. Inside me, Maria Trigo Teixeira, Γερμανία, 2019, 05:14
  6. In Passing / 風不太冷, Esther Cheung, Καναδάς, 2019, 04:08
  7. Abstract Principles, Edward Morin, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 02:23
  8. rotoNature, Edward Morin, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 02:25
  9. VANDALS, Suzie Kang, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 06:05
  10. The Fourth Trimester, Phoebe McCaughley, Αγγλία, 2019, 02:23
  11. Blieschow, Christoph Sarow, Γερμανία, 2019, 09:38
  12. Debris, kaide wang, Αγγλία, 2018, 03:17
  13. Kaeru, Denise Chan, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 05:36
  14. Static, Zoe Huddleston, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 01:40
  15. The Bear Hunter / なめとこ山, Sayaka Hara, Αγγλία, 2019, 07:27
  16. PIT STOP, Mikail Ekiz, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 03:55
  17. TECHNO, Atanas Filipov, Βουλγαρία, 2019, 03:41
  18. Critical Update, Brogan Jones, Αγγλία, 2019, 05:49
  19. Misguided, Sanghyun Kim, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 02:26
  20. Sound Holds the Distance Travelled, Gareth Gowran, Ιρλανδία, 2018, 03:24
  21. 10 Meter, Erik Waeijen, Ολλανδία, 2019, 01:06
  22. Soma, Sandra Jovanovska, Σλοβενία, 2019, 09:05
  23. That House, Jessica Xu, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 02:34

Σπουδαστικές 5
Κυριακή 08/11/2020 12:00 - 14:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:50:39

  1. The Bird God, Nadia Kal and Yoel Simhovitch, Ισραήλ, 2019, 03:20
  2. Cleaning in Progress, Grant Holden, Αγγλία, 2018, 06:30
  3. Balance, Timothée Crabbé, Βέλγιο, 2019, 07:02
  4. Gunpowder, Romane Faure, Nathanael Perron, Léa Detrain, Benoît de Geyer d'Orth, Pei-Hsuan Lin, Anne-Lise Kubiak, Γαλλία, 2019, 05:30
  5. o28, Otalia Caussé, Geoffroy Collin, Louise Grardel, Antoine Marchand, Robin Merle, Fabien Meyran, Γαλλία, 2019, 05:18
  6. The Lifeguard, Cécile Mercier, Milena Blin, Clémentine Lecluse, Iris Stanley, Ming-Yang Zhao, Rohan Kotnis, Charlotte Humbert, Γαλλία, 2019, 05:09
  7. Black Lead / Mine de Plomb, Arthur Valter, Robin Delmond, Fanny Lambert, Lino Talfer, Noémie Six, Théo Emsellem, Γαλλία, 2019, 06:27
  8. Florian, Keshav Abrol, Lucas Londoño-Clayton, Pavel Loparev, Alicia Velasco, Ισπανία, 2019, 03:47
  9. Playing at the sea / Jeux à la mer, Sacha Brauner, Βέλγιο, 2019, 07:25
  10. Slugde / Slib, Janne VAN WOENSEL KOOY, Βέλγιο, 2019, 02:30
  11. The Hunt / Lov, Jovan Rakić, Σερβία και Μαυροβούνιο, 2019, 07:52
  12. Small talk / Parler de la pluie et du beau temps, Geertrui De Vijlder, Βέλγιο, 2019, 04:35
  13. Black Sheep Boy, James MOLLE, Γαλλία, 2019, 14:57
  14. Déjeuner sur l'herbe, Jocelyn CHARLES, Jules BOURGÈS, Nathan HARBONN-VIAUD, Pierre ROUGEMONT, Γαλλία, 2019, 07:30
  15. Modern Man, Victoria GRENIER, Γαλλία, 2019, 02:43
  16. The Garden, Uxue García, Marina Bordona, Daniel Arriaga, Charles Thorpe, Sergio Delgado, Marina Alonso, Ισπανία, 2019, 08:05
  17. Pour une poignée de Caramels, Nghia BUI TRUNG, Clara DULAUT, Martin FETTUCIARI, Nikita GAVARD NOYER, Bérenger GUILBAULT, Timothée MARON, Ugo MASUTTI, Γαλλία, 2019, 05:56
  18. In Her Boots, Kathrin Steinbacher, Αγγλία, 2019, 06:03

Σπουδαστικές 6
Κυριακή 08/11/2020 14:00 - 16:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:50:46

  1. Marie Boudin, Margot Barbé, Γαλλία, 2019, 09:32
  2. A Poem in Bamboo / 竹間詞, Chun Yao Chang, Xufei Wu, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 04:32
  3. Good Intentions, Anna Mantzaris, Αγγλία, 2018, 08:35
  4. Her Head / Hänen päänsä, Emma Louhivuori, Φινλανδία, 2019, 07:00
  5. Daughter / Dcera, Daria Kashcheeva, Τσεχία, 2019, 14:55
  6. Home Away 3000, Héloïse Pétel et Philippe Baranzini, Γαλλία, 2018, 11:17
  7. The Light / Светлост, Goran Rakić, Σερβία και Μαυροβούνιο, 2019, 08:54
  8. Lifetime, Ramón Mascarós, Carlos Escutia, Ισπανία, 2019, 10:24
  9. The Steppes of Khazar, Sofiia Melnyk, Γερμανία, 2019, 06:49
  10. Modern Babel / 摩登超市, Zhao Lin, Κίνα, 2019, 11:15
  11. Overnight, Leon Aksin, Κροατία, 2019, 03:37
  12. Escape Velocity / Szökési sebesség, Tamás Rebák, Ουγγαρία, 2019, 07:43
  13. Sweet Sweat, Jung Hyun Kim, Εσθονία, 2018, 06:13

