Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Ενότητες

Μικρού Μήκους 1
Πέμπτη 15/03/2018 18:00 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:57:42

  1. Run Rostam Run / Bodo Rostam Bodo, Hossein Molayemi, Ιράν, 2017, 11:37
  2. The Ape Man, Pieter Vandenabeele, Βέλγιο, 2017, 11:11
  3. 5 Euros, Serge Elissalde, Γαλλία, 2017, 11:19
  4. The Neverending Wall, Sivia Carpizo, Ισπανία, 2017, 12:01
  5. Cat Days / Neko no Hi / ねこ の ひ, Jon Frickey, Γερμανία, 2018, 11:09
  6. The death, dad & son / La mort, pere & fils, Denis Walgenwitz & Winshluss, Γαλλία, 2017, 13:32
  7. Mury the Cat - Going for a Walk / Maček Muri - Sprehod, Jernej Žmitek, Σλοβενία, 2017, 11:23
  8. Newport Gun Girls, Lauren Orme, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 11:36
  9. Ugly, Nikita Diakur, Γερμανία, 2017, 11:54
  10. A poor God / Un pobre dios, Rodolfo Pastor, Αργεντινή, 2017, 12:00

Μικρού Μήκους 2
Πέμπτη 15/03/2018 20:00 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:59:28

  1. Stories About Him / 關於他的故事, Yung Shiuan Yang, Ταϊβάν, 2017, 12:46
  2. Cococo, Julian Gallese, Κόστα Ρίκα, 2017, 07:06
  3. A love letter to the one I made up / מכתב אהבה לבחור שהמצאתי, Rachel Gutgarts, Ισραήλ, 2017, 06:05
  4. Departure, Aoífe Doyle, Ιρλανδία, 2017, 09:15
  5. All the things I can remember / 所有我能記得的事, Ya-Chi Yang, Ταϊβάν, 2017, 05:19
  6. Lullaby For A Mother And Child, Emma Lorie, Αυστραλία, 2017, 07:29
  7. Riot, Frank Ternier, Γαλλία, 2017, 13:00
  8. Mother, Lee Charlish, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 04:34
  9. The Box, Dusan Kastelic, Σλοβενία, 2017, 12:12
  10. Folly / La bêtise, Thomas Corriveau, Καναδάς, 2016, 06:45
  11. Death of a Father, Somnath Pal, Ινδία, 2017, 10:16
  12. Dandelion, Elisa Talentino, Ιταλία, 2017, 02:52
  13. Kitchen Dreams / رویاهای آشپزخانه, Arvin Medghalchi, Ιράν, 2016, 14:23
  14. Late Season / Nachsaison, Daniela Leitner, Αυστρία, 2017, 07:26

Μικρού Μήκους 3
Πέμπτη 15/03/2018 23:00 - 01:00
Συνολική Διάρκεια: 01:59:34

  1. Blows With The Wind / در باد می وزد, Hazhir As'adi, Ιράν, 2017, 06:30
  2. Anima Dea, Emma Haupt, ΗΠΑ, 2017, 03:27
  3. Back In Fashion, Belinda Bonan, Ισπανία, 2017, 08:23
  4. Maybe it's me / Ίσως είμαι εγώ, Dimitris Simou, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 06:08
  5. Corky, Ty Primosch, ΗΠΑ, 2017, 05:45
  6. The Blissful Accidental Death / Splendida Moarte Accident, Sergiu Negulici, Ρουμανία, 2016, 15:10
  7. The Northeast Kingdom, Alan Jennings, ΗΠΑ, 2017, 07:49
  8. Black Dog, Joshua Dean Tuthill, ΗΠΑ, 2017, 15:00
  9. With or without sun, Jean-Guillaume Bastien, Καναδάς, 2017, 02:30
  10. Little Grey Wolfy. Spring and Icy Drift / Den Vesle Grå Ulven. Vår og Isen Går, Natalia Malykhina, Νορβηγία, 2017, 06:30
  11. What's That in the Ground?, Wally Chung, ΗΠΑ, 2017, 02:14
  12. The Hunt / La Chasse, Alexey Alekseev, Γαλλία, 2017, 05:36
  13. Leo Minor, Tai Wedekind, Γαλλία, 2017, 07:44
  14. Alphonse Gets Lost / Alphonse s’égare, Jean-Luc Greco and Catherine Buffat, Γαλλία, 2016, 14:00
  15. Smoke -n- Suds, George Nicholas, ΗΠΑ, 2017, 12:48

Μικρού Μήκους 4
Παρασκευή 16/03/2018 18:00 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:55:08

