Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Ενότητες

Μικρού Μήκους 1
Πέμπτη 15/03/2018 14:15 - 16:00
Συνολική Διάρκεια: 01:37:14

  1. Lovely Journey / Du Skön Resa, Carolina Hindsjö, Σουηδία, 2016, 00:21:00
  2. Tis, Chloe Lesueur, Γαλλία, 2016, 00:09:00
  3. The Dinner Party / Middagsbjudningen, Jacob Stålhammar, Σουηδία, 2017, 00:05:55
  4. Fired Up, Dan Fipphen, Elyse Kelly, ΗΠΑ, 2017, 00:03:29
  5. The Steinway / Lo Steinway, Massimo Ottoni, Ιταλία, 2016, 00:17:28
  6. The Chinese Princess / Princesa China, Tomas Bases, Ισπανία, 2015, 00:05:00
  7. A Girl Needs A Bike, Vivien Mason and Letitia Lamb, Αυστραλία, 2016, 00:04:36
  8. Lookin' For Love, A. L. Palmer, Γερμανία, 2017, 00:01:00
  9. Little Red Giant, The Monster That I Was, Laura Harrison, ΗΠΑ, 2016, 00:16:00
  10. The Basket / Tokri, Suresh Eriyat, Ινδία, 2017, 00:13:46

Μικρού Μήκους 2
Πέμπτη 15/03/2018 16:15 - 18:00
Συνολική Διάρκεια: 01:39:22

  1. Rope / Tanaab, Azar Mansoori, Ιράν, 2016, 00:07:11
  2. Everyday People, Littner Budapest, Ουγγαρία, 2016, 00:02:29
  3. Lo, Ted Wiggin, ΗΠΑ, 2017, 00:03:10
  4. End of the Line / Fim da Linha, Paulo d'Alva, Antonio Pinto, Πορτογαλία, 2016, 00:11:30
  5. Schirkoa, Ishan Shukla, Ινδία, 2016, 00:13:31
  6. Hope, Michael Scherrer, Ελβετία, 2016, 00:06:02
  7. When weapons talk / Quand les armes parlent, Borislav Sajtinac, Γαλλία, 2016, 00:10:00
  8. Johanne, Anna-Ester Volozh, Αγγλία, 2017, 00:03:41
  9. Angelo Rules / Dark Angelo, Max Maléo, Thierry Marchand, Γαλλία, 2015, 00:11:00
  10. Shock Therapy, Bali Engel and Matthieu Landour, Αγγλία, 2017, 00:06:37
  11. Life Sucks! But at least I've got elbows, Nicola Piovesan, Εσθονία, 2016, 00:10:00
  12. Bloom, Margaret To, ΗΠΑ, 2016, 00:03:34
  13. 20 Kicks, Dimitar Dimitrov, Βουλγαρία, 2016, 00:06:20
  14. The ritual of a city / Ritual I Nje Qyteti, Bertrand Shijaku, Αλβανία, 00:04:17

Μικρού Μήκους 3
Πέμπτη 15/03/2018 18:15 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:18:15

  1. The End, Mykyta Lyskov, Ουκρανία, 2016, 00:08:48
  2. The Last King of Granada, Pepe Gomez, Αγγλία, 2016, 00:04:30
  3. Tempo, Arjan Brentjes, Ολλανδία, 2016, 00:01:00
  4. Iâhmès and the Great Devourer / Iâhmès et la Grande Dévoreuse, Claire Sichez, Marine Rivoal, Γαλλία, 2016, 00:14:17
  5. The Weeping Bird / L'oiseau pleureur, Claire Ledru, Γαλλία, 2016, 00:09:08
  6. How's your prostate ? / Et ta prostate, ça va ?, Jeanne Paturle, Cécile Rousset, Γαλλία, 2015, 00:03:33
  7. NSFWhale, Nathan Campbell, Alec Cummings, ΗΠΑ, 2016, 00:01:54
  8. A Single Blade of Grass, Mark Mason, Αγγλία, 2016, 00:05:00
  9. Wednesday with Goddard, Nicolas Menard, Αγγλία, 2016, 00:04:30
  10. Best Bud Blues, Martinus van Tee, Νότια Αφρική, 2016, 00:01:31
  11. Analysis Paralysis, Anete Melece, Ελβετία, 2016, 00:09:04
  12. My Knight and Me / The Mean Team, Joeri Christiaen, Γαλλία, 2016, 00:11:00
  13. Pittari, Patrick Smith, ΗΠΑ, 2017, 00:04:00

Μικρού Μήκους 4
Πέμπτη 15/03/2018 20:15 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:45:25

  1. Sisyphus, Eric J. Wright, ΗΠΑ, 2016, 00:05:00
  2. See the World, LWZ, Αυστρία, 2015, 00:03:53
  3. Direction / Suund, Rainer Salu, Εσθονία, 2016, 00:04:47
  4. Social Window, Aad Verstraelen, Βέλγιο, 2016, 00:06:25
  5. At the Horizon / A L'horizon, Izabela Bartosik, Γαλλία, 2016, 00:09:24
  6. The Bird / L'Oiseau, Laetitia Courset, Γαλλία, 2016, 00:06:43
  7. Progress / Fortgang, Otto Alder, Ελβετία, 2016, 00:04:12
  8. The Greenhouse / El Invernadero, Ramon Alos, Ισπανία, 2016, 00:08:30
  9. Red & Silver, Margaret Emdal, Νορβηγία, 2016, 00:08:20
  10. The Three Silbings, Timothy David Orme, ΗΠΑ, 2017, 00:09:45
  11. Memory of the Land, Samira Badran, Ισπανία, 2017, 00:12:00
  12. Morning Cowboy, Fernando Pomares, Ισπανία, 2017, 00:15:00
  13. Slowville, Alex Meunier, Καναδάς, 2017, 00:03:24
  14. Playing House / Evcilik, Cenk Koksal, Ozgul Gurbuz, Τουρκία, 2016, 00:03:20
  15. The Junction - Chilly Gonzales & Peaches, Patrick Doyon, Καναδάς, 2016, 00:04:42

