Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Ενότητες

Μικρού Μήκους 1
Τρίτη 12/03/2019 12:00 - 14:00
Τμήμα Εκπαίδευσης Αγωγής Προσχολικής Ηλικίας
Συνολική Διάρκεια: 01:52:20

  1. Hidden, Heejoo Kim, 2018, 06:06
  2. Flossenburg, Heejoo Kim, 2017, 06:30
  3. Thatha's Secret, Sharanya Ramesh, Ινδία, 2018, 08:30
  4. Where Am I Going? / 當一個人, Huang Yun-Sian, Tsai Yi-Chin, Ταϊβάν, 2018, 15:00
  5. The Blue from Heaven, Suzie Hanna, Ηνωμένο Βασίλειο, 2019, 03:39
  6. Humra. Srories about Human Rights, Konstantin Komardin, 2019, 04:45
  7. Ghosts, Michael Hughes, Ηνωμένο Βασίλειο, 2019, 04:29
  8. My Generation, Ludovic Houplain, Γαλλία, 2018, 08:04
  9. Mercurio, Michele Bernardi, Ιταλία, 2018, 10:00
  10. Love Story, Laura Ibáñez López, Βέλγιο, 2018, 10:00
  11. White Lobster / Langosta Blanca, Paul Gómez López, Μεξικό, 2019, 09:00
  12. Feminam, Marijke de Belie, Βέλγιο, 2017, 02:00
  13. The future we lost, Wenqian Gao, Κίνα, 2018, 08:08
  14. Biowaste Reserve / Bioabfallreservat, Larissa Sharina, Γερμανία, 2018, 16:09

Μικρού Μήκους 2
Τετάρτη 13/03/2019 12:00 - 14:00
Τμήμα Εκπαίδευσης Αγωγής Προσχολικής Ηλικίας
Συνολική Διάρκεια: 01:54:06

  1. Next Stop, Brad Gibson, Καναδάς, 2018, 02:06
  2. Miazmat, Klaudiusz Wesołowski, Πολωνία, 2018, 04:08
  3. The Backward Astronomer, Jake Nelson, ΗΠΑ, 2018, 10:00
  4. Bolero Station / Bolero Station (Work in progress, will be finished by the end of june), Rolf Brönnimann, Ελβετία, 2018, 09:40
  5. Reach the Sky, Daniel Sterlin-Altman, Καναδάς, 2018, 05:49
  6. Butterfly & Mouse / Пеперуда и Мишка, Mira Yankova, Βουλγαρία, 2019, 14:19
  7. Birds of a Feather, Bianca Nall, Αυστραλία, 2018, 07:42
  8. Icons, Ronnie Cramer, ΗΠΑ, 2018, 05:10
  9. The Queen of the South Sea, Isaac Kerlow, Σινγκαπούρη, 2018, 06:10
  10. The Spirit Seam, Ashley Gerst, ΗΠΑ, 2019, 14:52
  11. Idle, Torrent, Alex Moy, ΗΠΑ, 2019, 02:31
  12. They Hunt, Rhys Byfield, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 12:21
  13. Large Scale Absurdities, Vol. 3: Docile Town, Charalambos Margaritis, Κύπρος, 2019, 04:20
  14. Anacronte, Raúl Koler, Emiliano Sette, Αργεντινή, 2018, 14:58

Μικρού Μήκους 3
Τρίτη 12/03/2019 12:00 - 14:00
Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο-Λύκειο Αχαρνών
Συνολική Διάρκεια: 01:51:51

  1. Moon-Magic, Carol M. Burger, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 08:46
  2. Trap, Paul James, Νέα Ζηλανδία, 2018, 12:00
  3. How and why Don Jose Dissipated / Como y porque se ha esfumado Don Jose, Moshe Ben-Avraham, Ισραήλ, 2018, 12:38
  4. My Little Boys - Couch / Chinese, Jack Shih, Ταϊβάν, 2018, 03:38
  5. The Night / La Noche, Martín Romero, Ισπανία, 2018, 11:45
  6. Light Work, Scott Kawczynski, ΗΠΑ, 2018, 05:36
  7. Green Sky, Akos Malindovszky, Ουγγαρία, 2018, 07:26
  8. Red Hands / Mani Rosse, Francesco FILIPPI, Ιταλία, 2018, 29:58
  9. Two Balloons, Mark C. Smith, ΗΠΑ, 2017, 09:08
  10. Book of the Dead, Veselin Efremov, Σουηδία, 2018, 03:35
  11. Goldie, Emily Brundige, ΗΠΑ, 2018, 04:41
  12. It Starts With, Laura Nasir-Tamara, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 02:40