  1. Flutter, Vladimir Todorov, Βουλγαρία, 2016, 10:00
  2. Impromptu, Maria Lorenzo, Ισπανία, 2017, 11:09
  3. Prychynna: The Story of Love / Prychynna / Причинна, Andrii Shcherbak, Ουκρανία, 2017, 21:55
  4. Word!, Amos Mulder, Αφγανιστάν, 2017, 07:09
  5. Marvin, H. Rodgers, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 06:02
  6. Constructive, Jeroen ter Welle, Ολλανδία, 2017, 07:54
  7. Whine & Cheese, Ben Bronson, Καναδάς, 2017, 01:00
  8. Routine, Fokke Mars, Ολλανδία, 2017, 04:35
  9. Blue, Moth Studio, Ηνωμένο Βασίλειο, 2016, 01:35
  10. Conan O'Brien Discusses "We're Going to be Friends", The White Stripes, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 02:40
  11. Flossenburg, Heejoo Kim, ΗΠΑ, 2017, 06:50
  12. The Spring, Xin Li, Αυστραλία, 2016, 03:34
  13. Edith Piaf (Said It Better Than Me) - Sparks, Joseph Wallace, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 03:45
  14. The Fight for Good, Moth Studio, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 03:00
  15. Twice Upon a Time / Bio dvaput jedan kralj, Vojin Vasovic, Σερβία και Μαυροβούνιο, 2017, 14:10
  16. Your Face Global Jam, Ken Mora, ΗΠΑ, 2017, 03:30
  17. Funny Fish / Drôle de poisson, Krishna Chandran A. Nair, Γαλλία, 2017, 06:20

Μικρού Μήκους 5
Παρασκευή 16/03/2018 20:00 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:56:31

  1. Voicing CSA: The Mouse, Katie Steed, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 02:00
  2. Overrun, Pierre Ropars, Antonin Derory, Diane Thirault, Jérémie Cottard, Matthieu Druaud, Adrien Zumbihl, Γαλλία, 2017, 07:42
  3. Stockholm, Jean-Baptiste Aziere, Victor Chavanne, Thomas Némery, Morgane Perrin, Camille Roubinowitz, Γαλλία, 2017, 06:25
  4. Twin Islands, Manon Sailly, Charlotte Sarfati, Christine Jaudoin, Lara Cochetel, Raphaël Huot, Fanny Teisson, Γαλλία, 2017, 07:18
  5. GP-to, Maxime Gental, Zoé Pelegrin-Bomel, Edwin Leeds, Pulkita Mathur, Jonathan Valette, Catherine Lardé, Γαλλία, 2017, 07:27
  6. In your Hands / Entre tes Mains, Delphine Delannoy, Lisa Baillon, Tsu-Ning Lai, Atiyyah Lallmahomed, Gwenaël Renaud, Daphné Westelynck, Γαλλία, 2017, 07:50
  7. Hooked, Lucil Lepeuple, Margot Cardinael, Zoé Caudron, Benjamin Bouchard, Camille Gras, Marine Boudry, Γαλλία, 2017, 07:50
  8. Ys, François Letty, Léa Arachtingi, Simon Goeneutte-Lefevre, Marion Patin, Yves-Guillaume Pecquet, Jeremy Violier, Γαλλία, 2017, 07:35
  9. Temptation, Camille Canonne, Laura Bouillet, Michael Hoft, Catherine Le Quang, Pauline Raffin, Martin Villert, Γαλλία, 2017, 04:57
  10. Hot Tea, Marcel Tigchelaar, Ολλανδία, 2017, 02:15
  11. Cuckoo, Michaël Veerman, Ολλανδία, 2017, 03:40
  12. Sand Wanderer, Eric Giessmann, Ολλανδία, 2017, 06:31
  13. Free as a Bird, Joyce van Diepen, Ολλανδία, 2016, 25:00
  14. Waste, Sander Alt, Ολλανδία, 2017, 02:15
  15. The Demanding Eye / Der Fordernde Blick, Moana Vonstadl, Γερμανία, 2017, 08:23
  16. Late Afternoon, Louise Bagnall, Ιρλανδία, 2017, 09:23

Μικρού Μήκους 6
Παρασκευή 16/03/2018 22:00 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:59:19

  1. Live and die together / 同生共灭, Bao Jian, Κίνα, 2017, 06:30
  2. Framed, Marco Jemolo, Ιταλία, 2017, 07:00
  3. Sand, Arjan Brentjes, Ολλανδία, 2017, 04:48
  4. Phototaxis, Melissa Ferrari, ΗΠΑ, 2017, 06:45
  5. Amoricania, Faiyaz Jafri, ΗΠΑ, 2017, 05:16
  6. Yank Tug Yank, Maureen Zent, ΗΠΑ, 2017, 03:09
  7. Cloacinae, Serge Onnen & Sverre Fredriksen, Ολλανδία, 2017, 25:30
  8. Stanzas, Alicja Jasina, ΗΠΑ, 2017, 06:16
  9. Blue Cherry, Nathan Jurevicius, Αφγανιστάν, 2017, 05:00
  10. Compartments, Daniella Koffler , Uli Seis, 2017, 15:00
  11. Edge of Alchemy, Stacey Steers, ΗΠΑ, 2017, 17:15
  12. Pure White, Sven Windszus, Γερμανία, 2018, 03:00
  13. Trumpet Man, Emily Wong, Χονγκ Κονγκ, 2016, 13:50