Μικρού Μήκους 5
Πέμπτη 15/03/2018 22:15 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:42:08

  1. Chateau au Go Go, Steve Gentile, ΗΠΑ, 2016, 00:04:05
  2. Letters / Cartas, David Mussel, Βραζιλία, 2016, 00:04:48
  3. The Big Clawed Monster / O Awa Poanpé, Rua Harmonia 681, Apt 71, Βραζιλία, 2016, 00:05:22
  4. Ferdinand, a Country Rat in the Trenches / Ferdinand Rat Des Champs De Bataille, Jean-Jacques Prunes, Γαλλία, 2016, 00:09:04
  5. Au revoir Balthazar, Rafael Sommerhalder, Ελβετία, 2016, 00:09:30
  6. Piccolo Concerto, Ceylan Beyoglu, Γερμανία, 2016, 00:06:00
  7. Knife Fight!!, Alex Krokus & Krystal Downs, ΗΠΑ, 2016, 00:03:16
  8. Music Dances, Kirill Fessenko, Καναδάς, 2015, 00:01:57
  9. How real is the threat of biological weapons today?, Nicola Fell, Ελβετία, 2016, 00:01:42
  10. The Dragon / Aždaja, Ivan Ramadan, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, 2016, 00:12:10
  11. Playground / Cour de Récré, Francis Gavelle & Claire Inguimberty, Γαλλία, 2016, 00:09:05
  12. About Death / 죽음에 대하여, Eunjae Lee, Κορέα, 2016, 00:07:25
  13. Broken Communication, Greg Doble, Καναδάς, 2016, 00:02:30
  14. Science Today: The Trump Particle, John Akre, ΗΠΑ, 2017, 00:03:04
  15. Fix, Sara Koppel, Δανία, 2016, 00:01:08
  16. Creamers, Hilary Moses, Καναδάς, 2016, 00:14:36
  17. Queer Heroes, Kate Jessop, Αγγλία, 2016, 00:05:06
  18. Evocation of a Nightmare, Wally Chung, ΗΠΑ, 2016, 00:01:20

Μικρού Μήκους 6
Παρασκευή 16/03/2018 14:15 - 16:00
Συνολική Διάρκεια: 01:23:36

  1. Panic Attack!, Eileen O'Meara, ΗΠΑ, 2016, 00:03:10
  2. The Was, Soda_Jerk, The Avalanches, Αυστραλία, 2016, 00:13:40
  3. Ships Passing in the Night, Elisabeth Zwimpfer, Γερμανία, 2015, 00:12:05
  4. Roda Pantura, A North Coast Story / Roda Pantura, Hizkia Subiyantoro, Ινδονησία, 2016, 00:18:30
  5. Cat Vanished / Gato Esfumado, Ileana Andrea Gomez Gavinoser, Αργεντινή, 2016, 00:01:00
  6. No sense, Ileana Andrea Gomez Gavinoser, Αργεντινή, 2016, 00:01:00
  7. Birdseed V / Alpiste V, Ileana Andrea Gomez Gavinoser, Αργεντινή, 2016, 00:02:31
  8. Lullaby / Canción De Cuna, Ileana Andrea Gómez Gavinoser, Αργεντινή, 2015, 00:01:00
  9. Catherine, Britt Raes, Γαλλία, 2016, 00:11:00
  10. Gusła or the Spirits, Adrienne Nowak, Γαλλία, 2016, 00:09:00
  11. Singin' Frogs, Violaine Pasquet, Γαλλία, 2016, 00:10:40

Μικρού Μήκους 7
Παρασκευή 16/03/2018 16:15 - 18:00
Συνολική Διάρκεια: 01:27:31

  1. Clouds, Diego Maclean, Καναδάς, 2016, 00:12:00
  2. Nobody / Hichkas, Elham Toroghi, Ιράν, 2016, 00:09:16
  3. Lupus, Carlos Gomez Salamanca, Γαλλία, 2016, 00:10:00
  4. Refugee / Mülteci, Ayhan Ünlü, Τουρκία, 2016, 00:06:28
  5. Bright Spots, Jilli Rose, Αυστραλία, 2016, 00:07:47
  6. Birdy Wouaf Wouaf, Ayce Kartal, Τουρκία, 2015, 00:04:00
  7. Join the Resilience, Javier Gamez Gamez, Ισπανία, 2016, 00:04:00
  8. Heads Together / Kop Op, Job, Joris & Marieke, Ολλανδία, 2016, 00:21:00
  9. Sabaku, Marlies van der Wel, Ολλανδία, 2016, 00:03:00
  10. Scrambled, Bastiaan Schravendeel, Ολλανδία, 2017, 00:07:00
  11. Tabook / Taboek, Dario van Vree, Ολλανδία, 2016, 00:03:00

Μικρού Μήκους 8
Παρασκευή 16/03/2018 18:15 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:48:27

  1. The Suitcase / Портфель, Andrey Moiseenkov, Ρωσία, 2016, 00:30:44
  2. Cure, Peter Baynton, Αγγλία, 2016, 00:02:22
  3. Sno Bunny vs Extruded Plastic Army Guy, Ron Ford, ΗΠΑ, 2016, 00:04:34
  4. The Pocket Man / Le Petit Bonhomme de poche, Ana Chubinidze, Γαλλία, 2016, 00:07:00
  5. Bene’s Horizon / L’Horizon de Bene, Jumi Yoon, Eloic Gimenez, Γαλλία, 2016, 00:12:53
  6. Ami, Gonzalo San Vicente, Γερμανία, 2016, 00:08:00
  7. No more you / Nooit meer jij, Bart Dokter, Ολλανδία, 2017, 00:03:54
  8. Bango Vassil, Milen Vitanov, Vera Trajanova, 2016, 00:09:00
  9. Bullet Time, Frodo Kuipers, Ολλανδία, 2016, 00:06:00
  10. Tex, Ka-Ching Cartoons, Hans Walther, Ολλανδία, 2016, 00:24:00

