Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Σπουδαστικές 1


Τρίτη 12/03/2019 12:00 - 14:00
Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών – Τομέας Χαρακτικής
Συνολική Διάρκεια: 01:49:31

  1. Ming 02:22
  2. ΗΠΑ 2018
    Σκηνοθεσία: Brenna Johnson
    Παραγωγή/Σχολή: DigiPen Institute of Technology


  3. Primary 02:25
  4. 2018


  5. Wasted 01:00
  6. Ινδία 2018
    Σκηνοθεσία: Pratik Dey, Dhiman Sengupta


  7. Wholeness 01:09
  8. Σαουδική Αραβία 2018
    Σκηνοθεσία: Lujain Al-Ibrahim
    Σενάριο: Lujain Al-Ibrahim
    Παραγωγή/Σχολή: Lujain Al-Ibrahim
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  9. Anna 05:15
  10. Ηνωμένο Βασίλειο 2018
    Σκηνοθεσία: Jessica Mountfield
    Σενάριο: Jessica Mountfield
    Animation: Jessica Mountfield, Dominic Povall, Jo Riley, Lucy Moesbauer, Kristina Rudenko, Harriet Memory
    Τεχνική: Stopmotion with puppets
    Μουσική: Jo Riley
    Παραγωγή/Σχολή: Jessica Mountfield
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  11. Detective Avery Ebson – Hat and Everything 03:36
  12. Ηνωμένο Βασίλειο 2018
    Σκηνοθεσία: Michael Farnon
    Σενάριο: Michael Farnon
    Animation: Michael Farnon, Jamie Chapman, Harry Sweetland, Jade Cooper, Anna Yuen, Alex Wright
    Τεχνική: 2D digital
    Μουσική: Elliot Slater
    Παραγωγή/Σχολή: Ola Kolendo
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  13. The Legends of Jenny Haniver 03:28
  14. Ηνωμένο Βασίλειο 2018
    Σκηνοθεσία: Rowan Sefton
    Σενάριο: Rowan Sefton
    Animation: Rowan Sefton, Giulia Raniolo, Lucy Jenkins, Kyanne McLean, Barbara Čibej
    Τεχνική: 2D digital
    Μουσική: Charles Harrison
    Παραγωγή/Σχολή: Charlotte West


  15. Nine Coo Five 03:13
  16. Ηνωμένο Βασίλειο 2018
    Σκηνοθεσία: Anye Chen
    Σενάριο: Anye Chen
    Animation: Rachel Somers, Hayley King,Léon Gourbin, Zoe Robinson, Elisena Vescio, Talitha Hart
    Τεχνική: 2D digital
    Μουσική: Mythili Mahendran
    Παραγωγή/Σχολή: Hayley King , Rachel Somers


  17. Save and Restore 03:34
  18. Ηνωμένο Βασίλειο 2018
    Σκηνοθεσία: Thomas Hardy
    Σενάριο: Thomas Hardy
    Animation: Jack Bond, Ben Lane, Sam Traynor
    Τεχνική: 3D CGI
    Μουσική: Kevin McLeod
    Παραγωγή/Σχολή: Sophie Shepherd
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  19. Wolf’s Lullaby 03:36
  20. Ηνωμένο Βασίλειο 2018
    Σκηνοθεσία: Polina Morozova, Valeriya Solotska
    Σενάριο: Valeriya Solotska, Polina Morozova
    Animation: Polina Morozova, Christina Tong, Ana Donna, Tai Ishii, Chloe Waite
    Τεχνική: 2D digital
    Μουσική: Igor Korolev
    Παραγωγή/Σχολή: Christina Tong
    Γλώσσα διαλόγων: Ρωσικά


  21. Whispering Onion 03:56
  22. Ηνωμένο Βασίλειο 2018
    Σκηνοθεσία: Akari Hiraoka
    Σενάριο: Akari Hiraoka
    Animation: Akari Hiraoka, Achille Ketelsen, Laurence Folkes-Skinner, Louis O’Shea, Mai Owada
    Τεχνική: 2D digital
    Μουσική: Thomas Dvorak, Vojtech Zelinsky
    Παραγωγή/Σχολή: Jess Bolam


