Βραβεία

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Μικρού Μήκους

Grand Prix "Athena"
Napo, Gustavo Ribeiro, Βραζιλία
2ο Βραβείο
Roses in the Night, Pencho Kunchev, Βουλγαρία
3ο Βραβείο
Matches, Géza M. Tóth, Ουγγαρία
Ειδική Μνεία
Castle, Ryotaro Miyajima, Ιαπωνία
Homeward, Shirley Neeman, Ισραήλ
Magic Dream, Tomás Welss, Χιλή
Διάκριση
Eaten, Mohsen Rezapour,
Idiot, Dušan Davidov, Σλοβακία
Lost and Found, Shimon Engel, Ofer Winter, Ισραήλ
Passage / Prelazak, Igor Coric, Σερβία και Μαυροβούνιο
Song Sparrow, Farzaneh Omidvarnia, Δανία
Tacit Blue, Wenkai Duan, Κίνα
The Snake Prince / Le Prince Serpent, Fabrice Luang-Vija, Anna Khmelevskaya, Γαλλία
Βραβείο Μουσικής
Luz, John Banana, Γαλλία


Σπουδαστικές

1ο Βραβείο
Daughter / Dcera, Daria Kashcheeva, Τσεχία
2ο Βραβείο
Nestor, João Gonzalez, Αγγλία
3ο Βραβείο
Ειδική Μνεία
Cante, Teresa Baroet, Εσθονία
Father / Πατέρας, Apollonia Xylouris, Αυστραλία
IHR, Amélie Cochet, Louis Möhrle, Ελβετία
Soma, Sandra Jovanovska, Σλοβενία
The Garden, Uxue García, Marina Bordona, Daniel Arriaga, Charles Thorpe, Sergio Delgado, Marina Alonso, Ισπανία
Twinless, Sapir Danan, Ronalee Israel, Ισραήλ
Διάκριση
Combing / Šukavimas, Eglė Mameniškytė, Λιθουανία
I Want a Sun in my Pocket, Laui Laessa, Καναδάς
Lion, Mélissa Fournier, Gaïanka Martinet, Coline Mesplou, Pauline Toutain, Thierry Hav, Amélie Goursat, Γαλλία
Love is in the Hair, Clorinde Fesentieu, Jonathan Beaudry, Jordan Francfort, Mathias Borie, Manon Fournié, Isaure Thouvenot, Γαλλία
The Bear Hunter / なめとこ山, Sayaka Hara, Αγγλία
The Fox of the Palmgrove / Panangaatu Nari, Divakar SK, Βρετανική Επικράτεια Ινδικού Ωκεανού
Μουσική Ειδική Μνεία
Fête de Famille, Amandine Maygnan, Annie Carrel, Elisa Curau, Kévin Cadars, Nicolas Roland, Pauline Obin, Théophile Calloix, Γαλλία


Ελληνικές

1ο Βραβείο
2ο Βραβείο
Heatwave, Fokion Xenos, Ελλάδα
3ο Βραβείο
Soup, Panagiotis Charalampous, Ελλάδα
Ειδική Μνεία
Lily Girl / Το Κορίτσι με τα Κρίνα, Demetrios Poursanidis, Ελλάδα


Πειραματικές

1ο Βραβείο
The Flying Fish, Murat Sayginer, Τουρκία
2ο Βραβείο
Back and Forth, Lisa Foster, Βέλγιο
3ο Βραβείο
An Etude, Sal Cooper, Αυστραλία
Διάκριση
No body, Haemin Ko, Αγγλία
Uriel, Jing Wang, Harvey Goldman, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής
Μουσική Διάκριση
Lickalike, Rebecca Blöcher, Γερμανία




Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!