Μικρού Μήκους 9
Παρασκευή 16/03/2018 20:15 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:46:48

  1. The Date, Svet Doytchinov, Καναδάς, 2015, 00:09:29
  2. Migration, Chao, Shun-Wen, Ταϊβάν, 2016, 00:04:35
  3. Boneca de Atauro: Searching for the Lost Love / Boneca de Atauro: A procura do Amor Perdido, David Palazón, Τιμόρ, 2016, 00:20:00
  4. Aftermath, Layla Atkinson, Αγγλία, 2016, 00:02:30
  5. Don't Cry, Tomoya Takashima, Ιαπωνία, 2017, 00:12:20
  6. Or, Luc Londe, ΗΠΑ, 2016, 00:10:00
  7. The Little Dancer of the Moulin Rouge / La Petite danseuse du Moulin Rouge, Vans De Godoy Eric, Γαλλία, 2016, 00:20:00
  8. Crowded, Broersma Freark, Ολλανδία, 2015, 00:16:00

Μικρού Μήκους 10
Παρασκευή 16/03/2018 22:15 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:48:18

  1. Bearable, David James Holloway, Αγγλία, 2016, 00:03:47
  2. Funeral in the Park, Ron Ford, ΗΠΑ, 2016, 00:04:52
  3. Ariadne’s Thread / Le Fil d’Ariane, Claude Luyet, Ελβετία, 2016, 00:13:00
  4. Chika, the Dog in the Ghetto / Chika, Die Hündin Im Ghetto, Sandra Schießl, Γερμανία, 2016, 00:16:21
  5. Don Ruperto, Irma Orozco, Γερμανία, 2017, 00:11:05
  6. In Exile, Alexander Kurilov, Μολδαβία, 2016, 00:11:00
  7. Where have the Flowers Gone, Sin-hong Chan, Κίνα, 2016, 00:06:22
  8. Glucose, Jeron Braxton, ΗΠΑ, 2016, 00:13:23
  9. Stutter, Pedro Allevato, Αγγλία, 2017, 00:01:37
  10. High Summer, Josselin Facon, Γαλλία, 2016, 00:05:45
  11. Shakrak, The Hero / Kahraman Şakrak, Naeem Tadayon, Hootan Poorzaki, Τουρκία, 2016, 00:03:03
  12. First Snowfall, Sam Chou, Καναδάς, 2015, 00:02:30
  13. Green Light, Seongmin Kim, Κορέα, 2016, 00:15:33

Μικρού Μήκους 11
Σάββατο 17/03/2018 12:15 - 14:00
Συνολική Διάρκεια: 01:42:35

  1. The adventure of the afternoon / 那個午後的冒險, Vance Yang, Stella Huang, Ταϊβάν, 2016, 00:07:45
  2. Nighthawk, Spela Cadez, Σλοβενία, Κροατία, 2016, 00:08:50
  3. Corp., Pablo Polledri, Αργεντινή, 2016, 00:09:00
  4. Round Trip: Mary / Кружно патување на Марето, Zharko Ivanov, ΠΓΔΜ, 2015, 00:09:45
  5. Sore Eyes for Infinity, Elli Vuorinen, Φινλανδία, 2016, 00:11:30
  6. Men Talk About Mother, Bunny Schendler, Αγγλία, 2016, 00:07:30
  7. The Plat-Eye, Ron Ford, ΗΠΑ, 2016, 00:11:00
  8. Ron Ford's Nightmare, c. 1966, Ron Ford, ΗΠΑ, 2016, 00:01:35
  9. Cupid is not a Terrorist, Bellopropello, Ελβετία, 2017, 00:05:22
  10. 149th and Grand Concourse, Andy and Carolyn London, ΗΠΑ, 2016, 00:03:13
  11. Awesome Beetle's Colors, Indra Sproge, Λετονία, 2016, 00:03:12
  12. The Bridge over the River / Die Brucke uber den fluss, Jadwiga Kowalska, Ελβετία, 2016, 00:05:45
  13. Our Wonderful Nature - The Common Chameleon, Tomer Eshed, Γερμανία, 2016, 00:03:32
  14. Patata Day, Peter Böving, Γερμανία, 2016, 00:04:06
  15. Hive, Adam Ciolfi, Καναδάς, 2016, 00:10:30

Μικρού Μήκους 12
Σάββατο 17/03/2018 18:15 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:47:13

  1. Sourdough Starter, Gail Noonan, Καναδάς, 00:03:02
  2. Azuleias, Markus Duffner, Πορτογαλία, 2016, 00:03:03
  3. The Prince Vladimir Choice, Anna Danilova, Gala Yunevskaya, Ρωσσία, 2016, 00:27:46
  4. Change, Isaac Kerlow, Σινγκαπούρη, 2016, 00:05:15
  5. The Tale of a Donkey / Skaz pro Osla, Tatiana Skorlupkina, Ρωσσία, 2016, 00:05:10
  6. Big Booom, Marat Narimanov, Ρωσσία, 2016, 00:04:12
  7. Notorious Corn, Mallory Grolleau, Γαλλία, 2015, 00:01:15
  8. Chill and Shivering, , Χονγκ Κονγκ, 2016, 00:10:16
  9. Squirrel Island, Astrid Goldsmith, Αγγλία, 2016, 00:21:11
  10. Wires (A Cyber Fairy Tale), Sam Healy, Αγγλία, 2016, 00:04:00
  11. Peter's Forest, Martina Mestrovic, Κροατία, 2016, 00:08:25
  12. Travelling Country, Ivan Bogdanov, Vessela Dantcheva, Βουλγαρία, Κροατία, 2016, 00:13:38

