Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Ενότητες

Μικρού Μήκους 1
Παρασκευή 26/03/2021 17:00 - 19:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Σάββατο 27/03/2021 05:00 - 07:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:57:19

  1. Haboob / هَبوب, Mahsa Samani, Ιράν, 2020, 09:00
  2. Shlomo and the Rabbi / Shlomo et le Rabbin, Julien David, Γαλλία, 2020, 09:05
  3. A Cat Called Jam, Lorraine Lordan, Ιρλανδία, 2019, 08:10
  4. Befriend: call to action, Nigel Smith, Αγγλία, 2021, 02:40
  5. LOST VEGAS, Megan Landry, Καναδάς, 2021, 00:47
  6. The Police After Me / Peşimdeki Polis, Kayahan Kaya, Τουρκία, 2021, 05:52
  7. How To Get Out Of Here? / Jak stąd wyjść?, Marcin Jażyński, Πολωνία, 2020, 03:14
  8. The Grave of Saint Oran, Jim Batt, Αυστραλία, 2019, 08:50
  9. It's All the Salt's Fault, María Cristina Pérez, Κολομβία, 2020, 10:00
  10. Mother Bunker, George Metaxas, Αυστραλία, 2020, 04:48
  11. Black Snot & Golden Squares, Irina Rubina, Γερμανία, 2020, 01:00
  12. The Boy and The Mountain / El niño y la montaña, Santiago Aguilera, Gabriel Monreal, Χιλή, 2020, 11:23
  13. Roberto / ROBERTO, Carmen Córdoba González, Ισπανία, 2020, 09:00
  14. The Chair, Ronnie Cramer, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 06:54
  15. The Dentist / 歯医者さん, Jeremy Speed Schwartz, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 04:00
  16. Living in a free fall / Vivre en chute libre, Karleener, Γαλλία, 2020, 12:36
  17. One, Two, Three, Four, Fabrizzio Bartolini, Ιταλία, 2020, 10:00

Μικρού Μήκους 2
Σάββατο 27/03/2021 11:00 - 13:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Σάββατο 27/03/2021 23:00 - 01:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:53:29

  1. Just For The Record, Vojin Vasovic, Σερβία και Μαυροβούνιο, 2020, 07:10
  2. Elsewhere, Sylwia Kubus, Γερμανία, 2020, 06:00
  3. Cornstalk / Dylda, Anastasiia Zhakulina, 2020, 08:15
  4. Anna, cat-and-mouse, Varya Yakovleva, 2020, 05:26
  5. URBAN GOAT, Svetlana Razguliaeva, 2020, 11:23
  6. The Mistress of the Copper Mountain, Dmitry Geller, 2020, 13:33
  7. Our Sparkles, Catelyne Ma, Καναδάς, 2020, 05:31
  8. Sailors at sea / Mousses à la mer, Helene Matte, Καναδάς, 2020, 04:07
  9. Let's Play a Story: The Miser / Igramo se priče: Škrtac, Marina Andree Skop, Κροατία, 2020, 07:42
  10. LITTLE HILLY / 山川壯麗, Huang Yun Hsien, Liao Pei Yu, Ταϊβάν, 2020, 18:35
  11. Winter Sleep / Zimní spánek, Katerina Karhankova, Alexandra Majova, Τσεχία, 2020, 07:00
  12. The World Within / Le Monde en soi, Sandrine Stoïanov, Jean-Charles Finck, Γαλλία, 2020, 18:47

Μικρού Μήκους 3
Σάββατο 27/03/2021 17:00 - 19:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 05:00 - 07:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:57:14