Μικρού Μήκους 7
Σάββατο 17/03/2018 18:00 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:57:30

  1. Tête à Tête, Natasha Tonkin, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 07:41
  2. Cabin Pressure, Matthew Lee, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 03:15
  3. Alien & Alien, Mariusz Moscicki, ΗΠΑ, 2017, 01:00
  4. Genesis, Abtin Mozafari, Ιράν, 2017, 10:32
  5. Heart Chakra, Angela Stempel, ΗΠΑ, 2017, 07:21
  6. New Toy / Brinquedo Novo, Rogerio Boechat, Βραζιλία, 2017, 06:25
  7. Inscape, Leo Uehara, Βραζιλία, 2017, 03:00
  8. Coco's Day / Kokosha, Tatiana Moshkova, Ρωσία, 2017, 04:20
  9. Alphabet, kianoush abedi, Ιράν, 2017, 05:55
  10. Enough, Anna Mantzaris, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 02:19
  11. The Train, Javad Matouri, Ιράν, 2017, 02:30
  12. Creature from the lake, Renata Antunes, Alexis Bedue, Léa Bresciano, Amandine Canville, Maria Castro Rodriguez, Logan Cluber, Nicolas Grangeaud, Capucine Rahmoun-Swierczynski, Victor Rouexel, Orianne Siccardi, Mallaury Simoes, Γαλλία, 2017, 05:10
  13. It's a Bird thing / It's a Bird Thing, Sylvain Bonnet, Justine Gautheret, Mathilde Le Gloahec, Maximilian Ly, Johanna Nizard, Leo Pieri, Andrea Roncancio, Jeremy Souillet, Ludivine Vincent, Γαλλία, 2017, 05:44
  14. Garden Party, Théophile Dufresne, Florian Babikian, Gabriel Grapperon, Lucas Navarro, Vincent Bayoux, Victor Caire, Γαλλία, 2016, 07:25
  15. Cream, Lena Olafsdottir, Δανία, 2017, 06:15
  16. #selfie, David M. Lorenz, Γερμανία, 2016, 05:00
  17. H0_pe 02, Francesco Bruno Sorrentino, Antonio Genovese, Ιταλία, 2017, 09:29
  18. Sunday in the Park with dog, Robert Rosenbaum, ΗΠΑ, 2017, 07:35
  19. Letters, Alexander Savarsky, 2018, 13:00
  20. Ontario, Quebec & Me, Richard O'Connor, ΗΠΑ, 2017, 02:22
  21. Disillusionment of 10 point font, Greg Condon, ΗΠΑ, 2017, 01:12

Μικρού Μήκους 8
Σάββατο 17/03/2018 20:00 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:55:12

  1. Dark, Dark Woods, Emile Gignoux, Δανία, 2017, 06:15
  2. Less Than Human, Stefan Bang Lindholm, Δανία, 2017, 06:09
  3. Nachthexen, Julie Herdichek Waltzer, Δανία, 2017, 08:12
  4. Stellar, Laura Hoejbrg Kunov, Δανία, 2017, 04:46
  5. Whale Heart, Robert Allen, Δανία, 2017, 07:31
  6. The Night I Dance with Death / La Nuit Je Danse avec la Mort, Vincent Gibaud, Γαλλία, 2017, 06:00
  7. Negative Space, Max Porter & Ru Kuwahata, Γαλλία, 2017, 05:30
  8. The Open Jaw / La Gueule Ouverte, Augustin Guichot, Γαλλία, 2017, 04:00
  9. Færing, Camille Ameras, Γαλλία, 2017, 09:33
  10. Keep your hair on, Olivier / Tête d'Oliv..., Armelle MERCAT, Γαλλία, 2016, 11:30
  11. 1st Day & Next Minute, Sara koppel, Δανία, 2017, 02:45
  12. Looney Foodz!, Paolo Gaudio, Ιταλία, 2017, 02:03
  13. Styloclash The Movie or: Who's Afraid of the Solid Colored Cubes, Lama Waaien, Ολλανδία, 2017, 30:00
  14. Island, Max Mörtl, Robert Löbel, Γερμανία, 2017, 02:30
  15. Mister Paper goes for a walk / Meneer Papier gaat uit wandelen, Ben Tesseur, Steven De Beul, Βέλγιο, 2017, 08:28

