Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Ενότητες

Μικρού Μήκους 1
Παρασκευή 26/03/2021 17:00 - 19:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Σάββατο 27/03/2021 05:00 - 07:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:57:19

  1. Haboob / هَبوب, Mahsa Samani, Ιράν, 2020, 09:00
  2. Shlomo and the Rabbi / Shlomo et le Rabbin, Julien David, Γαλλία, 2020, 09:05
  3. A Cat Called Jam, Lorraine Lordan, Ιρλανδία, 2019, 08:10
  4. Befriend: call to action, Nigel Smith, Αγγλία, 2021, 02:40
  5. LOST VEGAS, Megan Landry, Καναδάς, 2021, 00:47
  6. The Police After Me / Peşimdeki Polis, Kayahan Kaya, Τουρκία, 2021, 05:52
  7. How To Get Out Of Here? / Jak stąd wyjść?, Marcin Jażyński, Πολωνία, 2020, 03:14
  8. The Grave of Saint Oran, Jim Batt, Αυστραλία, 2019, 08:50
  9. It's All the Salt's Fault, María Cristina Pérez, Κολομβία, 2020, 10:00
  10. Mother Bunker, George Metaxas, Αυστραλία, 2020, 04:48
  11. Black Snot & Golden Squares, Irina Rubina, Γερμανία, 2020, 01:00
  12. The Boy and The Mountain / El niño y la montaña, Santiago Aguilera, Gabriel Monreal, Χιλή, 2020, 11:23
  13. Roberto / ROBERTO, Carmen Córdoba González, Ισπανία, 2020, 09:00
  14. The Chair, Ronnie Cramer, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 06:54
  15. The Dentist / 歯医者さん, Jeremy Speed Schwartz, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 04:00
  16. Living in a free fall / Vivre en chute libre, Karleener, Γαλλία, 2020, 12:36
  17. One, Two, Three, Four, Fabrizzio Bartolini, Ιταλία, 2020, 10:00

Μικρού Μήκους 2
Σάββατο 27/03/2021 11:00 - 13:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Σάββατο 27/03/2021 23:00 - 01:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:53:29

  1. Just For The Record, Vojin Vasovic, Σερβία και Μαυροβούνιο, 2020, 07:10
  2. Elsewhere, Sylwia Kubus, Γερμανία, 2020, 06:00
  3. Cornstalk / Dylda, Anastasiia Zhakulina, 2020, 08:15
  4. Anna, cat-and-mouse, Varya Yakovleva, 2020, 05:26
  5. URBAN GOAT, Svetlana Razguliaeva, 2020, 11:23
  6. The Mistress of the Copper Mountain, Dmitry Geller, 2020, 13:33
  7. Our Sparkles, Catelyne Ma, Καναδάς, 2020, 05:31
  8. Sailors at sea / Mousses à la mer, Helene Matte, Καναδάς, 2020, 04:07
  9. Let's Play a Story: The Miser / Igramo se priče: Škrtac, Marina Andree Skop, Κροατία, 2020, 07:42
  10. LITTLE HILLY / 山川壯麗, Huang Yun Hsien, Liao Pei Yu, Ταϊβάν, 2020, 18:35
  11. Winter Sleep / Zimní spánek, Katerina Karhankova, Alexandra Majova, Τσεχία, 2020, 07:00
  12. The World Within / Le Monde en soi, Sandrine Stoïanov, Jean-Charles Finck, Γαλλία, 2020, 18:47

Μικρού Μήκους 3
Σάββατο 27/03/2021 17:00 - 19:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 05:00 - 07:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:57:14

  1. Ivet and Michuco / Ivet y Michuco, Juan Ignacio Meneu Oset, Ισπανία, 2020, 04:49
  2. The Expected, Carolina Sandvik, Σουηδία, 2021, 14:30
  3. Food Life Joy, Mari Miyazawa, Ιαπωνία, 2020, 03:30
  4. Bramley Bop, Kate Anderson, Αγγλία, 2020, 01:00
  5. Mirage, Kate Anderson, 2020, 01:00
  6. Washing Machine / Pračka, Alexandra Májová, Τσεχία, 2020, 05:02
  7. ME, Begoña Arostegui, Ισπανία, 2020, 13:00
  8. Banga, LittnerBudapest, Ουγγαρία, 2020, 22:52
  9. Mex and the animals, Elisa Gleize, Καναδάς, 2020, 08:22
  10. Lèvres bleues, Philippe Hamelin, Καναδάς, 2020, 08:18
  11. Scream For Ice, Emir Aytemür, Τουρκία, 2021, 04:02
  12. Sense Nonsense, Harish Iyer, Βρετανική Επικράτεια Ινδικού Ωκεανού, 2020, 08:31
  13. Horacio, Caroline Cherrier, Γαλλία, 2020, 10:07
  14. Sheep, Wolf and a Cup of Tea..., Marion Lacourt, Γαλλία, 2019, 12:11