  1. Ivet and Michuco / Ivet y Michuco, Juan Ignacio Meneu Oset, Ισπανία, 2020, 04:49
  2. The Expected, Carolina Sandvik, Σουηδία, 2021, 14:30
  3. Food Life Joy, Mari Miyazawa, Ιαπωνία, 2020, 03:30
  4. Bramley Bop, Kate Anderson, Αγγλία, 2020, 01:00
  5. Mirage, Kate Anderson, 2020, 01:00
  6. Washing Machine / Pračka, Alexandra Májová, Τσεχία, 2020, 05:02
  7. ME, Begoña Arostegui, Ισπανία, 2020, 13:00
  8. Banga, LittnerBudapest, Ουγγαρία, 2020, 22:52
  9. Mex and the animals, Elisa Gleize, Καναδάς, 2020, 08:22
  10. Lèvres bleues, Philippe Hamelin, Καναδάς, 2020, 08:18
  11. Scream For Ice, Emir Aytemür, Τουρκία, 2021, 04:02
  12. Sense Nonsense, Harish Iyer, Βρετανική Επικράτεια Ινδικού Ωκεανού, 2020, 08:31
  13. Horacio, Caroline Cherrier, Γαλλία, 2020, 10:07
  14. Sheep, Wolf and a Cup of Tea..., Marion Lacourt, Γαλλία, 2019, 12:11

Μικρού Μήκους 4
Σάββατο 27/03/2021 13:00 - 15:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 01:00 - 03:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:56:04

  1. Marianna's dive / Il tuffo di Marianna, Gianfrancesco Iacono, Ιταλία, 2020, 06:42
  2. CRITICAL LINE / TRAZO CRÍTICO, VICENTE MALLOLS, Ισπανία, 2020, 03:31
  3. What Will You Do Now, John?, Pooja Pottenkulam, Αγγλία, 2019, 09:10
  4. Windfall, Ofer Winter, Shimon Engel, Ισραήλ, 2020, 03:00
  5. Metro6, Geoff Hecht, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 08:13
  6. Tobi and the Turbobus / Tobi und der Turbobus, Verena Fels, Γερμανία, 2020, 07:30
  7. Oldboy's Apples, Brad Hock, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 06:49
  8. Heart of Gold / Un Cœur d’Or, Simon Filliot, Γαλλία, 2020, 12:45
  9. Sad Beauty, Arjan Brentjes, Ολλανδία, 2020, 09:50
  10. Monachopsis, Liesbet van Loon, Βέλγιο, 2020, 10:20
  11. Mind My Mind, Floor Adams, Ολλανδία, 2019, 29:40
  12. Reven og Nissen, Yaprak Morali, Are Austnes, Νορβηγία, 2019, 08:34

Μικρού Μήκους 5
Κυριακή 28/03/2021 17:00 - 19:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Δευτέρα 29/03/2021 05:00 - 07:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:56:37

  1. Conquistador, Jérémie Cousin, Γαλλία, 2020, 02:00
  2. Exceptional Minds Promo - Mitsubishi Electric, Howie Hoffman, Scott Sackett, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 05:24
  3. Craziest Things, Sacha Beeley, Αγγλία, 2020, 03:10
  4. A Family That Steals Dogs, John C Kelley, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 07:30
  5. The water of the earth / L'eau de la terre, Romain Claris, Γαλλία, 2020, 04:11
  6. The Fourfold, Alisi Telengut, Καναδάς, 2020, 07:14
  7. Letter to My Body, Elyse Kelly, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 01:55
  8. Beyond the Line, Jinuk Choi, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 03:16
  9. The Winter, Xin Li, Αυστραλία, 2020, 05:00
  10. Agapito, Rafael Vidal Altabert, Julián Gómez Caballero, Ισπανία, 2020, 04:39
  11. the game just got real, bellopropello, Ελβετία, 2020, 01:00
  12. Pangäa, Beate Hecher + Markus Keim, Αυστρία, 2020, 13:35
  13. Io, Antonio Michele Stea, Ιταλία, 2020, 07:43
  14. Snow Shelter / Sniego pastogė, Robertas Nevecka, Λιθουανία, 2020, 16:09
  15. Hindered, Edward Ramsay-Morin, 2020, 01:00
  16. SELECTION PROCESS / PROCESO DE SELECCIÓN, CARLA PEREIRA, Ισπανία, 2020, 03:20
  17. Waka Huia, Laurent Leprince, Βέλγιο, 2019, 15:13
  18. The weather is lovely, Lien, Chun-Chien, Κίνα, 2020, 14:18

Μικρού Μήκους 6
Κυριακή 28/03/2021 13:00 - 15:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Δευτέρα 29/03/2021 01:00 - 03:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:56:05