Μικρού Μήκους 9
Πέμπτη 15/03/2018 21:30 - 23:30
Συνολική Διάρκεια: 01:47:39

  1. Goose in High Heels, John R. Dilworth, ΗΠΑ, 2017, 21:50
  2. Homegrown, Quentin Haberham, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 09:20
  3. Don't Think of a Pink Elephant, Suraya Raja, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 07:20
  4. Handbook for Gardening / Guide de Jardinage, Sarah Jane Hatooka Scebat, Γαλλία, 2017, 10:45
  5. In our skin, Rosa Beiroa, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 03:55
  6. Spindrift, Selina Wagner, Ηνωμένο Βασίλειο, 2016, 11:43
  7. Dystopia, Bellopropello, Ελβετία, 2018, 08:43
  8. Gelato – Seven Summers of Ice Cream Love / Gelato – Die sieben Sommer der Eisliebe, Daniela Opp, Γερμανία, 2017, 12:18
  9. We will see someday, Nari Hong, 2018, 06:30
  10. Rose on the Moon, Panna Horvath-Molnar, Ουγγαρία, 2017, 02:25
  11. Underneath the Sound, Olga Nikulina, 2018, 12:50

Μικρού Μήκους 10
Κυριακή 18/03/2018 18:00 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:36:02

  1. Eisnasen, Veronica L. Montaño & Joel Hofmann, Ελβετία, 2018, 07:58
  2. The event horizon / Horyzont zdarzen, Michal Orzechowski, Πολωνία, 2017, 12:28
  3. Oh Mother! / O Matko!, Paulina Ziolkowska, Πολωνία, 2016, 12:15
  4. Charles, Dominic-Etienne Simard, Γαλλία, 2017, 10:00
  5. Bolero Paprika / Boléro Paprika, Marc Ménager, Γαλλία, 2017, 20:53
  6. Hallowstide, Steve Socki, ΗΠΑ, 2017, 04:17
  7. The Wayward Kite, Yuting Hsueh, Ταϊβάν, 2017, 07:55
  8. The Walker / Le Marcheur, Frédéric Hainaut, Βέλγιο, 2017, 11:18
  9. Conception: Catie + Jen, Moth Studio, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 04:14
  10. Sweet Tooth, Hannah Anastasi, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 01:29
  11. Sola, Jonathan, Αυστραλία, 2017, 03:15

Μικρού Μήκους 11
Κυριακή 18/03/2018 20:00 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:58:22

  1. Yellow Rose, Xin Li, Αυστραλία, 2017, 03:47
  2. Advice / Nõuanne, Rainer Salu, Εσθονία, 2017, 00:35
  3. The Realm of Deepest Knowing / SimSim, Seunghee Kim, Κορέα, 2017, 03:30
  4. Re-Organization / רה-אורגניזציה, Osi Wald Moran Somer & Ricardo Werdesheim, Ισραήλ, 2017, 10:59
  5. Black & White Box, Osi Wald & Efrat Rubin, Ισραήλ, 2017, 10:16
  6. Parking Attendant / Cuidacoches, Dante Zaballa, Αργεντινή, 2017, 01:49
  7. Tweet-Tweet / Чик-Чирик, Zhanna Bekmambetova, Ρωσία, 2018, 11:10
  8. Tiger Leap / Tigersprung, Boaz Kaizman, Γερμανία, 2017, 28:30
  9. Look, Meinardas Valkevičius, Λιθουανία, 2017, 03:30
  10. Pobol, Viviane Peoc'h, Ηνωμένο Βασίλειο, 2016, 07:46
  11. Natura, Felipe Esquivel, Μεξικό, 2016, 11:00
  12. Spleen of the sculptor / Le spleen du sculpteur, Augusto Zanovello, Γαλλία, 2017, 03:00
  13. Eusebio80, Jesus Martinez & Ivan Molina, Ισπανία, 2017, 09:00
  14. Strange Case, Zbigniew Czapla, Πολωνία, 2017, 13:30

Μικρού Μήκους 12
Κυριακή 18/03/2018 22:00 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:55:54