Μικρού Μήκους 13
12:15 - 14:00
Συνολική Διάρκεια: 01:52:57

  1. Position / Pega, Mashaallah Mohammadi, Ιράν, 2017, 00:05:03
  2. The Greek Debt, a European Tragedy / La Dette Grecque, Une Tragédie Européenne, Gilles Grégoire, Βέλγιο, 2016, 00:14:56
  3. Firebird / Жар Птица, Velislava Gospodinova, Βουλγαρία, 2016, 00:07:07
  4. Killer Recipe, Chadwick Whitehead, ΗΠΑ, 2016, 00:03:50
  5. Can you decide, Lu Pulici, Ιταλία, 2016, 00:04:55
  6. Dear John, Péter Vácz, Αγγλία, 2016, 00:04:15
  7. Bart / 巴特, Huang Yun-Sian, Ταϊβάν, 2016, 00:16:46
  8. White Tunnel / Bad Se Sui Dao, Chien lan-Chi, Chang Chin-Wei, Ταϊβάν, 2016, 00:22:23
  9. Drifting Away / A La Derive, Cyprien Clement-Delmas, Ισπανία, 2016, 00:14:27
  10. Lying Women, Deborah Kelly, Αυστραλία, 2016, 00:03:56
  11. Superbarbara: The Beginning, Boonsri Tangtrongsin, Σουηδία, 2017, 00:10:19
  12. The story about the Tzar called the Peas / Про царя Гороха, Natalia Naumova, Petr Nalitch, Ρωσσία, 2016, 00:05:00

Μικρού Μήκους 14
20:15 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:51:04

  1. The Gap, Patrick Vandebroeck, Βέλγιο, 2016, 00:14:00
  2. A Town Called Panic: Back To School / La Rentree Des Classes, Vincent Patar & Stéphane Aubier, Βέλγιο/Γαλλικά, 2016, 00:26:00
  3. Peripheria, David Coquard-Dassault, Γαλλία, 2015, 00:12:00
  4. Time Rodent, Ondrej Svadlena, Γαλλία, 2016, 00:15:00
  5. No-No Wants To Try a Sport, Mathieu Auvray, Γαλλία, 2016, 00:06:00
  6. Ghost Cell, Antoine Delacharlery, Γαλλία, 2015, 00:06:20
  7. Scenery / Decorado, Alberto Vázquez, Ισπανία / Γαλλία, 2016, 00:11:00
  8. The Absence of Eddy Table, Rune Spaans, Νορβηγία, 2016, 00:12:18

Σπουδαστικές 1
Παρασκευή 16/03/2018 12:15 - 14:00
Συνολική Διάρκεια: 01:32:02

  1. Gyros Dance, Piotr Loc Hoang Ngoc, Πολωνία, 2016, 00:14:39
  2. The gentle giant / Olbrzym, Marcin Podolec, Πολωνία, 2016, 00:10:41
  3. Socks, Tristan Weis, Γερμανία, 2016, 00:03:23
  4. In One Drag / Ein Tiefer Zug, Alireza Hashempour, Γερμανία, 2016, 00:03:05
  5. Minji and the Star, Dooyeon Jung, Κορέα, 2016, 00:01:20
  6. Life / Leben, Lorenz Vetter, Γερμανία, 2016, 00:03:09
  7. Karma, Peter Zhou, ΗΠΑ, 2017, 00:03:51
  8. Flow, Meltem Sahin, Τουρκία, 2016, 00:02:30
  9. Preloved, Jude Marcella, Αγγλία, 2017, 00:01:51
  10. Mak, Natalya Serebrennikova, ΗΠΑ, 2017, 00:03:59
  11. Streetlight, Jing Huang, ΗΠΑ, 2016, 00:02:09
  12. The Black Box, Emma Louhivuori, Φινλανδία, 2016, 00:03:57
  13. Perched, Liam Harris, Αγγλία, 2016, 00:10:30
  14. Stellar, Laura Højberg Kunov, Δανία, 2016, 00:04:45
  15. The Art of Aping, Ananya Anil, Ινδία, 2016, 00:04:49
  16. What Is Your Brown Number?, Vinnie Ann Bose, Ινδία, 2015, 00:04:31
  17. Little Flower, Brigette Heffernan, Ιρλανδία, 2016, 00:02:50
  18. AEON, Derek O'Dell, ΗΠΑ, 2016, 00:03:55
  19. Wiktor's Journey / Podróż Wiktora, Karolina Chęcińska, Πολωνία, 2016, 00:06:08

Σπουδαστικές 2
Κυριακή 18/03/2018 14:15 - 16:00
Συνολική Διάρκεια: 01:09:35

  1. Pious, Jade Xuan Wu, Ουκρανία, 2016, 00:04:02
  2. Enslaved, Constantinos Sophocleous, Κύπρος, Ηνωμένο Βασίλειο, 2016, 00:01:53
  3. Decision, Mary Jo Zefeldt, ΗΠΑ, 2016, 00:02:45
  4. The Deal, Ewa Smyk, Αγγλία, 2015, 00:04:29
  5. Mayham, Samantha Tan, Καναδάς, 2016, 00:02:21
  6. Fritter, Fabian Corona, ΗΠΑ, 2016, 00:02:16
  7. Wayfaring Wanderer of the Worlds / Wandelnde WeltenWanderer, Anna Mahendra, Γερμανία, 2016, 00:11:23
  8. Jila, Anna Mahendra, Γερμανία, 2015, 00:05:18
  9. Ascribed Achievements, Samaneh Shojaei, Ιράν, 2017, 00:04:05
  10. Crossing Stripes / A Pas de Zebra, Guillem Ruiz, Ισπανία, 2017, 00:05:00
  11. In the Crosshairs / Dar Tirras, Marziyeh Kheirkhah, Ιράν, 2016, 00:05:17
  12. The Bus Trip / Bussresan, Sarah Gampel, Σουηδία, 2016, 00:13:40
  13. Once Upon a Line, Alicja Jasina, ΗΠΑ, 2016, 00:07:06