  1. the train driver / Der Lokführer, Christian Wittmoser, Zuniel Kim, Γερμανία, 2020, 05:22
  2. Time / TIME, ILEANA ANDREA GÓMEZ GAVINOSER, Αργεντινή, 2020, 03:00
  3. The Trouble with Angels, Sam Chegini, Ιράν, 2020, 06:21
  4. Horizons / Horizontes, Ileana Andrea Gómez Gavinoser, Αργεντινή, 2019, 02:00
  5. A stone in the shoe / Un caillou dans la chaussure, Eric Montchaud, Γαλλία, 2020, 11:28
  6. Orgiastic Hyper-Plastic, Paul Bush, Δανία, 2020, 07:00
  7. Homeless Home, Alberto Vázquez, Γαλλία, 2020, 15:00
  8. Empty Places, Perrine Bernollin, Γαλλία, 2020, 08:30
  9. A la Mode, Jean Lecointre, Γαλλία, 2020, 08:40
  10. The Call / المكالمة, Mina Nader - Mina Maher, Αίγυπτος, 2020, 02:38
  11. Poise / Suspensão, Luís Soares, Πορτογαλία, 2020, 07:00
  12. Grotesques, Anna Bolshakova, Γαλλία, 2020, 03:00
  13. The piano kissed by a frail hand / Le piano que baise une main frêle, Clarissa d'Orival, Γαλλία, 2020, 03:00
  14. My familiar dream / Mon rêve familier, Astrid Guinet, Γαλλία, 2020, 03:00
  15. After three years / Après trois ans, Nina Heckel, Γαλλία, 2020, 03:00
  16. O sad, sad was my soul / Ô triste, triste était mon âme, Raphaël Jouzeau, Γαλλία, 2020, 03:00
  17. Marine, Maksim Litvinov, Γαλλία, 2020, 03:00
  18. Autumn song / Chanson d'automne, Jean-Baptiste Marchand, Γαλλία, 2020, 03:00
  19. Setting suns / Soleils couchants, Aurélie Monteix, Γαλλία, 2020, 03:00
  20. Cordialities / Cordialités, Nathanaël Perron, Γαλλία, 2020, 03:00
  21. Sentimental walk / Promenade sentimentale, Emilie Tronche, Γαλλία, 2020, 03:00
  22. It's crying in my heart / Il pleure dans mon coeur, Ariane Teillet, Γαλλία, 2020, 03:00
  23. Seeking to escape you / Voulant te fuir, Valentine Vendroux, Γαλλία, 2020, 03:00
  24. Tango Sparks, Maureen Zent, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 03:06

Μικρού Μήκους 7
Κυριακή 28/03/2021 15:00 - 17:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Δευτέρα 29/03/2021 03:00 - 05:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:56:07

  1. Happy Banana / Mozi Ke Mikhandid, Reyhane Kavosh, Ιράν, 2020, 08:18
  2. The Boat No.5 / Ghayeghe Shomareye 5, Reyhane Kavosh, Ιράν, 2020, 07:01
  3. Angry Dogs, Shaun Clark, Αγγλία, 2020, 04:30
  4. It Was D.O.A., Reid Blakley, Καναδάς, 2020, 02:38
  5. Just City, John Akre, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 03:27
  6. Marmalade / Marmalad, Radostina Neykova, Βουλγαρία, 2020, 05:10
  7. Cats vs. Progress, Jacob Stålhammar, Σουηδία, 2020, 04:07
  8. ALTÖTTING, Andreas Hykade, Γερμανία, 2020, 11:23
  9. BENZTOWN, Gottfried Mentor, Γερμανία, 2020, 04:45
  10. WhateverTree, Isaac King, Καναδάς, 2020, 11:11
  11. we fly, we crawl, we swim: a short film about climate justice, Aron Nor, Ρουμανία, 2021, 23:31
  12. MITCH-MATCH series episode 06., Géza M. Tóth, Ουγγαρία, 2020, 02:12
  13. Lines of Exile, Eric Patrick, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 07:21
  14. The eleventh step / Ghadameh Yazdahom (The eleventh step), Maryam Kashkoolinia, Ιράν, 2020, 10:45
  15. allegro, ma non troppo, Maria Scutaru, Ρουμανία, 2021, 01:00
  16. COLORFUL, Jae Hyeon Cha / Byeong Hyeon Hwang, Κορέα, 2020, 08:48