  1. The Storm / Буря, Ina Georgieva, Βουλγαρία, 2017, 10:00
  2. Boy Red and Monster, ZEYI LI, ΗΠΑ, 2017, 03:27
  3. Abstract / Abstrakt, Jeroen ter Welle, Ολλανδία, 2017, 01:49
  4. Mountain Castle Mountain Flower Plastic, Annapurna Kumar, ΗΠΑ, 2017, 03:08
  5. H, roberto biadi, Ιταλία, 2017, 02:02
  6. The intelligence! / The counterattack of robots, Suisei Hoshii, Ιαπωνία, 2017, 19:41
  7. A Brunch With Death, Sebastian Gat, ΗΠΑ, 2017, 03:00
  8. Broadside, Jodi Chamberlain, ΗΠΑ, 2017, 03:24
  9. Hirvio, Dan West, Brian Kelso-Gillepsie, ΗΠΑ, 2017, 03:26
  10. Pas D'yeux, Thao Dan Nguyen Phan, ΗΠΑ, 2017, 03:19
  11. Spring, Kevin Yuanzhi Chen, ΗΠΑ, 2017, 02:31
  12. The Novice, Alejandra Alvarez, Courtney Scriven, ΗΠΑ, 2017, 03:28
  13. Last Dance, Zhaoyu Zhou, ΗΠΑ, 2017, 02:46
  14. Fly Away, Isaac King, Καναδάς, 2017, 03:30
  15. Revelation - the City of Haze / 启示录 - 雾霾之城, Mao Qichao, Κίνα, 2017, 13:38
  16. An absurd man / Un homme absurde, Kerian Samzun, Γαλλία, 2017, 05:35
  17. There / Acolá, Renato Lepsch, Βραζιλία, 2017, 08:42
  18. Night din dins / Tapas Nocturnes, Jean-Claude Gotting, Γαλλία, 2017, 05:34
  19. Hate for Sale, Anna Eijsbouts, Ολλανδία, 2017, 03:00
  20. Bendito Machine VI - Carry On, Jessie Malis, 2018, 13:54

Μικρού Μήκους 13
Παρασκευή 16/03/2018 22:00 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:57:36

  1. Slavery, LittnerBudapest (George Ligeti), Ουγγαρία, 2017, 05:03
  2. Eden, Julie caty, Γαλλία, 2017, 06:00
  3. Midnight's Garden / Le Jardin de minuit, Benoît Chieux, Γαλλία, 2016, 10:28
  4. La Paloma, Valentin Oellers, Γερμανία, 2016, 02:20
  5. RIPrivacy, aycan basar, ΗΠΑ, 2017, 04:24
  6. Pining, Caibei Cai, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 02:15
  7. Our Daughter is a Necromancer, Elitsa Nedyalkova, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 03:54
  8. Charlie, Doreen A Edemafaka, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 01:04
  9. Martin Krpan, Nejc Saje, Σλοβενία, 2017, 24:10
  10. Bye, Bye Comrade, Tianlin Xu, Γερμανία, 2017, 12:42
  11. The Big Adventure of a Little Line / La Grande Histoire D'Un Petit Trait, Antoine Robert, Γαλλία, 2016, 07:27
  12. Contact, Alessandro Novelli, Ισπανία, 2017, 07:53
  13. Robhot, Donato Sansone, Γαλλία, 2017, 06:07
  14. Reruns, Rosto, Ολλανδία, 2017, 14:15
  15. Knockstrike, Genis Rigol, Pau Anglada & Marc Torices, Ισπανία, 2017, 05:25
  16. AstroLOLogy, Jade Lee, Μαλαισία, 2017, 02:00
  17. Honesty, JC Little, Καναδάς, 2017, 02:09

Μικρού Μήκους 14
Σάββατο 17/03/2018 22:00 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:54:33

  1. A short interview with Bearington Bear, Regan Mott, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 04:48
  2. Rising waters in underwood springs / Déluge à Sous-Bois-les-Bains, Mathieu Auvray, Γαλλία, 2017, 26:00
  3. The Best Customer / Cel Mai Bun Client, Serghei Chiviriga, Ρουμανία, 2017, 12:13
  4. The Voyage of the Beagle - A galapagos tortoise love story / Potovanje na ladji Beagle - Ljubezen galapaške želve, Jernej Lunder, Σλοβενία, 2017, 11:03
  5. Airport, Michaela Müller, Ελβετία, 2017, 10:35
  6. In the beginning was the sea / Au commencement était la mer, Charlotte Arene, Γαλλία, 2016, 10:04
  7. Into the forest, Karolina Chabier, Γαλλία, 2017, 04:04
  8. We Are One, Laura Franchito, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 02:10
  9. The Only Option, Owen Roberts, ΗΠΑ, 2016, 08:27
  10. Still Here and Everywhere, Peter Whittenberger, ΗΠΑ, 2017, 01:41
  11. Sisterhood, Jelena Prljevic, Σερβία και Μαυροβούνιο, 2018, 07:07
  12. Side, Snow Yunxue Fu, ΗΠΑ, 2017, 06:04
  13. Marydean Martin Library, Jo Meuris, ΗΠΑ, 2016, 00:51
  14. My Favorite Forehead, John Akre, ΗΠΑ, 2017, 03:19
  15. The Gift / Hadia, Sinem Sakaoglu, Τουρκία, 2017, 06:07

Μικρού Μήκους 15
Κυριακή 18/03/2018 22:00 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:54:04

