Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Ενότητες

Μικρού Μήκους 1
14:15 - 16:00
Συνολική Διάρκεια: 01:37:14

  1. Lovely Journey / Du Skön Resa, Carolina Hindsjö, Σουηδία, 2016, 00:21:00
  2. Tis, Chloe Lesueur, Γαλλία, 2016, 00:09:00
  3. The Dinner Party / Middagsbjudningen, Jacob Stålhammar, Σουηδία, 2017, 00:05:55
  4. Fired Up, Dan Fipphen, Elyse Kelly, ΗΠΑ, 2017, 00:03:29
  5. The Steinway / Lo Steinway, Massimo Ottoni, Ιταλία, 2016, 00:17:28
  6. The Chinese Princess / Princesa China, Tomas Bases, Ισπανία, 2015, 00:05:00
  7. A Girl Needs A Bike, Vivien Mason and Letitia Lamb, Αυστραλία, 2016, 00:04:36
  8. Lookin' For Love, A. L. Palmer, Γερμανία, 2017, 00:01:00
  9. Little Red Giant, The Monster That I Was, Laura Harrison, ΗΠΑ, 2016, 00:16:00
  10. The Basket / Tokri, Suresh Eriyat, Ινδία, 2017, 00:13:46

Μικρού Μήκους 2
16:15 - 18:00
Συνολική Διάρκεια: 01:39:22

  1. Rope / Tanaab, Azar Mansoori, Ιράν, 2016, 00:07:11
  2. Everyday People, Littner Budapest, Ουγγαρία, 2016, 00:02:29
  3. Lo, Ted Wiggin, ΗΠΑ, 2017, 00:03:10
  4. End of the Line / Fim da Linha, Paulo d'Alva, Antonio Pinto, Πορτογαλία, 2016, 00:11:30
  5. Schirkoa, Ishan Shukla, Ινδία, 2016, 00:13:31
  6. Hope, Michael Scherrer, Ελβετία, 2016, 00:06:02
  7. When weapons talk / Quand les armes parlent, Borislav Sajtinac, Γαλλία, 2016, 00:10:00
  8. Johanne, Anna-Ester Volozh, Αγγλία, 2017, 00:03:41
  9. Angelo Rules / Dark Angelo, Max Maléo, Thierry Marchand, Γαλλία, 2015, 00:11:00
  10. Shock Therapy, Bali Engel and Matthieu Landour, Αγγλία, 2017, 00:06:37
  11. Life Sucks! But at least I've got elbows, Nicola Piovesan, Εσθονία, 2016, 00:10:00
  12. Bloom, Margaret To, ΗΠΑ, 2016, 00:03:34
  13. 20 Kicks, Dimitar Dimitrov, Βουλγαρία, 2016, 00:06:20
  14. The ritual of a city / Ritual I Nje Qyteti, Bertrand Shijaku, Αλβανία, 00:04:17

Μικρού Μήκους 3
18:15 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:18:15

  1. The End, Mykyta Lyskov, Ουκρανία, 2016, 00:08:48
  2. The Last King of Granada, Pepe Gomez, Αγγλία, 2016, 00:04:30
  3. Tempo, Arjan Brentjes, Ολλανδία, 2016, 00:01:00
  4. Iâhmès and the Great Devourer / Iâhmès et la Grande Dévoreuse, Claire Sichez, Marine Rivoal, Γαλλία, 2016, 00:14:17
  5. The Weeping Bird / L'oiseau pleureur, Claire Ledru, Γαλλία, 2016, 00:09:08
  6. How's your prostate ? / Et ta prostate, ça va ?, Jeanne Paturle, Cécile Rousset, Γαλλία, 2015, 00:03:33
  7. NSFWhale, Nathan Campbell, Alec Cummings, ΗΠΑ, 2016, 00:01:54
  8. A Single Blade of Grass, Mark Mason, Αγγλία, 2016, 00:05:00
  9. Wednesday with Goddard, Nicolas Menard, Αγγλία, 2016, 00:04:30
  10. Best Bud Blues, Martinus van Tee, Νότια Αφρική, 2016, 00:01:31
  11. Analysis Paralysis, Anete Melece, Ελβετία, 2016, 00:09:04
  12. My Knight and Me / The Mean Team, Joeri Christiaen, Γαλλία, 2016, 00:11:00
  13. Pittari, Patrick Smith, ΗΠΑ, 2017, 00:04:00

Μικρού Μήκους 4
20:15 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:45:25