Μικρού Μήκους 8
Κυριακή 28/03/2021 11:00 - 13:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 23:00 - 01:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:52:54

  1. Roots / Racines, Anaïs Mauzat, Βέλγιο, 2021, 03:43
  2. The Parrot Lady / Η γυναίκα με τους παπαγάλους, Michalis Kalopaidis, Κύπρος, 2020, 06:45
  3. Sky Sun, Tile Sun, Ziba Arzhang, Ιράν, 2020, 06:14
  4. Revolykus, Victor Orozco Ramirez, Γερμανία, 2020, 12:12
  5. Table / Mesa, João Fazenda, Πορτογαλία, 2020, 10:08
  6. MOTHER, Gaurav Wakankar, Ινδία, 2019, 03:05
  7. Chado, Dominica Harrison, Αγγλία, 2020, 07:24
  8. Routine: The Prohibition / Rutina: La prohibición, Sam Orti, Ισπανία, 2020, 08:15
  9. Where Were You? / ¿Dónde estabas tú?, María Trénor, Ισπανία, 2020, 19:47
  10. Sky Sun ,Tile Sun, Ziba Arzhang, Ιράν, 2020, 06:10
  11. 2020, Tom Bessoir, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 01:41
  12. Coward Ghost / Shabahe Tarsoo, Reyhane Kavosh, Ιράν, 2019, 08:54
  13. I Found Out What to Do / Fahmidam Chikar konam, Reyhane Kavosh, Ιράν, 2019, 06:52
  14. De berde, Star Bazancir, Σουηδία, 2020, 02:10
  15. Rage Monster, Sarah Gignac, Καναδάς, 2020, 02:40
  16. Jabberwocky, Sjaak Rood, Ολλανδία, 2020, 02:15
  17. Otto’s Dream / Otto's Traum, Alexandar Peev, Αυστρία, 2021, 04:39

Σπουδαστικές 1
Παρασκευή 26/03/2021 09:00 - 11:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Παρασκευή 26/03/2021 21:00 - 23:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:36:25

  1. Mother / "אמא", Gal Kinan, Ισραήλ, 2020, 05:46
  2. EBI, Majorva Sajous, Michael Kopp, Maya Lemaitre, Michel Li, Λουξεμβούργο, 2020, 04:18
  3. Once upon a time in Israel / Pewnego razu w Izraelu, Weronika Szyma, Πολωνία, 2021, 10:44
  4. Incognito / Inkognitó, Júlia Lantos, Ουγγαρία, 2020, 07:35
  5. Lost and Found, Éva Adorján, Ουγγαρία, 2020, 01:52
  6. Last Dance; Dinner Date, Brandon Paterno, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2021, 04:55
  7. Sueño, Maria Rakitina, Εσθονία, 2020, 05:02
  8. Displaced, Laura Benavides Ramirez, Εσθονία, 2020, 07:00
  9. Provisional, Natalia Díaz Jiménez, Κολομβία, 2020, 04:35
  10. Troubled Water / Trübes Wasser, Elena Wiener, Γερμανία, 2020, 09:58
  11. To See a Fly Die / Para ver morir una mosca, Diego Felipe Cortés, Κολομβία, 2019, 07:27
  12. Unearthly, Chan Guanhua, Σινγκαπούρη, 2020, 06:03
  13. This is Only Getting Worse / החרא הזה רק ממשיך לגדול, Michael Negari, Eran Luzon, Ισραήλ, 2020, 07:36
  14. Alona, Kea Xie, Αγγλία, 2021, 04:56
  15. The Personal is Political, Carol Harrison, Αγγλία, 2020, 08:38

Σπουδαστικές 2
Σάββατο 27/03/2021 09:00 - 11:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Σάββατο 27/03/2021 21:00 - 23:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:35:08