  1. Kidding kid with dad, Lou Inglebert, Γαλλία, 2016, 02:53
  2. Disturbing Angels / Déranger les anges, Lou Inglebert, Γαλλία, 2016, 04:47
  3. Going Ape, nicolas lesaffre, charles blanchard, Γαλλία, 2017, 04:30
  4. Purple Dreams, Murat Sayginer, Τουρκία, 2017, 02:14
  5. Nawrocki - Fałszywe wschody słońca, Grażyna Rigall, Konrad Kulczyński, Πολωνία, 2017, 03:51
  6. From beyond the grave, my grandfather told me why I am alive today / Ukki kertoi haudan takaa, miksi minä elän, Otso Alanko, Φινλανδία, 2017, 03:35
  7. Weasel / Podlasica, Timon Leder, Σλοβενία, 2016, 11:35
  8. A War to End No Wars, R Coggins, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 05:01
  9. Gif me that food, Emi Tse (emi & the veggies), Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 02:20
  10. Looper - Farfisa Song introducing Mustard & Ketchup, Iain Gardner, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 03:13
  11. A Message For Brazey, Jared D. Weiss, ΗΠΑ, 2017, 01:51
  12. Margarit and the Monster, Nayden Nikolov, Βουλγαρία, 2017, 09:32
  13. To Be, Farzaneh Omidvarnia, Δανία, 2017, 06:00
  14. Nocturne / Nachtstück, Anne Breymann, Γερμανία, 2016, 05:19
  15. Big Brown's TV Slap-Down!, Cable Hardin, ΗΠΑ, 2016, 01:00
  16. Birth -The Dance of Life-, Aria Wakami, Bak Ikea, Hirofumi Ohashi, Ιαπωνία, 2017, 28:17
  17. Empty View, Ali Zare Ghanatnowi, 2017, 18:06

Σπουδαστικές 1
Πέμπτη 15/03/2018 18:00 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:37:54

  1. Nirvana (a poem by Charles Bukowski), Altea Claveras, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 02:48
  2. Expiration Date, Shwenn Shunya Chang, ΗΠΑ, 2017, 04:21
  3. Made for More, Yoojin Seol, ΗΠΑ, 2017, 03:56
  4. Cookie!, Pauwel Nomes, Βέλγιο, 2017, 03:29
  5. Diffrerent, Tom Fisher, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 02:26
  6. The stronger ones, Miranda Pla, ΗΠΑ, 2017, 09:27
  7. Galaxy Girl, Richard Grover, ΗΠΑ, 2017, 03:51
  8. Rakshama, Evan Pitkin, ΗΠΑ, 2017, 01:47
  9. 25 Percent, Ane Celaya, Jon Vivanco, Jon Bazo, Ισπανία, 2017, 07:04
  10. Buildings, Favio Vinson, Ηνωμένο Βασίλειο, 2016, 12:26
  11. Honk / Còi, Triet Le, 2017, 02:56
  12. A priori, Maïté Schmitt, Γερμανία, 2017, 05:40
  13. Shadow / 讳言, LeiLei, Κίνα, 2017, 05:32
  14. All Iron, Beñat Etxaburu, Ισπανία, 2017, 04:10
  15. Dead End, Leire Acha, Ισπανία, 2017, 05:34
  16. Breakfast in Bed, Tobias Krebs, Αυστραλία, 2017, 03:32
  17. Wuthering Heights / بلندیهای بادگیر, Shirin Ashtari, 2017, 07:30
  18. Sword and Flower, Yulan Sun, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 02:50
  19. Sentience, Lakshika Udakandage, ΗΠΑ, 2017, 03:35
  20. Ready for a Baby, Anastasia Dyakova, Αυστραλία, 2017, 05:00

Σπουδαστικές 2
Παρασκευή 16/03/2018 18:00 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:32:43

  1. Days, Sofia El Khyari, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 03:38
  2. Travelogue Tel Aviv, Samuel Patthey, Ελβετία, 2017, 06:00
  3. Not The Same River. Not The Same Man., Michelle Brand, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 04:19
  4. I Am Sex - Alon Eder (music video) / אני מין - אלון עדר, Yuval Haker, Ισραήλ, 2017, 04:08
  5. UnSketched / DesTraçado, Leonardo Cantú, Βραζιλία, 2017, 09:20
  6. Toymaker, Nellie Robinson, Barbara Meier, ΗΠΑ, 2017, 07:04
  7. Broken Pieces, Elif Kaner, ΗΠΑ, 2017, 07:37
  8. Missing, Shai Getzoff, Ισραήλ, 2017, 04:00
  9. What To Do When The Dead Come Back, Joe Dias, Ηνωμένο Βασίλειο, 2016, 06:45
  10. Where the Sunflowers Grow, Parker Chatham and Jarrod Chatham, ΗΠΑ, 2017, 11:05
  11. Salary Serf, Baya Bae, 2017, 02:26
  12. Flower Found! / Bloem?, Jorn Leeuwerink, Ολλανδία, 2017, 06:46
  13. Amnesia, Shadab Shayegan, Αυστρία, 2017, 09:34
  14. Attraction, Emily Scaife, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 04:32
  15. Home Delivery, Steven Baltay, ΗΠΑ, 2017, 05:29