Σπουδαστικές 3
20:15 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:22:50

  1. Close the Shutters / הגיפו את התריסים, Ynon Lan, Ισραήλ, 2016, 00:05:04
  2. Night Shadows, Ivan Viaranchyk and Bat-Ami Rivlin, ΗΠΑ, 2016, 00:07:21
  3. Advice to the Young Artist, Daniella Shuhman, Ισραήλ, 2016, 00:03:04
  4. The Forest Paper / -, Sipparpad Krongraksa, Ταϊλάνδη, 2015, 00:04:12
  5. Light Sight, Seyed M. Tabatabaei, Ιράν, 2016, 00:07:34
  6. Ink meets blank / Zdarzenie plastyczne, Tymon Albrzykowski, Πολωνία, 2016, 00:05:11
  7. Not the End of the World, Jack Bennett, Αγγλία, 2017, 00:08:18
  8. Whatever The Weather / Bei Wind und Wetter, Remo Scherrer, Ελβετία, 2016, 00:11:20
  9. Eclipse, Jerrold Chong, Σινγκαπούρη, 2016, 00:06:20
  10. Boxed, Jenny Harrington & Joseph Felton, Αγγλία, 2016, 00:04:12
  11. Forest of Berries, Alanna Nikol, ΗΠΑ, 2016, 00:03:50
  12. No Exit 2015, Hana Jesih, Σλοβενία, 2016, 00:05:07
  13. Ways Of Seeing, Jerrold Chong, Σινγκαπούρη, 2016, 00:04:30
  14. AEON, Ryotaro Miyajima, Ιαπωνία, 2017, 00:03:47
  15. The Idea Thief, Dani Alava, Juan Lozano,, Ισπανία, 2016, 00:03:00

Σπουδαστικές 4
22:15 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:34:04

  1. Last Breath, Rebecca Stylianou, Κύπρος, 2016, 00:02:25
  2. Ampersand, Erin Shea, ΗΠΑ, 2016, 00:03:11
  3. A dusty world, Jiaqi Wang, Αγγλία, 2016, 00:03:05
  4. Throttled / 무저갱, JihyeonKim, Κορέα, 2016, 00:12:32
  5. Hot Dog Hands, Matt Reynolds, ΗΠΑ, 2016, 00:06:40
  6. A Love Story, Anushka Kishani Naanayakkara, Αγγλία, 2016, 00:07:04
  7. The Psychedelic Rope / 通天绳, Liu Gaoxiang, Κίνα, 2016, 00:10:00
  8. Penelope, Heta Jäälinoja, Εσθονία, 2016, 00:04:20
  9. Angry Youth, Xizhe Wang, ΗΠΑ, 2016, 00:04:29
  10. The Moment, Karis Oh, ΗΠΑ, 2016, 00:02:29
  11. Elan Vital, Helen Kwok, ΗΠΑ, 2016, 00:02:37
  12. Smoke Gets In Your Eyes / The wolf, the mermaid and the dude, Carol Harrison, Chiara Sgatti, Sofia Ellequiari, Ujin Kim, Αγγλία, 2016, 00:00:51
  13. Porgandia, Risto Kütt, Αγγλία, 2016, 00:15:09
  14. Lasso, Jouko Raudasoja, Φινλανδία, 2016, 00:03:32
  15. Ocean / Oceano, Renato Duque, Βραζιλία, 2016, 00:15:40

Σπουδαστικές 5
16:15 - 18:00
Συνολική Διάρκεια: 01:40:22

  1. Ayny - My Second Eye, Ahmad Saleh, 2016, 00:10:40
  2. E is for Evolution, Paul Kusmaul, Γερμανία, 2016, 00:05:37
  3. Bloody Sour Grapes, Indeed / Verflucht Saure Trauben, Führwahr, Deveroe Aurel Langston, Γερμανία, 2015, 00:19:13
  4. Roohangiz / روح انگیز, Elmira Bagherzadeh, Ιραν, 2016, 00:06:17
  5. Silent London, Ivelina Ivanova, Αγγλία, 2017, 00:02:45
  6. Stars, Han Zhang, ΗΠΑ, 2016, 00:05:06
  7. Imaginarium, Laura Vanessa Lamus Gamboa, Diego Alejandro Rico Diaz, Κολομβία, 2016, 00:11:33
  8. I'm Not Alone!, Amin Malakootikhah, Ιράν, 2017, 00:02:30
  9. Runaway, Amir Kazemi, Ιράν, 2017, 00:02:48
  10. Mirror, Anna Lytton, Γερμανία, 2016, 00:05:17
  11. Oh Baby!, Gigi Harris, ΗΠΑ, 2017, 00:02:24
  12. Icky, Parastoo Cardgar, Ιράν, 2017, 00:05:55
  13. P.E (Physical Embarrassment), Rosa Fisher, Αγγλία, 2016, 00:03:17
  14. Resistance Zucchinis / Les Courgettes De La R, Melissa Idri, Benoit Lecailtel, Ivana Ngamou, Come Balguerie, Γαλλία, 2016, 00:06:00
  15. Geôlier, Héloïse Ferlay, Γαλλία, 2016, 00:04:00
  16. Citipati, Andreas Feix, Γερμανία, 2015, 00:07:00