  1. THE EDGE, Zaide Kutay & Géraldine Cammisar, Ελβετία, 2020, 07:23
  2. Bucket Hat!, Demetrios Tzamaras, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 03:25
  3. After-life service / Service Après Vie, Coline CESAR, Florent CHAPUT, Steven LECOMTE, Claire MAURY, Emilie MILCENT, Sophie PAYAN, Γαλλία, 2020, 06:05
  4. LIYOKI, Sarah Munos, Armel Boutillon, Arthur Lefebvre, Aurélie Tapponier, Francesca McCall, Jeremy Livingston, Thibault Cambresy, Γαλλία, 2020, 05:50
  5. The Gringuette Sisters / Les Soeurs Gringuette, Rebecca Magnat, Adrien Chantre, Alexandre Lebrun, Lauréline Grandin, Estelle Prats, Ruben Dodo, Laura Giraud, Γαλλία, 2020, 05:43
  6. Last Groove, Clément Guigou , Théo Albertini, Armand Rabuel, Philippe Nurdin, Corentin Defrance, Robin Leloup, Bruno Roux dit Buisson, Γαλλία, 2020, 07:03
  7. Happy Easter, Juliette AUDUREAU, Maho CLAQUIN, Titouan COCAULT, Yann COUTARD, Franklin GERVAIS, Sophie TERRIERE, Xinlei YE, Γαλλία, 2020, 06:37
  8. GLITCH, Aurélien AMILHASTRE - Bonnie DREUMONT - Chloé FONTAINE - Émilie GOMEZ - Lydia JOUBERT - Sarah MOUAWAD - Charlotte PINEL, Γαλλία, 2020, 06:26
  9. Stranded, Alvin Arevalo, Alwin Durez, Quentin Garaud, Maxime Salvatore, Florent Sanglard, Thomas Spony, Alex Trégouët, Γαλλία, 2020, 06:43
  10. The Source of the Mountains / La Source des Montagnes, Camille Di Dio - Marianne Moisy - Briag Mallat - Benjamin François - Adrien Communier - Pierre Gorichon, Γαλλία, 2020, 07:02
  11. I am a Pebble / Je suis un Caillou, Berteraut Mélanie, Bresson Yasmine, Coulombier Léo, Grondin Nicolas, le Chapelain Maxime, Massé Louise, Γαλλία, 2020, 06:30
  12. Alone a Wolf's Winter, Damien Grellety, Victor Dumur, Carla Humbert, Gaël Bordeu, Clara Malleviale, Marine Vilcot, Rebecca Belle, Bérénice Lefevre, Γαλλία, 2020, 06:28
  13. Sauve Qui Pneu, Amaury Bretnacher, Chloé Carrere, Théo Huguet, Leia Jutteau, Louis Martin, Charlie Pradeau, Mingrui Zhuang, Γαλλία, 2020, 06:12
  14. Due to Legal Reasons this Film is Called Breaking Bert / Dieser Film heißt aus Rechtlichen Gründen Breaking Bert, Anne Isensee, Γερμανία, 2020, 04:37
  15. P, , Γερμανία, 2020, 05:51
  16. The Quest for Freedom and the Longing for Belonging / החתירה לחופש והכמיהה לשייכות, Noam Paul, Ισραήλ, 2020, 03:13

Σπουδαστικές 3
Κυριακή 28/03/2021 09:00 - 11:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 21:00 - 23:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:37:52

  1. Roach / Cucaracha, Agustín Touriño, Αργεντινή, 2020, 13:20
  2. The Shut-in, Eric Lieu, Maxine Curva, Jira Udomsri, Αυστραλία, 2020, 05:51
  3. Ciervo, Pilar Garcia-Fernandezsesma, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 10:15
  4. Deep Fears, Ryan Chu, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 03:23
  5. Looking For Freedom, Aurelie GAUTHIER, Ιρλανδία, 2020, 02:21
  6. Chasing Stars, Laura Aldofredi, Ολλανδία, 2019, 02:21
  7. MY TAGALONG, Jerry WANG, Καναδάς, 2020, 06:40
  8. Any Instant Whatever, Michelle Brand, Αγγλία, 2019, 05:13
  9. Good Gully, Calum Avery, Αγγλία, 2020, 04:10
  10. Arachnarche, Emma Jordan, Αγγλία, 2020, 03:58
  11. Grandma’s Visit, Katie Tuckwell, Αγγλία, 2020, 03:19
  12. Rhino, Bethany Powell, Αγγλία, 2020, 03:19
  13. Spellbound, Amelia Parker, Αγγλία, 2020, 03:27
  14. Hubris, Phoebe Francis- Aylward, Αγγλία, 2020, 03:08
  15. Hedera, Fêt-Nat Bailly, Αγγλία, 2020, 03:47
  16. PrePAWsterous, Areli Quinonez, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 04:22
  17. Hit and Run, Hannah Brewerton, Αγγλία, 2020, 04:18
  18. Huis Clos, Nina Winiger, Ελβετία, 2020, 04:28
  19. MILK, Jennifer Kolbe, Γερμανία, 2020, 04:30
  20. Psychophonic, Aline Romero, Ισπανία, 2019, 05:42