Σπουδαστικές 3
Σάββατο 17/03/2018 18:00 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:44:17

  1. Achoo, Lucas Boutrot, Elise Carret, Maoris Creator, Pierre Hubert, Camille Lacroix, Charlotte Perroux, Γαλλία, 2017, 06:33
  2. Groovity, Dylan Caille, Yoann Lemon, Titouan Le Ny, Antoine Perrichon, Hippolyte Pithiest, Γαλλία, 2017, 06:35
  3. Sailor's Delight, Coline Moire, Γαλλία, 2017, 05:54
  4. Chimère, Marc-Antoine Beineix, Kevan Canvas, Thibaud Chantrel, Yanis Levostre, Tahar Medjahed, Keizia Tel, Γαλλία, 2017, 06:40
  5. Like an elephant in a china shop / Comme un éléphant dans un magasin de porcelaine, Louise Chevrier, Luka Fischer, Rodolphe Groshens, Marie Guillon, Estelle Martinez, Benoit Paillard, Lisa Rasasombat., 2017, 05:30
  6. The Box / La Boite, Eliott Belrose, Carole Favier, Loïcia Lagillier, Aloïs Mathé, Juliette Perrey, Joran Rivet, Γαλλία, 2017, 06:59
  7. Le Phare, Quentin Arrius, Damien Contreras, Alan Fra, Daurélia Gazel, Laura Gerlier, Ola Ierardi., Γαλλία, 2017, 06:58
  8. Petite Faim, Valentine Arles, Lisa Dor, Benjamin Duval, Baptiste Galtier, Keyvan Leriche, Charlotte Mangin., Γαλλία, 2017, 06:30
  9. Piston, Marvin Archaimbault, Désir Boucaud, Marc Hugues, Arnaud Kupke, Hugo Mine, Vincent Orso-Manzonetta, Kai Yang, Γαλλία, 2017, 05:00
  10. Don't Talk to Strangers, Dae Yeon Cho, Kira Guo, Tianqi Yu, ΗΠΑ, 2017, 04:24
  11. Anatidaephobia, Wang Geun Noh, ΗΠΑ, 2017, 02:15
  12. Laymun, Catherine Prowse, Hannah Quinn, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 04:42
  13. Patrioska, Tiago Araújo, Πορτογαλία, 2016, 09:11
  14. Sog, Jonatan Schwenk, Γερμανία, 2017, 10:00
  15. Eyes Everywhere, Daniel Bernhardt, Αυστρία, 2017, 04:41
  16. Niggun, Yoni Salmon, Ισραήλ, 2017, 12:25

Σπουδαστικές 4
Κυριακή 18/03/2018 18:00 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:36:50

  1. Stretch, Çağıl Harmandar, Τουρκία, 2016, 02:16
  2. Contact, Katy Wang, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 07:25
  3. Nero, Natasza Cetner, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 04:35
  4. Mixed Materials, Anna Van Riel, Βέλγιο, 2017, 06:30
  5. Yola, Héloïse Ferlay, Γαλλία, 2017, 05:43
  6. Cubed, Xue En Ge, 2017, 03:55
  7. Mecanique, Coline Moire, Γαλλία, 2017, 06:39
  8. Ice Pepper, Maïlly Boulin, Guillaume Escots, Alicia Journet, Soizic Lefeuvre, Clément Malargé, Eddy Martinez, Γαλλία, 2017, 06:23
  9. Made in France, Lamia Akhabbar, Robin Cioffi, Brice Duble, Stanislas Gruenais, Maxime Guerry, Alexia Pportal, Γαλλία, 2017, 06:31
  10. Or Bleu, Nicolas Chiarot, Amandine Comes, Eva Fekete, Haunui Maeta, Baptiste Miquel, Thomas Rousvoal, Γαλλία, 2017, 06:40
  11. Seconde Chance, Victor Lemee, Adrian Petitjean, Corentin Philippe, Angéline Picault, Martin Portais, Γαλλία, 2017, 06:26
  12. The Archivist, Inès Bourie, Robin Froissart, Fiona Lynch, Nicolas Morel, Pascaline Perez, Thomas Rouquette, Γαλλία, 2017, 06:52
  13. Lazare, Mélisandre Hennuyer, Pierre Chapeau, Victor Bissau, Cassandra Haulot, Cyprien Beyaert, Γαλλία, 2017, 06:08
  14. Charmeurs De Verre, Colin Moire, Julien Baëza, Thaïs Beaus, Jean-François Loisel, Virgile Moreau, Céline Pantalouf, Justine Pascal, Γαλλία, 2017, 06:21
  15. Lefú, Ihab Al- Azaam, Mario Mario Bertsch, Till Sander- Titgemeyer, York von Sydow, Γερμανία, 2017, 05:04
  16. Between Sand and Tides, Rui Fan Wang, Ηνωμένο Βασίλειο, 2017, 04:17
  17. Nana, Ali Kellner, Καναδάς, 2017, 05:05