Μικρού Μήκους 4
Τετάρτη 13/03/2019 12:00 - 14:00
Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο-Λύκειο Αχαρνών
Συνολική Διάρκεια: 01:48:28

  1. Chemicals - Parker Bossley, Joseph Wallace, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 04:12
  2. Popcorn / Palomitas, Sergi Vizcaíno, Ισπανία, 2018, 09:30
  3. Bystander / Tamashachi, Sheyda Kashi, Ιράν, 2017, 08:23
  4. Do I See What You See?, Simon Ball, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 08:00
  5. My trip to Japan / Viaje a Japón, Dante Zaballa, Γερμανία, 2018, 03:37
  6. The Juggler / O Malabarista, Iuri Moreno, Βραζιλία, 2018, 10:55
  7. Turbopera, Fabien Meyran, Antoine Marchand, Paul-Eugène Dannaud, Benoît De Geyer D'Orth, Γαλλία, 2018, 02:10
  8. An Unfinished Love, Rami el Harayri, Ολλανδία, 2018, 04:08
  9. The Masque of Blackness, Epoh Beech, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 12:45
  10. The Day I got into my head, Floriane Montcriol, Γαλλία, 2018, 14:44
  11. The Lighthouse, Jay Lei, Μακάο, 2018, 07:30
  12. The Stranger and The Wind / غریبه و باد, Hamed and Hamidreza Ahmadi, Ιράν, 2018, 15:00
  13. Rules of play, Merlin FLÜGEL, Γερμανία, 2018, 07:34

Μικρού Μήκους 5
Σάββατο 16/03/2019 18:00 - 20:00
Οικία Θεοτοκοπούλου, δήμου Αθηναίων
Συνολική Διάρκεια: 01:46:57

  1. Finity Calling, Jasper Kuipers, Ολλανδία, 2018, 15:00
  2. From the Snow-Covered Hill, Matty Jorissen, Wijnand Driessen, Ολλανδία, 2018, 14:00
  3. Baton / Knuppel, Reynaert Vosveld, Ολλανδία, 2018, 04:22
  4. The Origin of Sound, Paul Driessen, Toon Loenders, Βέλγιο, 2018, 13:15
  5. Apple of My Eye, Davide Benvenuti, Σινγκαπούρη, 2018, 05:50
  6. Jamie's Paper Train, Brandon Lloyd, Joel Shemrock, Καναδάς, 2018, 07:30
  7. Purr-fectly Rude Awakening, J. Meeka Stuart, Brandon Lloyd, Joel Shemrock, Καναδάς, 2017, 02:10
  8. Lost Steps, , Σουηδία, 2018, 10:55
  9. The Simple Carnival - Go Away I Like You Too Much, Jeff Boller, ΗΠΑ, 2018, 02:38
  10. Muedra, Cesar Diaz Melendez, Ισπανία, 2019, 09:00
  11. When We Were Free, Mark Franz, ΗΠΑ, 2018, 02:15
  12. Trainwreck, Bianca Calandra, Γαλλία, 2018, 04:53
  13. Broken Being / Tàn Thể, Quang Dang, 2018, 15:09

Μικρού Μήκους 6
Σάββατο 16/03/2019 20:00 - 22:00
Οικία Θεοτοκοπούλου, δήμου Αθηναίων
Συνολική Διάρκεια: 01:47:21

  1. Vs Santa, Raúl Colomer, Aitor Herrero, Ισπανία, 2017, 04:00
  2. Plastic, plastic, every where!, Michelle Kuen Suet Fung, Χονγκ Κονγκ, 2018, 22:43
  3. Sahara Palace, Zélie Durand, Γαλλία, 2018, 08:34
  4. The art of reducing noise, Heidi Stokes, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 04:14
  5. Introduction to Epilogue, Indra Sproge, Λετονία, 2018, 09:00
  6. Billie, Maki Yoshikura, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 04:00
  7. The Fox / روباه, Sadegh Javadi Nikjeh, Ιράν, 2018, 09:45
  8. We need to talk about Cosmos, Raphael Bluzet, Γαλλία, 2018, 03:20
  9. Carlotta's Face, Valentin Riedl, Frédéric Schuld, Γερμανία, 2018, 05:00
  10. Five minutes to sea, Natalia Mirzoyan, Ρωσία, 2018, 07:07
  11. If I'm wrong, Coraline Yijie Wang, ΗΠΑ, 2018, 03:54
  12. 32-Rbit, Victor Orozco Ramirez, Γερμανία, 2018, 07:45
  13. Sunscapades, Ben Mitchell, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 05:14
  14. Flight 655, Hamid jamali, Ιράν, 2018, 05:05
  15. The Elephant's Song, Lynn Tomlinson, ΗΠΑ, 2018, 07:40