  1. Sisyphus, Eric J. Wright, ΗΠΑ, 2016, 00:05:00
  2. See the World, LWZ, Αυστρία, 2015, 00:03:53
  3. Direction / Suund, Rainer Salu, Εσθονία, 2016, 00:04:47
  4. Social Window, Aad Verstraelen, Βέλγιο, 2016, 00:06:25
  5. At the Horizon / A L'horizon, Izabela Bartosik, Γαλλία, 2016, 00:09:24
  6. The Bird / L'Oiseau, Laetitia Courset, Γαλλία, 2016, 00:06:43
  7. Progress / Fortgang, Otto Alder, Ελβετία, 2016, 00:04:12
  8. The Greenhouse / El Invernadero, Ramon Alos, Ισπανία, 2016, 00:08:30
  9. Red & Silver, Margaret Emdal, Νορβηγία, 2016, 00:08:20
  10. The Three Silbings, Timothy David Orme, ΗΠΑ, 2017, 00:09:45
  11. Memory of the Land, Samira Badran, Ισπανία, 2017, 00:12:00
  12. Morning Cowboy, Fernando Pomares, Ισπανία, 2017, 00:15:00
  13. Slowville, Alex Meunier, Καναδάς, 2017, 00:03:24
  14. Playing House / Evcilik, Cenk Koksal, Ozgul Gurbuz, Τουρκία, 2016, 00:03:20
  15. The Junction - Chilly Gonzales & Peaches, Patrick Doyon, Καναδάς, 2016, 00:04:42

Μικρού Μήκους 5
22:15 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:42:08

  1. Chateau au Go Go, Steve Gentile, ΗΠΑ, 2016, 00:04:05
  2. Letters / Cartas, David Mussel, Βραζιλία, 2016, 00:04:48
  3. The Big Clawed Monster / O Awa Poanpé, Rua Harmonia 681, Apt 71, Βραζιλία, 2016, 00:05:22
  4. Ferdinand, a Country Rat in the Trenches / Ferdinand Rat Des Champs De Bataille, Jean-Jacques Prunes, Γαλλία, 2016, 00:09:04
  5. Au revoir Balthazar, Rafael Sommerhalder, Ελβετία, 2016, 00:09:30
  6. Piccolo Concerto, Ceylan Beyoglu, Γερμανία, 2016, 00:06:00
  7. Knife Fight!!, Alex Krokus & Krystal Downs, ΗΠΑ, 2016, 00:03:16
  8. Music Dances, Kirill Fessenko, Καναδάς, 2015, 00:01:57
  9. How real is the threat of biological weapons today?, Nicola Fell, Ελβετία, 2016, 00:01:42
  10. The Dragon / Aždaja, Ivan Ramadan, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, 2016, 00:12:10
  11. Playground / Cour de Récré, Francis Gavelle & Claire Inguimberty, Γαλλία, 2016, 00:09:05
  12. About Death / 죽음에 대하여, Eunjae Lee, Κορέα, 2016, 00:07:25
  13. Broken Communication, Greg Doble, Καναδάς, 2016, 00:02:30
  14. Science Today: The Trump Particle, John Akre, ΗΠΑ, 2017, 00:03:04
  15. Fix, Sara Koppel, Δανία, 2016, 00:01:08
  16. Creamers, Hilary Moses, Καναδάς, 2016, 00:14:36
  17. Queer Heroes, Kate Jessop, Αγγλία, 2016, 00:05:06
  18. Evocation of a Nightmare, Wally Chung, ΗΠΑ, 2016, 00:01:20

Μικρού Μήκους 6
14:15 - 16:00
Συνολική Διάρκεια: 01:23:36

  1. Panic Attack!, Eileen O'Meara, ΗΠΑ, 2016, 00:03:10
  2. The Was, Soda_Jerk, The Avalanches, Αυστραλία, 2016, 00:13:40
  3. Ships Passing in the Night, Elisabeth Zwimpfer, Γερμανία, 2015, 00:12:05
  4. Roda Pantura, A North Coast Story / Roda Pantura, Hizkia Subiyantoro, Ινδονησία, 2016, 00:18:30
  5. Cat Vanished / Gato Esfumado, Ileana Andrea Gomez Gavinoser, Αργεντινή, 2016, 00:01:00
  6. No sense, Ileana Andrea Gomez Gavinoser, Αργεντινή, 2016, 00:01:00
  7. Birdseed V / Alpiste V, Ileana Andrea Gomez Gavinoser, Αργεντινή, 2016, 00:02:31
  8. Lullaby / Canción De Cuna, Ileana Andrea Gómez Gavinoser, Αργεντινή, 2015, 00:01:00
  9. Catherine, Britt Raes, Γαλλία, 2016, 00:11:00
  10. Gusła or the Spirits, Adrienne Nowak, Γαλλία, 2016, 00:09:00
  11. Singin' Frogs, Violaine Pasquet, Γαλλία, 2016, 00:10:40