Σπουδαστικές 6
18:15 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:39:45

  1. Ad Vitam Aeternam, Benoit Madeleine, Clément Guihard, Clément Poulain, Guillaume Letourneur, Raphaël Bellino, Γαλλία, 2016, 00:05:40
  2. Asteria, Alexandre Arpentinier, Mathieu Blanchys, Lola Grand, Tristan Lamarca, Thomas Lemaille, Jean-Charles Lusseau, Γαλλία, 2016, 00:04:30
  3. Indice 50, Joseph Guené, Alexandre Belmudes, Damien Clef, Sylvain Amblard, Mégane Fumel, Mathieu Peters-Houg, Γαλλία, 2016, 00:05:42
  4. La Cour, Estelle Costedoat, Antoine Engels, Julien Fradin, Florian Gourdin, Pierre-Edouard Mérien, Olivier Royer, Γαλλία, 2016, 00:06:30
  5. Luxna, Anthony Bonnard, Abdelkader Alihadef, Juliette Dominguez, Timothé Claeys, Hugo Falaize, Vincent Barré, Γαλλία, 2016, 00:07:03
  6. L'aviatrice, Jacques Leyreloup, Victor Tolila, Perrine Renard, Laura Viver Canal, Gaël Chauvet, Γαλλία, 2016, 00:06:00
  7. Meli-Metro, Alexandre Blain, Lucas Germain, Christophe Gigot, Jade Guilbault, Andreas Muller, Simon Puculek, Γαλλία, 2016, 00:05:04
  8. Missing Key, Romane André, Robin Lavigne, Justine Landau, Francis Lacogne, Livia Macon, Pauline Renaud, Γαλλία, 2016, 00:06:10
  9. The Passenger, Orlane Brouillet, Claire d’Intorni, Antoine Mariez, Lucie Martinetto, Réda Mehleb, Eva Seyeux, Γαλλία, 2016, 00:05:54
  10. U Scriusciu Du Mari, Fabien Collet, Fanny De Carvalho, Arnaud Douzal, James Nardelli, Lea Rossi, Zarah Towey, Γαλλία, 2016, 00:04:35
  11. Arpeggio, Xabier España, Adriana Urigüen, Iñigo Ortega, Pablo Perez, Asier Astorga, Danel Iriarte, Ισπανία, 2016, 00:05:07
  12. Gone, Carolina Pereda, Eurie Cierbide, Irene Velasco, Leire Acha, Ισπανία, 2016, 00:01:54
  13. Bath Time, Rinu Rana, Αγγλία, 00:01:23
  14. Urban Audio Spectrum, Marina Schnider, Γερμανία, 2016, 00:03:43
  15. Adija, Apollonia Thomaier, ΗΠΑ, 2016, 00:04:08
  16. Hi, It's Your Mother / Allô, c'est ta mère, Daniel Sterlin-Altman, Καναδάς, 2016, 00:04:53
  17. Adam, Evelyn Jane Ross, ΗΠΑ, 2016, 00:02:27
  18. The Box, Merve Cirisoglu Cotur, Τουρκία, 2016, 00:06:48
  19. From the Dizziness of Freedom: The Philosophy Vessel, Melissa Ferrari, ΗΠΑ, 2016, 00:07:14
  20. The Old Man and The Pears, Jing Sun, ΗΠΑ, 2016, 00:05:00

Σπουδαστικές 7
22:15 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:09:34

  1. Shit / Scheisse, Felix Kapfer, Frederik Schubert, Jialu Hu, Γερμανία, 2016, 00:04:03
  2. Bølge, Kevin McCurdy, ΗΠΑ, 2016, 00:02:43
  3. The Journey Never Starts. The Journey Never Ends., Michelle Brand, Αγγλία, 2016, 00:02:53
  4. Postpartum, Emily Shapiro, ΗΠΑ, 2016, 00:03:50
  5. The Bread Bear / 麵包熊, Tsai, YiChin, Lu, WanJou, Ταϊβάν, 2014, 00:12:11
  6. Mongoose, Chantal Beaulne, Καναδάς, 2016, 00:04:07
  7. Morning Routine / 小貓事, An-Wu,Li, Ταϊβάν, 2016, 00:02:11
  8. Illusions, Dominica Harrison, Αγγλία, 2016, 00:05:22
  9. Bollyworld, Monira Kamal, Γερμανία, 2015, 00:07:07
  10. The Naked Shadow / L'Ombre Nue, Julie de Halleux, Γαλλία, 2016, 00:08:24
  11. Farewell, Chen Yang Hsu, Adeline Jacquot, Paul Jourdain, Alan Sorio, Eléa Trahay, Γαλλία, 2016, 00:07:28
  12. Pas à Pas, Charline Arnoux, Mylène Gapp, Léa Rubinstayn, Florian Heilig, Mélissa Roux, Γαλλία, 2016, 00:05:05
  13. The Legend of Rurik, Jérémie Baumstark, Rachel Busquet, Guillaume Delpech, Kevin Lestrade, Pablo-Zaccharie Marin, Anthony Martinet, Γαλλία, 2016, 00:04:10