Μικρού Μήκους 4
Σάββατο 27/03/2021 13:00 - 15:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 01:00 - 03:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:56:04

  1. Marianna's dive / Il tuffo di Marianna, Gianfrancesco Iacono, Ιταλία, 2020, 06:42
  2. CRITICAL LINE / TRAZO CRÍTICO, VICENTE MALLOLS, Ισπανία, 2020, 03:31
  3. What Will You Do Now, John?, Pooja Pottenkulam, Αγγλία, 2019, 09:10
  4. Windfall, Ofer Winter, Shimon Engel, Ισραήλ, 2020, 03:00
  5. Metro6, Geoff Hecht, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 08:13
  6. Tobi and the Turbobus / Tobi und der Turbobus, Verena Fels, Γερμανία, 2020, 07:30
  7. Oldboy's Apples, Brad Hock, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 06:49
  8. Heart of Gold / Un Cœur d’Or, Simon Filliot, Γαλλία, 2020, 12:45
  9. Sad Beauty, Arjan Brentjes, Ολλανδία, 2020, 09:50
  10. Monachopsis, Liesbet van Loon, Βέλγιο, 2020, 10:20
  11. Mind My Mind, Floor Adams, Ολλανδία, 2019, 29:40
  12. Reven og Nissen, Yaprak Morali, Are Austnes, Νορβηγία, 2019, 08:34

Μικρού Μήκους 5
Κυριακή 28/03/2021 17:00 - 19:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Δευτέρα 29/03/2021 05:00 - 07:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:56:37

  1. Conquistador, Jérémie Cousin, Γαλλία, 2020, 02:00
  2. Exceptional Minds Promo - Mitsubishi Electric, Howie Hoffman, Scott Sackett, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 05:24
  3. Craziest Things, Sacha Beeley, Αγγλία, 2020, 03:10
  4. A Family That Steals Dogs, John C Kelley, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 07:30
  5. The water of the earth / L'eau de la terre, Romain Claris, Γαλλία, 2020, 04:11
  6. The Fourfold, Alisi Telengut, Καναδάς, 2020, 07:14
  7. Letter to My Body, Elyse Kelly, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 01:55
  8. Beyond the Line, Jinuk Choi, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 03:16
  9. The Winter, Xin Li, Αυστραλία, 2020, 05:00
  10. Agapito, Rafael Vidal Altabert, Julián Gómez Caballero, Ισπανία, 2020, 04:39
  11. the game just got real, bellopropello, Ελβετία, 2020, 01:00
  12. Pangäa, Beate Hecher + Markus Keim, Αυστρία, 2020, 13:35
  13. Io, Antonio Michele Stea, Ιταλία, 2020, 07:43
  14. Snow Shelter / Sniego pastogė, Robertas Nevecka, Λιθουανία, 2020, 16:09
  15. Hindered, Edward Ramsay-Morin, 2020, 01:00
  16. SELECTION PROCESS / PROCESO DE SELECCIÓN, CARLA PEREIRA, Ισπανία, 2020, 03:20
  17. Waka Huia, Laurent Leprince, Βέλγιο, 2019, 15:13
  18. The weather is lovely, Lien, Chun-Chien, Κίνα, 2020, 14:18

Μικρού Μήκους 6
Κυριακή 28/03/2021 13:00 - 15:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Δευτέρα 29/03/2021 01:00 - 03:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:56:05

  1. the train driver / Der Lokführer, Christian Wittmoser, Zuniel Kim, Γερμανία, 2020, 05:22
  2. Time / TIME, ILEANA ANDREA GÓMEZ GAVINOSER, Αργεντινή, 2020, 03:00
  3. The Trouble with Angels, Sam Chegini, Ιράν, 2020, 06:21
  4. Horizons / Horizontes, Ileana Andrea Gómez Gavinoser, Αργεντινή, 2019, 02:00
  5. A stone in the shoe / Un caillou dans la chaussure, Eric Montchaud, Γαλλία, 2020, 11:28
  6. Orgiastic Hyper-Plastic, Paul Bush, Δανία, 2020, 07:00
  7. Homeless Home, Alberto Vázquez, Γαλλία, 2020, 15:00
  8. Empty Places, Perrine Bernollin, Γαλλία, 2020, 08:30
  9. A la Mode, Jean Lecointre, Γαλλία, 2020, 08:40
  10. The Call / المكالمة, Mina Nader - Mina Maher, Αίγυπτος, 2020, 02:38
  11. Poise / Suspensão, Luís Soares, Πορτογαλία, 2020, 07:00
  12. Grotesques, Anna Bolshakova, Γαλλία, 2020, 03:00
  13. The piano kissed by a frail hand / Le piano que baise une main frêle, Clarissa d'Orival, Γαλλία, 2020, 03:00
  14. My familiar dream / Mon rêve familier, Astrid Guinet, Γαλλία, 2020, 03:00
  15. After three years / Après trois ans, Nina Heckel, Γαλλία, 2020, 03:00
  16. O sad, sad was my soul / Ô triste, triste était mon âme, Raphaël Jouzeau, Γαλλία, 2020, 03:00
  17. Marine, Maksim Litvinov, Γαλλία, 2020, 03:00
  18. Autumn song / Chanson d'automne, Jean-Baptiste Marchand, Γαλλία, 2020, 03:00
  19. Setting suns / Soleils couchants, Aurélie Monteix, Γαλλία, 2020, 03:00
  20. Cordialities / Cordialités, Nathanaël Perron, Γαλλία, 2020, 03:00
  21. Sentimental walk / Promenade sentimentale, Emilie Tronche, Γαλλία, 2020, 03:00
  22. It's crying in my heart / Il pleure dans mon coeur, Ariane Teillet, Γαλλία, 2020, 03:00
  23. Seeking to escape you / Voulant te fuir, Valentine Vendroux, Γαλλία, 2020, 03:00
  24. Tango Sparks, Maureen Zent, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 03:06