Μικρού Μήκους 7
Κυριακή 17/03/2019 18:00 - 20:00
Οικία Θεοτοκοπούλου, δήμου Αθηναίων
Συνολική Διάρκεια: 01:48:45

  1. Rain, Piotr Milczarek, Πολωνία, 2019, 05:00
  2. MVP, Artur Marcol, Πολωνία, 2018, 03:50
  3. A.B..., Antony Petrou, Κύπρος, 2018, 04:50
  4. Coyote, Lorenz Wunderle, Ελβετία, 2018, 09:55
  5. Limbo, Jennifer Stachovic, ΗΠΑ, 2018, 05:21
  6. Above All / Par-dessus Tout, Lisa Klemenz, Γαλλία, 2018, 10:42
  7. Obon, André Hörmann, Samo (Anna Bergmann), Γερμανία, 2018, 15:00
  8. The Wrong Rock, Michael Cawood, ΗΠΑ, 2018, 13:21
  9. Boilermaker, Risto Kütt, Εσθονία, 2018, 04:05
  10. Metal Mouse vs. The System, Paul Johnson, Καναδάς, 2018, 02:54
  11. Let my Fly, Debabrta Kar, Ινδία, 2018, 05:37
  12. At First Sight, Sjaak Rood, Ολλανδία, 2018, 16:10
  13. Bei Mir Bist Du Schön, Bouwine Pool, Ολλανδία, 2017, 12:00

Μικρού Μήκους 8
Κυριακή 17/03/2019 20:00 - 22:00
Οικία Θεοτοκοπούλου, δήμου Αθηναίων
Συνολική Διάρκεια: 01:38:12

  1. How can I tell you / Comment te traduire, barbara Creutz, Γαλλία, 2018, 04:25
  2. Percpetion Picnic, John Akre, ΗΠΑ, 2018, 03:21
  3. Shuttle Bus / 穿梭巴, Luo Dandan, Κίνα, 2018, 22:35
  4. The Drawback of Having a ****, Astutillo Smeriglia, Ιταλία, 2018, 03:20
  5. The Angler, SeungWook Jang, Νότιος Κορέα, 2018, 13:44
  6. Fun More, Wally Chung, ΗΠΑ, 2018, 01:01
  7. Biwy - Blood sampling with a smile / Biwy - Il prelievo con il sorriso, Riccardo Galimberti, Marta Sofia Marzullo, Ιταλία, 2018, 03:00
  8. Mix, Kotoko Nakamura, Ιαπωνία, 2018, 06:40
  9. Sonant, , 2018, 03:30
  10. Things Were Better Before, Lu Pulici, Ιταλία, 2018, 06:00
  11. Conversation, Star Bazancir, Carl Hedsved, Σουηδία, 2018, 04:49
  12. Mr. Edwards, Stavros Mitidis, Κύπρος, 2018, 19:50
  13. I-Occupy, Lorenzo Lodovichi, Ιταλία, 2018, 02:25
  14. FRENCH BITS AND PIECES/ DEBRIC DEBROC, Cedric BRELET Von SYDOW and Jean DALMASSO, Γαλλία, 2017, 03:32

Μικρού Μήκους 9
Σάββατο 16/03/2019 22:00 - 23:59
Κινηματογραφική Λέσχη Βριλησσίων «Σινέ Δράση»
Συνολική Διάρκεια: 01:52:12

  1. Widdershins, Simon P Biggs, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 11:10
  2. Etreintes, Justine Vuylsteker, Γαλλία, 2019, 05:27
  3. Step by step / Marche par marche, Simon Lehembre, Γαλλία, 2018, 04:22
  4. The Flying of Leaves, Juan Pablo Etcheverry, Nathalie Signorini, Ιταλία, 2018, 07:13
  5. A strange trial / Uno strano processo, Marcel Barelli, Ελβετία, 2018, 09:58
  6. Hello Jemima, Peter Baynton, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 03:02
  7. Cadavre exquis, Stéphanie Lansaque, François Leroy, Γαλλία, 2018, 12:50
  8. The Cat’s Regret / Le Chat qui pleure, Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli, Γαλλία, 2018, 08:37
  9. My Grandpa is Hiding / Mon papi s’est caché, Anne Huynh, Γαλλία, 2018, 07:11
  10. Sam’s Dream / Le Rêve de Sam, Nolwenn Roberts, Γαλλία, 2018, 07:18
  11. Colaholic, Marcin Podolec, Πολωνία, 2018, 11:00
  12. Malleus Dei, Dino Krpan, Κροατία, 2018, 14:04
  13. Robot will protect you, Nicola Piovesan, Εσθονία, 2018, 10:00