Σπουδαστικές 4
Παρασκευή 26/03/2021 11:00 - 13:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Παρασκευή 26/03/2021 23:00 - 01:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:46:25

  1. Malayz / مالایز, Sara Hanif - Maryam Alavi - Marzieh Kordloo - Leila Ahang, Ιράν, 2019, 02:00
  2. jeijay, Petra Stipetic, Maren Wiese, Γερμανία, 2021, 07:45
  3. Fathom, Connor Binford, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 02:20
  4. The tale of the green cheese / D'Gschicht vom grüene Chääs, Noah Erni, Ελβετία, 2020, 04:48
  5. Thorns and Fishbones, Natália Azevedo Andrade, Ουγγαρία, 2020, 09:47
  6. The Other Me, Théo Clenet, Clara Lorente, Cédric Malet, Alexandre Mazelly, Alexia Oylataguerre, Rémi Portes Narrieu, Grégoire Soghomonian., Γαλλία, 2020, 07:21
  7. Quand les Poules auront des Dents, Raphaël Bandet, Adrien Chauvet, Julien Gohard, Eugenia Maggi, Milena Mouries, Eléonore Rolewski, Franck Valero, Γαλλία, 2020, 06:22
  8. Kid Cat, Hugo Barret-Castan, Marine Granger, Amélie Ben Naceur, Quentin Azzaro, Aïda Tchistoganoff, Clémence Ponchaut, Nolwenn Raffin, Nils Perrais, Γαλλία, 2020, 06:47
  9. DUNGEON & CIE / DONJON & CIE, Adèle BICHON, Alizée GARNIER, Noëllic LEBOUVIER, Yann ORHON, Léonard PLATA, Mattéo RIVIERE, Γαλλία, 2020, 06:40
  10. Castaway, Rachel BOSC-BIERNE - Vincent CARRETTE - Simon FABBRI - Marie GAUTHIER - Margo LOPEZ - Léopoldine PERDRIX - Flore-Anne VICTOR, Γαλλία, 2020, 06:30
  11. The Tulip King / Le Roi Tulipe, Chloé Chapart, Agnes Dejean, Dorian Douaud, Flavien Duramé, Audrey Rioux et Alexis Rousseau, Γαλλία, 2020, 06:34
  12. Gladius, Florian Cazes, Gregory Diaz, Marie-Charlotte Deshayes-Ducos, Margaux Latapie, Guillaume Mellet, Jimmy Natchoo, Baptiste Ouvrard, Clément Petellaz., Γαλλία, 2020, 07:00
  13. FILM FOUND, Claudia Munksgaard-Palmqvist, Δανία, 2020, 03:30
  14. LettingGo, Brandon Garcia , Jhorinson Dominguez, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 04:04
  15. The Train Ride Home, Jessica Pon, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 02:05
  16. Calliope, Zsófia Csánki, 2020, 08:29
  17. Mother Figure / 妳只在乎妳在乎的, Chang Chia-Tse, Ταϊβάν, 2020, 14:23

Πειραματικές 1
Παρασκευή 26/03/2021 13:00 - 15:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Σάββατο 27/03/2021 01:00 - 03:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:34:00