Πειραματικές 1
Παρασκευή 06/11/2020 14:00 - 16:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:45:11

  1. Digits of Pi, Tom Bessoir, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 03:14
  2. No body, Haemin Ko, Αγγλία, 2019, 04:33
  3. WIND, Dana Sink, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 01:53
  4. On Color / Renk Üzerine, Hüseyin Mert Erverdi, Τουρκία, 2019, 02:38
  5. Disintegrants, John Harlan Norris, Britt King, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2018, 05:38
  6. Floating World – Life 1.0, Dénes Ruzsa, Fruzsina Spitzer, Ουγγαρία, 2019, 03:48
  7. A Ghost Eats Mud on the Mountain, Richard Forbes-Hamilton, Αγγλία, 2018, 26:29
  8. An Etude, Sal Cooper, Αυστραλία, 2019, 02:49
  9. Back and Forth, Lisa Foster, Βέλγιο, 2018, 04:26
  10. Xylem, Michael Hughes, Αγγλία, 2019, 05:26
  11. Inked Folds, Eunmi Kang, 2019, 02:04
  12. Juana Molina - Paraguaya Punk, Dante Zaballa, Αργεντινή, 2019, 02:16
  13. Clap-Stamp-Clap, Eunmi Kang, 2019, 02:22
  14. PRELUDE, Rick Niebe, Ιταλία, 2019, 01:00
  15. Falafel Cart, Abdullah Al-Wazzan, Κουβέιτ, 2019, 14:03
  16. Confessions of a Whittler, Sarvshrest Singh, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 04:22
  17. Playing Planet, JIAYI WANG, Κίνα, 2019, 14:50
  18. Soft Life, Jack Sachs, Χονγκ Κονγκ, 2019, 03:20

Πειραματικές 2
Παρασκευή 06/11/2020 16:00 - 18:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:48:53

  1. MATE, Chaerin Im, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 04:24
  2. Victory, Valentina Ferrandes, Αγγλία, 2019, 07:38
  3. Time o´ the Signs, Reinhold Bidner, Αυστρία, 2019, 08:36
  4. Urban Sphinx / Esfinge urbana, Maria Lorenzo, Ισπανία, 2020, 04:53
  5. Arrival of Your Life / あなたの人生の到着, Kenta Nomura, Ιαπωνία, 2018, 06:46
  6. Transparent, the world is., Yuri Muraoka, Ιαπωνία, 2019, 07:18
  7. Lickalike, Rebecca Blöcher, Γερμανία, 2019, 08:00
  8. O Hunter Heart, Carla MacKinnon, Αγγλία, 2018, 07:07
  9. Uriel, Jing Wang, Harvey Goldman, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2018, 05:42
  10. The Flying Fish, Murat Sayginer, Τουρκία, 2019, 21:22
  11. The Gods Of Tiny Things, DEBORAH KELLY, Αυστραλία, 2019, 05:22
  12. Candy Shop, Patrick Smith, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 02:10
  13. Worms 'n Holes: A film not about science, Jeremy Speed Schwartz, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 01:00
  14. Punto Agitato, Celia Eid, Pierre-Stéphane Meugé, Γαλλία, 2019, 11:17
  15. Jealousy, Kimberly Burleigh, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 07:18

Ελληνικό διαγωνιστικό
Σάββατο 07/11/2020 22:00 - 00:00
Athens Animfest 2020 Διαδικτυακές Προβολές
Συνολική Διάρκεια: 01:32:15

  1. A different Nutcracker suite / Ένας Αλλιώτικος Καρυοθραύστης σουίτα, Yiorgos Molvalis, Ελλάδα, 2018, 25:54
  2. From I to US. / Απο το εγώ στο εμείς, Day centre Ariadni- Service Users with Mental illness, Ελλάδα, 2019, 05:58
  3. Heatwave, Fokion Xenos, Ελλάδα, 2019, 07:14
  4. Chick 'N' Fox, Paraskevi Koutalou, Ελλάδα, 2019, 02:17
  5. in&out, martha gogakou, Ελλάδα, 2018, 04:01
  6. Red Lion, Olivia Hadjiioannou, Ελλάδα, 2019, 05:22
  7. 273 days from today, Konstantinos Vachlas, Ελλάδα, 2019, 11:38
  8. Eyes Bleeding Amber, Chris Angelis, Ελλάδα, 2019, 10:51
  9. Lily Girl / Το Κορίτσι με τα Κρίνα, Demetrios Poursanidis, Ελλάδα, 2019, 08:08
  10. One Day One Fly, Correct Creative Productions IKE, Ελλάδα, 2019, 06:22
  11. Soup, Panagiotis Charalampous, Ελλάδα, 2019, 04:30

Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!