Μικρού Μήκους 10
Κυριακή 17/03/2019 10:00 - 12:00
Κινηματογραφική Λέσχη Βριλησσίων «Σινέ Δράση»
Συνολική Διάρκεια: 01:52:57

  1. Bendito Machine 6 - Carry On, Jossie Malis, Ισπανία, 2018, 13:38
  2. Spermaceti, Jacky De Groen, Βέλγιο, 2018, 11:35
  3. Fighting Pablo, Robbe Vervaeke, Βέλγιο, 2018, 07:30
  4. Bita and Cora / BitaI Y Cora, Vicente Mallols, Ισπανία, 2018, 06:00
  5. The Proper Etiquette For Being Alone, Louis Mansfield, ΗΠΑ, 2018, 08:35
  6. I can't bring you away / 不能帶你走, Lin Li-Wei, Ταϊβάν, 2018, 05:23
  7. Circuit, Delia Hess, Ελβετία, 2018, 08:41
  8. Flying Octopus, Aoífe Doyle, Stefan Grambart, Ιρλανδία, 2018, 03:00
  9. Red & The Kingdom of Sound, Phil Gomm, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 18:13
  10. Good Night, Makiko Nanke, Ιαπωνία, 2018, 06:22
  11. Battledream Chronicles: A new beginning, Alain Bidard, Γαλλία, 2018, 24:00

Μικρού Μήκους 11
Κυριακή 17/03/2019 14:00 - 16:00
Κινηματογραφική Λέσχη Βριλησσίων «Σινέ Δράση»
Συνολική Διάρκεια: 01:50:22

  1. Better Humans, Moth Studio, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 03:17
  2. God has already gone ahead / Gott ist schon weg, Peter Böving, Γερμανία, 2018, 10:00
  3. Frog Dog Log, Jared D. Weiss, ΗΠΑ, 2018, 02:34
  4. The Voice Over / The Voice over, CALM ! (Claudia Cortes Espejo, Lora D'Addazio & Mathilde Remy), Βέλγιο, 2018, 04:44
  5. The Proposal / La bague au doigt, Gerlando Infuso, Βέλγιο, 2018, 15:00
  6. The Thwarted, Stéphanie Vasseur, Sandrine Terragno, Γαλλία, 2018, 16:38
  7. Delectable you / Belle à croquer, Axel Courtière, Γαλλία, 2017, 15:00
  8. 5 Years after the war, Samuel Albaric, Martin Wiklund, Ulysse Lefort, Γαλλία, 2017, 16:39
  9. Giant Bear, Daniel Gies, Neil Christopher, Καναδάς, 2018, 11:30
  10. Le Mans 1955, Quentin Baillieux, Γαλλία, 2018, 15:00

Μικρού Μήκους 12
Κυριακή 17/03/2019 16:00 - 18:00
Κινηματογραφική Λέσχη Βριλησσίων «Σινέ Δράση»
Συνολική Διάρκεια: 01:54:40

  1. 1 Meter/hour / 1 Mètre/Heure, Nicolas Deveaux, Γαλλία, 2018, 08:37
  2. Bavure, Donato Sansone, Γαλλία, 2018, 04:40
  3. Mum's the Word / Soy Una Tumba, Khris Cembe, Γαλλία, 2018, 12:32
  4. Brexicuted, Chris Shepherd, Γαλλία, 2018, 06:04
  5. Under the Rib Cage / Sous le cartilage des côtes, Bruno Tondeur, Γαλλία, 2018, 13:03
  6. Athleticus (5 episodes), Nicolas Deveaux, Γαλλία, 2018, 11:15
  7. War For Keyboard Warriors / 键盘老师, Lam Can-zhao, Κίνα, 2019, 02:27
  8. 1001 Days / Alf Youm Wa Youm, Aisha Al-Jaidah, Κατάρ, 2017, 11:48
  9. Armed lullaby, Yana Ugrekhelidze, Αφγανιστάν, 2019, 08:47
  10. Am I a Wolf? / Gorgam-o-Gale Mibaram, Amir Houshang Moein, Ιράν, 2018, 08:15
  11. Till the following morning / Ta sobh e farda, macan mansourian, Ιράν, 2018, 27:12