  1. SPHINX GALLERY, Piet Koster, Ολλανδία, 2020, 20:22
  2. I Call It Home / وطن, Leila Ahang, Ιράν, 2020, 02:50
  3. Rutile cautery / Rútilo cautério, Rodrigo Faustini & jpedrinho9, Βραζιλία, 2020, 02:27
  4. Learn A Little, Michael Hughes, Αγγλία, 2020, 04:19
  5. Battle, Hüseyin Mert Erverdi, Τουρκία, 2020, 03:06
  6. Circumvolution / Devr, Hüseyin Mert Erverdi, Τουρκία, 2020, 05:05
  7. The shudder flies away with open arms, farewell / Le Frémissement s’envole à bras ouvert, Adieu, Celia Eid, Sébastien Béranger, Γαλλία, 2020, 07:30
  8. collage25, Luis Carlos Rodríguez, Ισπανία, 2020, 04:04
  9. Covid Loop, Yuval Haker, Ισραήλ, 2020, 01:08
  10. East Wind / 东风, Yuanhua Luo, Κίνα, 2020, 06:09
  11. Earthfall / RAS, Simone Hooymans, Νορβηγία, 2019, 06:32
  12. All Possible Futures, Peter Whittenberger, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 03:51
  13. Rain Follows the Plow, Peter Whittenberger, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 02:46
  14. Alexander Mosolov. Three Pieces / Александр Мосолов. Три Пьески, Natalia Ryss, 2020, 02:57
  15. True Sound Façade, Laura N-Tamara, Αγγλία, 2020, 02:30
  16. Costume Change Forever, John Harlan Norris, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2021, 08:28
  17. Utopia - C, Reinhold Bidner, Αυστρία, 2020, 07:38
  18. Vivant, Carlos Nahuel Cerutti, Αργεντινή, 2020, 02:18

Πειραματικές 2
Παρασκευή 26/03/2021 15:00 - 17:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Σάββατο 27/03/2021 03:00 - 05:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:35:46

  1. Coldshot, Evin Collis, Καναδάς, 2020, 11:58
  2. Embraces / Etreintes, Alain Escalle, Γαλλία, 2020, 12:44
  3. Audenie, Taokan Xu, Γερμανία, 2020, 07:18
  4. Stache and the Inner Walk, Joanne Fisher, Καναδάς, 2020, 03:30
  5. Supereroica, Alexej Tchernyi, Γερμανία, 2021, 24:45
  6. The long wail of a passing train slips into the heart of the ghosts and everything explodes into silence. / Le long cri du train qui passe se glisse au coeur des spectres et tout explose en silence, Anne-Marie Bouchard, Καναδάς, 2020, 07:30
  7. Bloody Jackboots / آبان, Leila Ahang, Ιράν, 2020, 01:15
  8. Anthropocene Sketchbook (version 2), Katy Shepherd, Αγγλία, 2020, 04:03
  9. Mandala, Hüseyin Mert Erverdi, Τουρκία, 2020, 02:30
  10. 1 Bottle of Wine / 1 Flasche Wein, Anne Isensee, Γερμανία, 2020, 05:00
  11. the gleaners, and: ritual for signaled bodies, Benjamin Rosenthal and Eric Souther, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 08:33
  12. Tunable Mimoid, Vladimir Todorovic, Αυστραλία, 2020, 06:40

Ελληνικό διαγωνιστικό
Σάββατο 27/03/2021 15:00 - 17:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 03:00 - 05:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:25:39

  1. The Weel / Ο Τροχός, Yannis Stefanakis, Ελλάδα, 2020, 04:22
  2. Phoenix / Φοίνικας, Syed Hasan Abbas, Ελλάδα, 2020, 03:00
  3. The Dream / Το Όνειρο, Manolis Kaloudas, Ελλάδα, 2020, 09:28
  4. Spirit World, Leonidas Adrianos, Ελλάδα, 2020, 01:25
  5. Hens and Roosters, Michael Damalas, Ελλάδα, 2020, 02:19
  6. Drifting through waves, Agisilaos Rompolas, Ελλάδα, 2020, 02:08
  7. 59 Days, Zina Papadopoulou, Ελλάδα, 2020, 05:00
  8. Cast-Outs / Στο Γύψο, Alexandros Romanos Lizardos, Akis Melachris, Ελλάδα, 2020, 15:00
  9. Great Expectations, Mariza Litina, Ελλάδα, 2020, 05:15
  10. Surge Persephone, Mirsini Chatzigeorgiou, Ελλάδα, 2019, 07:28
  11. Circus, John Katehis, Ελλάδα, 2020, 03:19
  12. CoronaViolence, Alexia Tsouni, Ελλάδα, 2020, 06:25
  13. Immortality / Αθανασία, Nikoletta Chouchouli, Ελλάδα, 2020, 20:30

Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!