Μικρού Μήκους 7
Κυριακή 28/03/2021 15:00 - 17:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Δευτέρα 29/03/2021 03:00 - 05:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:56:07

  1. Happy Banana / Mozi Ke Mikhandid, Reyhane Kavosh, Ιράν, 2020, 08:18
  2. The Boat No.5 / Ghayeghe Shomareye 5, Reyhane Kavosh, Ιράν, 2020, 07:01
  3. Angry Dogs, Shaun Clark, Αγγλία, 2020, 04:30
  4. It Was D.O.A., Reid Blakley, Καναδάς, 2020, 02:38
  5. Just City, John Akre, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 03:27
  6. Marmalade / Marmalad, Radostina Neykova, Βουλγαρία, 2020, 05:10
  7. Cats vs. Progress, Jacob Stålhammar, Σουηδία, 2020, 04:07
  8. ALTÖTTING, Andreas Hykade, Γερμανία, 2020, 11:23
  9. BENZTOWN, Gottfried Mentor, Γερμανία, 2020, 04:45
  10. WhateverTree, Isaac King, Καναδάς, 2020, 11:11
  11. we fly, we crawl, we swim: a short film about climate justice, Aron Nor, Ρουμανία, 2021, 23:31
  12. MITCH-MATCH series episode 06., Géza M. Tóth, Ουγγαρία, 2020, 02:12
  13. Lines of Exile, Eric Patrick, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 07:21
  14. The eleventh step / Ghadameh Yazdahom (The eleventh step), Maryam Kashkoolinia, Ιράν, 2020, 10:45
  15. allegro, ma non troppo, Maria Scutaru, Ρουμανία, 2021, 01:00
  16. COLORFUL, Jae Hyeon Cha / Byeong Hyeon Hwang, Κορέα, 2020, 08:48

Μικρού Μήκους 8
Κυριακή 28/03/2021 11:00 - 13:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 23:00 - 01:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:52:54

  1. Roots / Racines, Anaïs Mauzat, Βέλγιο, 2021, 03:43
  2. The Parrot Lady / Η γυναίκα με τους παπαγάλους, Michalis Kalopaidis, Κύπρος, 2020, 06:45
  3. Sky Sun, Tile Sun, Ziba Arzhang, Ιράν, 2020, 06:14
  4. Revolykus, Victor Orozco Ramirez, Γερμανία, 2020, 12:12
  5. Table / Mesa, João Fazenda, Πορτογαλία, 2020, 10:08
  6. MOTHER, Gaurav Wakankar, Ινδία, 2019, 03:05
  7. Chado, Dominica Harrison, Αγγλία, 2020, 07:24
  8. Routine: The Prohibition / Rutina: La prohibición, Sam Orti, Ισπανία, 2020, 08:15
  9. Where Were You? / ¿Dónde estabas tú?, María Trénor, Ισπανία, 2020, 19:47
  10. Sky Sun ,Tile Sun, Ziba Arzhang, Ιράν, 2020, 06:10
  11. 2020, Tom Bessoir, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 01:41
  12. Coward Ghost / Shabahe Tarsoo, Reyhane Kavosh, Ιράν, 2019, 08:54
  13. I Found Out What to Do / Fahmidam Chikar konam, Reyhane Kavosh, Ιράν, 2019, 06:52
  14. De berde, Star Bazancir, Σουηδία, 2020, 02:10
  15. Rage Monster, Sarah Gignac, Καναδάς, 2020, 02:40
  16. Jabberwocky, Sjaak Rood, Ολλανδία, 2020, 02:15
  17. Otto’s Dream / Otto's Traum, Alexandar Peev, Αυστρία, 2021, 04:39

Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!