Σπουδαστικές 8
16:15 - 18:00
Συνολική Διάρκεια: 01:31:44

  1. Inside of Us, Miranda Pla, ΗΠΑ, 2016, 00:01:52
  2. Island of Eeboos, Vrinda Zaveri, ΗΠΑ, 2016, 00:02:55
  3. Hanging, Nick LeDonne, ΗΠΑ, 2016, 00:05:40
  4. Hot Chocolate, Thu Vu Kim Nguyen, ΗΠΑ, 00:03:17
  5. Mór, Lisa Wu, A Bowen Welles, ΗΠΑ, 2016, 00:09:19
  6. Groomed, Samantha Armiger, ΗΠΑ, 2016, 00:03:00
  7. Planemah, Jakob Schmidt, Γερμανία, 2016, 00:06:23
  8. The dog, Nanami Saito, Ιαπωνία, 2016, 00:02:05
  9. Scent of Love, Chengcheng Feng, ΗΠΑ, 2015, 00:02:57
  10. Heavy Blanket, Christopher Flores, ΗΠΑ, 2016, 00:06:57
  11. Mostly Useless, Conor O'Rourke, ΗΠΑ, 2016, 00:05:48
  12. Sheep Deprived, Stacy E Coakley, 2016, 00:04:44
  13. Blood Bank Burglar / 血庫大盜, Hung Ching Chen, Ταϊβάν, 2016, 00:03:05
  14. Swiff, Alexis Agliata, Théo Bonora, Arnaud Bellour, Thibaud Gambier, Juliana Berckmans, Romain Lavoine, Γαλλία, 2016, 00:06:30
  15. Hold Me (Ca Caw Ca Caw), Renee Zhan, ΗΠΑ, 2016, 00:11:14
  16. From Dogs to Wolves, Azure Allen, ΗΠΑ, 2017, 00:09:58
  17. The Three Tales from Alexandria, Natasza Cetner, Αγγλία, 2016, 00:06:00

Πειραματικές 1
Κυριακή 18/03/2018 18:15 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:44:48

  1. S.C.A.N. - Searching Alternative Nature, Dénes Ruzsa & Fruzsina Spitzer, Ουγγαρία, 2015, 00:06:43
  2. Sophie Taeuber-Arp's Vanishing Lines / Sophie Taeuber-Arps Fluchtlinien, Myriam Thyes, Γερμανία, 2015, 00:10:10
  3. Feedback, Heidi Stokes, Αγγλία, 2015, 00:03:00
  4. Reshet / רשת, Rachel Gutgarts, Ισραήλ, 2016, 00:01:30
  5. Ugly but Good, Jordan Wong, ΗΠΑ, 2016, 00:04:18
  6. Territory, zhang wenrong, Κίνα, 2016, 00:11:00
  7. Katagami, Michael Lyons, Ιαπωνία, 2016, 00:03:15
  8. Eternal Recurrence, Jörg Weidner, Γερμανία, 2016, 00:07:56
  9. Moon Phase / Lunar, Ileana Andrea Gomez Gavinoser, Αργεντινή, 2016, 00:04:30
  10. Mysteries of Childhood / Misteria dzieciństwa, Joanna Polak / Daria Kopiec, Πολωνία, 2016, 00:19:00
  11. Purple, Snow Yunxue Fu, ΗΠΑ, 2016, 00:03:13
  12. ¡PíFIES!, Ignacio Tamarit, Αργεντινή, 2016, 00:04:00
  13. Fruit, Gerhard Funk, Γερμανία, 2016, 00:06:55
  14. Railment, Shunsaku Hayashi, Ιαπωνία, 2017, 00:09:43
  15. Hands / Mãos, Ivanildo Soares, Βραζιλία, 2017, 00:01:31
  16. Impenetrable as Night, Benjamin Rosenthal, ΗΠΑ, 2016, 00:08:04

Πειραματικές 2
14:15 - 16:00
Συνολική Διάρκεια: 01:40:20

  1. Tacto, Diego Garro, Ιταλία, 2016, 00:11:55
  2. It Is My Fault, Liu Sha, Κίνα, 2016, 00:04:50
  3. Miller Fisher, Faiyaz Jafri, Χονγκ Κονγκ, 2016, 00:09:18
  4. Dead Nature / Nature morte, Jeroen ter Welle, Ολλανδία, 2016, 00:03:53
  5. Leerstelle, Urte Zintler, Γερμανία, 2016, 00:04:30
  6. Steps, Erik van Schaaik, Ολλανδία, 2017, 00:01:22
  7. Unnatural Growth, Ali Aschman, ΗΠΑ, 2017, 00:04:14
  8. Vitaman vs. Candy Kid, Anthony George, ΗΠΑ, 2015, 00:01:35
  9. My Norfolk, Alice Bouttell, Αγγλία, 2016, 00:04:06
  10. About Time, Kuan-wen, Liu, Ταϊβάν, 2016, 00:03:10
  11. Every Day / Hver Dag, Sara Nanna, Δανία, 2016, 00:12:58
  12. The Sadness Will Not Last Forever / Het verdriet zal niet eeuwig duren, Alexei Dmitriev, Ρωσία, 2016, 00:08:18
  13. Between the World and Me, Jan Sramek, Τσεχία, 2016, 00:04:53
  14. Roger Ballen's Theatre of Apparitions, Emma Calder, Ged Haney, Αγγλία, 2016, 00:05:00
  15. Dear Sun / Aurinko Armas, Iris Tanttu, Φινλανδία, 2017, 00:05:16
  16. 0001-0753, Gabriel Montagne Lascaris - Comneno, Αγγλία, 2017, 00:01:15
  17. b666b666c3b333, Gabriel Montagné Láscaris-Comneno, Αγγλία, 2015, 00:01:00
  18. Coil, Regina Kelaita, Γερμανία, 2016, 00:02:47
  19. Lingua Absentia, Kate Raney, Jeremy Bessoff, ΗΠΑ, 2016, 00:10:00

Πειραματικές 3
16:15 - 18:00
Συνολική Διάρκεια: 01:44:31

  1. Rattle, Laura Iancu, ΗΠΑ, 2016, 00:12:00
  2. Old Delhi, Glyph, Ινδία, 2016, 00:26:30
  3. A Stones Throw Away, Brian Ratigan, ΗΠΑ, 2016, 00:03:15
  4. Orogenesis, Boris LAbbé, Ισπανία, 2016, 00:07:52
  5. Any Road, Boris LAbbé, Γαλλία, 2016, 00:10:04
  6. C-5-11, Edward Ramsay-Morin, ΗΠΑ, 2016, 00:02:46
  7. Erasure, Birgitta Hosea, Αγγλία, 2017, 00:03:00
  8. Dota, Petra Zlonoga, Κροατία, 2016, 00:16:09
  9. In an European park / Dans un jardin (européen), Anne Bussard, Ελβετία, 2016, 00:06:07
  10. Something About Silence, Patrick Buhr, Γερμανία, 2015, 00:12:22
  11. Transit, Aline Helmcke, Γερμανία, 2016, 00:04:26