  23. Find me Mother / Maa Tuki 04:11
  24. Ινδία 2018
    Σκηνοθεσία: Suchana Saha
    Σενάριο: Suchana Saha, Hemanth Saju
    Animation: Suchana Saha
    Τεχνική: Classical Watercolour Animation
    Μουσική: Shireen Ghosh
    Παραγωγή/Σχολή: Satyajit Ray Film and Television Institute


  25. The Outlander 05:16
  26. Αυστρία 2018
    Σκηνοθεσία: Ani Antonova
    Σενάριο: Ani Antonova
    Animation: Ani Antonova, Dimiter Ovtcharov
    Μουσική: Valeria Popova
    Παραγωγή/Σχολή: Omega Films (BG) in cooperation with University of Applied sciences St. Pölten (AT) Universidade Lusófona de Humanidades e Tecnologias (PT)
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  27. Exotic Man 08:21
  28. Ηνωμένο Βασίλειο 2018
    Σκηνοθεσία: Barnaby Catterall
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  29. Relation • Ship 07:20
  30. ΗΠΑ 2018
    Σκηνοθεσία: Zoey Lin (Director); Kun Xia (VR visual effect creative director)
    Σενάριο: Zoey Lin
    Animation: Zoey Lin; Kun Xia
    Τεχνική: Stop-motion; photogrammetry + Maya (for VR)
    Μουσική: Ping Sheng Wu
    Παραγωγή/Σχολή: Zoey Lin


  31. Desire Line 06:59
  32. Ηνωμένο Βασίλειο 2018
    Σκηνοθεσία: Ruini Shi
    Σενάριο: Ruini Shi
    Animation: Ruini Shi
    Τεχνική: 3D+2D
    Μουσική: Gareth Young
    Παραγωγή/Σχολή: Royal College of Art
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  33. Strings 05:12
  34. Ηνωμένο Βασίλειο 2017
    Σκηνοθεσία: Ruini Shi
    Σενάριο: Ruini Shi
    Animation: Ruini Shi
    Τεχνική: 3D+2D
    Μουσική: Ankar Arken
    Παραγωγή/Σχολή: Ruini Shi
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  35. Secret 06:05
  36. ΗΠΑ 2018
    Σκηνοθεσία: Ysabel Congying Li
    Σενάριο: Ysabel Congying Li
    Animation: Ysabel Congying Li
    Μουσική: Jake Boring
    Παραγωγή/Σχολή: University of California, Los Angeles
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  37. Insecure 05:13
  38. Ισπανία 2018
    Σκηνοθεσία: Maria Cosgaya
    Σενάριο: Maria Cosgaya
    Παραγωγή/Σχολή: DigiPen Institute of Technology Europe Bilbao


  39. ADLib 07:05
  40. Ισπανία 2018
    Σκηνοθεσία: Arantzazu Martinez, Eurie Cierbide, Sara Nikte Berrozpe, Cristina Vaquero, Leire Acha, Irene Velasco, Beñat Etxaburu
    Σενάριο: Arantzazu Martinez, Eurie Cierbide, Sara Nikté Berrozpe, Cristina Vaquero, Leire Acha, Irene Velasco, Beñat Etxaburu
    Παραγωγή/Σχολή: DigiPen Institute of Technology Europe Bilbao


  41. 500 Miles Close 05:40
  42. Ισπανία 2018
    Σκηνοθεσία: Marina Bordona
    Παραγωγή/Σχολή: DigiPen Institute of Technology Europe Bilbao
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  43. When Walls Talk 05:52
  44. Ισπανία 2018
    Σκηνοθεσία: Gloria de las Heras
    Παραγωγή/Σχολή: DigiPen Institute of Technology Europe Bilbao


  45. Almost There 08:43
  46. Ηνωμένο Βασίλειο 2019
    Σκηνοθεσία: nelly michenaud
    Σενάριο: tim dees
    Παραγωγή/Σχολή: nathanael baring, kate phibbs
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά



Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!