Μικρού Μήκους 13
Κυριακή 17/03/2019 18:00 - 20:00
Κινηματογραφική Λέσχη Βριλησσίων «Σινέ Δράση»
Συνολική Διάρκεια: 01:34:45

  1. Dancing frog, Kim jinman, 2018, 10:20
  2. The boy and the owl / O rapaz e a coruja, Mário Gajo de Carvalho, Πορτογαλία, 2018, 12:18
  3. The brave Heart or (The day we enabled the sleepwalking protocol), Luca Schenato, Sinem Vardarli, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 09:52
  4. Happiness, Dimitar Dimitrov, Βουλγαρία, 2018, 06:13
  5. reANIMATED, Vedran Klemen, Κροατία, 2017, 04:12
  6. The Levers, Boyoung Kim, 2018, 09:24
  7. Fifi Fatale, Mária Kralovič, Σλοβακία, 2018, 13:47
  8. Horizon, Amandine Senny, Γαλλία, 2018, 03:36
  9. AstroLOLogy - Cancer - Falling For You, Ken Foong, Μαλαισία, 2018, 02:00
  10. The Choice, Alexandra Shаdrina, Εσθονία, 2018, 04:03
  11. Rebellious Essence / Uporni duh, Ana Čigon, Σλοβενία, 2017, 04:59
  12. St(r)ay / (迷)留, Chiang Yao, Ταϊβάν, 2017, 08:34
  13. Things You Can Do With Extendable Arms, Luca Paulli, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 01:47
  14. Selfies, Claudius Gentinetta, Ελβετία, 2018, 03:40

Μικρού Μήκους 14
Κυριακή 17/03/2019 20:00 - 22:00
Κινηματογραφική Λέσχη Βριλησσίων «Σινέ Δράση»
Συνολική Διάρκεια: 01:35:09

  1. Black, Sara Taigher, Ιταλία, 2018, 14:32
  2. What I Saw in Porto... / À Porto, j'ai vu..., Caroline Caza, Καναδάς, 2018, 02:03
  3. Kuap, Nils Hedinger, Ελβετία, 2018, 07:39
  4. Mother, Mohammad Ghane Fard, Ιράν, 2018, 01:40
  5. The Christmas Rabbit / Lopez-Huici, Christophe Lopez-Huici, Γαλλία, 2018, 10:45
  6. Floreana, Lou Morton, Δανία, 2018, 04:05
  7. Mr. Deer / Naghibi, Mojtaba Mousavi, Ιράν, 2018, 09:00
  8. Harvest / 秋实, Sun Lijun, Κίνα, 2018, 04:30
  9. Death Van, Michael Enzbrunner, Καναδάς, 2017, 06:07
  10. Makun (don't cry) / Makun (no llores), Emilio Martí, Ισπανία, 2019, 30:00
  11. Six Mile Stretch, Carol Chambers, ΗΠΑ, 2018, 04:48

Μικρού Μήκους 15
Κυριακή 17/03/2019 22:00 - 23:59
Κινηματογραφική Λέσχη Βριλησσίων «Σινέ Δράση»
Συνολική Διάρκεια: 01:44:11

  1. Deadman's Reach, Quentin Vien, Γαλλία, 2018, 11:19
  2. The Juggler, Skirmanta Jakaitė, Λιθουανία, 2018, 11:05
  3. I'm going out for cigarettes / Je sors acheter des cigarettes, Osman Cerfon, Γαλλία, 2018, 13:35
  4. One after the other, Nicolas Pégon, Γαλλία, 2018, 12:56
  5. Grands Canons, Alain Biet, Γαλλία, 2018, 10:45
  6. Per tutta la vita, Roberto Catani, Ιταλία, 2018, 05:20
  7. Egg, Martina Scarpelli, Γαλλία, 2018, 12:07
  8. Clemence's afternoon / L'après-midi de Clémence, Lénaïg Le Moigne, Γαλλία, 2018, 10:00
  9. Bloeistraat 11, Nienke Deutz, Βέλγιο, 2018, 09:41
  10. The Last Fish / Akharin Mahi, Mahmoud Saemin, Ιράν, 2019, 07:23

Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!