Πειραματικές 1
Σάββατο 17/03/2018 21:00 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 00:59:49

  1. Prime perfect, Tom Bessoir, 2016, 05:55
  2. Krapfen, Frederic Siegel, Ελβετία, 2017, 03:28
  3. Tengusong, Marco Belfiore, Ιταλία, 2016, 21:40
  4. Extrapolate, Johan Rijpma, Ιαπωνία, 2016, 02:00
  5. Lost Moon (Ghost World 3), Jerome Boulbes, Ιαπωνία, 2016, 03:52
  6. 9 ways to draw a person, Sasha Svirsky, Ρωσία, 2016, 06:29
  7. 39 Weeks, 6 Days, Joanna Kozuch, Boris Sima, Σλοβακία, 2017, 07:52
  8. An Unfolding Breath, Edward Ramsay-Morin, ΗΠΑ, 2017, 02:33
  9. Sarah, wrath's wind, Artan Maku, Αλβανία, 2017, 06:00

Πειραματικές 2
Κυριακή 18/03/2018 21:00 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 00:59:55

  1. Scenes from the Anthropocene, Gregg Biermann, ΗΠΑ, 2017, 14:19
  2. If Frames Disappeared From the World / 世界からコマが消えたなら, Kenta Nomura, Ιαπωνία, 2016, 04:00
  3. Kaleidoscope, Murat Sayginer, Τουρκία, 2017, 03:23
  4. Zarr-Dos, Bart Wasem, Ελβετία, 2017, 06:34
  5. Human, Jungho Bang, Κορέα, 2017, 05:02
  6. O, Mg Sun, Μιανμάρ, 2017, 01:35
  7. From this side of space to the other side of the signal, Benjamin Rosenthal, ΗΠΑ, 2017, 09:54
  8. The Blue Painter, Marga Doek, Φινλανδία, 2017, 03:00
  9. Banknote Reconstructed: Bank of England G Series Five Pounds, Martin John Callanan, Ηνωμένο Βασίλειο, 2018, 11:08
  10. Cousins of clouds / Les cousins des nuages, Romain Claris, Γαλλία, 2017, 01:00

Ελληνικό διαγωνιστικό
Σάββατο 17/03/2018 22:00 - 23:30
Συνολική Διάρκεια: 01:21:51

  1. Anxie, Stavrina Kykalou, Ελλάδα, 2017, 07:14
  2. Photons Momentum, Team Project, Ελλάδα, 2017, 09:30
  3. Forest Red, Aggeliki Ioakeimidou, Ελλάδα, 2016, 10:11
  4. Total Reconstruction / Ολική Αναστήλωση, Βασίλης Παπαγεωργίου, Ελλάδα, 2017, 02:03
  5. From Heart to Heart / Από Καρδιά σε Καρδιά, Sofia Kalantzi, Aristarchos Papadaniel, Ελλάδα, 2017, 01:28
  6. My name is Nobody / Το όνομα μου είναι Καμία, Florentia Ikonomidou, Ελλάδα, 2016, 06:23
  7. Searching for my land, Maria-Loukia Mitrakou, Ελλάδα, 2017, 03:35
  8. Mythological and Contemporary Monsters / Μυθολογικά και Σύγχρονα Τέρατα, animationDpsd15, Ελλάδα, 2016, 13:31
  9. I will love you / Θα σ'αγαπώ, Μάγδα Κανδυλιάρη, Ελλάδα, 2017, 02:41
  10. Mythland / Μυθοτοπία, Kleitos Kyriakidis, Ελλάδα, 2016, 12:28
  11. Death Of The Blackbird, Christina Lykoka, Ελλάδα, 2017, 06:26
  12. The remarkable moments of the Greek Olympic Medalists, Antonis Smirniotis "Smado", Ελλάδα, 2017, 00:58
  13. Deserted Eyes, Olivia Hadjiioannou, Ελλάδα, 2018, 03:21
  14. The Mirror, Petros Niamonitakis, Ελλάδα, 2017, 02:00
  15. Do Not Disturb, Panagiotis Agrafiotis, Ελλάδα, 2016, 00:00:43
  16. Return to Sender, Panagiotis Agrafiotis, Ελλάδα, 2016, 00:02:09

Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!