Πειραματικές 4
18:15 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:28:13

  1. Artemis, Heather D. Freeman, ΗΠΑ, 2016, 00:03:40
  2. The Party (ASIFA-East Anijam), Robert Lyons, ΗΠΑ, 00:02:36
  3. Le bulbe tragique / The tragical bulb, Guillaume Vallée, Καναδάς, 2016, 00:06:09
  4. Ratio, Murat Sayginer, Τουρκία, 2013, 00:02:04
  5. Iterations, Jeremy Speed Schwartz, ΗΠΑ, 2016, 00:02:55
  6. Da Vinci Project, Alain Escalle, Γαλλία, 2015, 00:05:20
  7. Final Gathering, Alain Escalle, Γαλλία, 2016, 00:13:30
  8. Р / O & P, Tatiana Skorlupkina, Ρωσσία, 2016, 00:02:25
  9. Kitsune, Guillermo P. Bosch, Ισπανία, 2016, 00:01:00
  10. Lavey Laveau, "Nocturne Magnum Opus 9, No. 1", christopher haines, John patrick sellars, Lon Lawson, ΗΠΑ, 2016, 00:06:28
  11. Fish Tank, Haoge, Κίνα, 2016, 00:06:00
  12. Nœvus, Samuel Yal, Γαλλία, 2016, 00:08:00
  13. Anyu - Or how Stalin Lost his Nose, Lina Walde, Γερμανία, 2016, 00:07:30
  14. The Pine Tree Villa / Eine Villa Mit Pinien, Jan Koester, Γερμανία, 2016, 00:12:58
  15. Making waves,,, unmastered, Fritz Laszlo Weber, Γερμανία, 2016, 00:07:38

Ann (Ειδική Προβολή Live Action)
Σάββατο 17/03/2018 14:15 - 16:00
Συνολική Διάρκεια: 01:18:01

  1. Ann, Carla Forte, ΗΠΑ, 2016, 01:18:01

Ελληνικό διαγωνιστικό 1
Σάββατο 17/03/2018 22:15 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:26:04

  1. Reincarnation, Jason Katsoulis, Ελλάδα, 2016, 00:05:15
  2. Orans Transition, Paschalis Mourikas, Ελλάδα, 2016, 00:02:27
  3. I Am Not A Number, Natalia Kokkinou, Ελλάδα, 2016, 00:04:37
  4. Piano bar, Georgina Kosmatou, Ελλάδα, 2016, 00:04:30
  5. Lunacy, Michael Vazikas, Ελλάδα, 2016, 00:03:17
  6. Noyes, Vasileios Papageorgiou, Ελλάδα, 2017, 00:01:27
  7. The Rains of Castamere | An Animated Choreography of Departures (Revisited), Aristarchos Papadaniel, Ελλάδα, 2016, 00:03:09
  8. Aurelia, Christos Bourantas & Kreon Krionas, Ελλάδα, 2016, 00:15:35
  9. The Solar System Waltz, Polykarpos Parioritsas, Ελλάδα, 2010, 00:06:50
  10. Haley's Comet / Ο Κομήτης του Χάλεϋ, OUT.THERE Studios, Ελλάδα, 2016, 00:03:35
  11. Achromatic, Eftychia Maria Kondylis, Αγγλία, 2015, 00:06:45
  12. Under The Clock, Vassiliki Papailiou, Ελλάδα, 2015, 00:24:56
  13. Breakfast in the Forest, Mariza Litina, Ελλάδα, 2016, 00:03:41

Ελληνικό διαγωνιστικό 2
Κυριακή 18/03/2018 20:15 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:33:59

  1. The Honeymoon, Magda Candiliari, Ελλάδα, 2016, 00:17:31
  2. The Runner / Νενικήκαμεν, Zachos Samoladas, Ελλάδα, 2016, 00:06:10
  3. The Prime Ministers / Οι Πρωθυπουργοί, Stefanos Chachamidis, Ελλάδα, 2016, 00:04:20
  4. Ethnophobia / Εθνοφοβία, Giannis Ziogkas, Ελλάδα, 2016, 00:14:21
  5. Absorbed, Dimitris Armenakis, Ελλάδα, 2017, 00:08:27
  6. Radiophone, Panos Koutivas, Ελλάδα, 2016, 00:08:29
  7. In the Light, Magdalene Kourti, Ελλάδα, 2015, 00:03:41
  8. For god's sake, Mikaela Athanasopoulou, Ελλάδα, 2017, 00:07:10
  9. Agrinoui / Αγρινούι, Alexis Chaviaras, Κύπρος, 2015, 00:19:40
  10. Carousel, Christophoros Katsadiotis, Ελλάδα, 2017, 00:02:45
  11. Illusionary Homes, Marina Provatidou, Ελλάδα, 2017, 00:01:25

Αραμπίμ - Οι Ψυχές των Αγαλμάτων
14:15 - 16:00
Συνολική Διάρκεια: 00:53:17

  1. Arabim - The Souls of The Statues / Αραμπίμ - Οι Ψυχές των Αγαλμάτων, Antigoni Paroussi - Costis Papanastasatos, Ελλάδα, 2016, 00:53:17

Psiconautas, the forgotten children (Ειδική Προβολή - Ταινία Μεγάλου Μήκους)

Συνολική Διάρκεια: 01:15:51

  1. Psiconautas, the forgotten children / Psiconautas, los niños olvidados, Pedro Rivero, Alberto Vazquez, Ισπανία, 2015, 01:15:51

Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!