Μικρού Μήκους 7
16:15 - 18:00
Συνολική Διάρκεια: 01:27:31

  1. Clouds, Diego Maclean, Καναδάς, 2016, 00:12:00
  2. Nobody / Hichkas, Elham Toroghi, Ιράν, 2016, 00:09:16
  3. Lupus, Carlos Gomez Salamanca, Γαλλία, 2016, 00:10:00
  4. Refugee / Mülteci, Ayhan Ünlü, Τουρκία, 2016, 00:06:28
  5. Bright Spots, Jilli Rose, Αυστραλία, 2016, 00:07:47
  6. Birdy Wouaf Wouaf, Ayce Kartal, Τουρκία, 2015, 00:04:00
  7. Join the Resilience, Javier Gamez Gamez, Ισπανία, 2016, 00:04:00
  8. Heads Together / Kop Op, Job, Joris & Marieke, Ολλανδία, 2016, 00:21:00
  9. Sabaku, Marlies van der Wel, Ολλανδία, 2016, 00:03:00
  10. Scrambled, Bastiaan Schravendeel, Ολλανδία, 2017, 00:07:00
  11. Tabook / Taboek, Dario van Vree, Ολλανδία, 2016, 00:03:00

Μικρού Μήκους 8
18:15 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:48:27

  1. The Suitcase / Портфель, Andrey Moiseenkov, Ρωσία, 2016, 00:30:44
  2. Cure, Peter Baynton, Αγγλία, 2016, 00:02:22
  3. Sno Bunny vs Extruded Plastic Army Guy, Ron Ford, ΗΠΑ, 2016, 00:04:34
  4. The Pocket Man / Le Petit Bonhomme de poche, Ana Chubinidze, Γαλλία, 2016, 00:07:00
  5. Bene’s Horizon / L’Horizon de Bene, Jumi Yoon, Eloic Gimenez, Γαλλία, 2016, 00:12:53
  6. Ami, Gonzalo San Vicente, Γερμανία, 2016, 00:08:00
  7. No more you / Nooit meer jij, Bart Dokter, Ολλανδία, 2017, 00:03:54
  8. Bango Vassil, Milen Vitanov, Vera Trajanova, 2016, 00:09:00
  9. Bullet Time, Frodo Kuipers, Ολλανδία, 2016, 00:06:00
  10. Tex, Ka-Ching Cartoons, Hans Walther, Ολλανδία, 2016, 00:24:00

Μικρού Μήκους 9
20:15 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:46:48

  1. The Date, Svet Doytchinov, Καναδάς, 2015, 00:09:29
  2. Migration, Chao, Shun-Wen, Ταϊβάν, 2016, 00:04:35
  3. Boneca de Atauro: Searching for the Lost Love / Boneca de Atauro: A procura do Amor Perdido, David Palazón, Τιμόρ, 2016, 00:20:00
  4. Aftermath, Layla Atkinson, Αγγλία, 2016, 00:02:30
  5. Don't Cry, Tomoya Takashima, Ιαπωνία, 2017, 00:12:20
  6. Or, Luc Londe, ΗΠΑ, 2016, 00:10:00
  7. The Little Dancer of the Moulin Rouge / La Petite danseuse du Moulin Rouge, Vans De Godoy Eric, Γαλλία, 2016, 00:20:00
  8. Crowded, Broersma Freark, Ολλανδία, 2015, 00:16:00

Μικρού Μήκους 10
22:15 - 00:00
Συνολική Διάρκεια: 01:48:18

  1. Bearable, David James Holloway, Αγγλία, 2016, 00:03:47
  2. Funeral in the Park, Ron Ford, ΗΠΑ, 2016, 00:04:52
  3. Ariadne’s Thread / Le Fil d’Ariane, Claude Luyet, Ελβετία, 2016, 00:13:00
  4. Chika, the Dog in the Ghetto / Chika, Die Hündin Im Ghetto, Sandra Schießl, Γερμανία, 2016, 00:16:21
  5. Don Ruperto, Irma Orozco, Γερμανία, 2017, 00:11:05
  6. In Exile, Alexander Kurilov, Μολδαβία, 2016, 00:11:00
  7. Where have the Flowers Gone, Sin-hong Chan, Κίνα, 2016, 00:06:22
  8. Glucose, Jeron Braxton, ΗΠΑ, 2016, 00:13:23
  9. Stutter, Pedro Allevato, Αγγλία, 2017, 00:01:37
  10. High Summer, Josselin Facon, Γαλλία, 2016, 00:05:45
  11. Shakrak, The Hero / Kahraman Şakrak, Naeem Tadayon, Hootan Poorzaki, Τουρκία, 2016, 00:03:03
  12. First Snowfall, Sam Chou, Καναδάς, 2015, 00:02:30
  13. Green Light, Seongmin Kim, Κορέα, 2016, 00:15:33

Μικρού Μήκους 11
12:15 - 14:00
Συνολική Διάρκεια: 01:42:35

  1. The adventure of the afternoon / 那個午後的冒險, Vance Yang, Stella Huang, Ταϊβάν, 2016, 00:07:45
  2. Nighthawk, Spela Cadez, Σλοβενία, Κροατία, 2016, 00:08:50
  3. Corp., Pablo Polledri, Αργεντινή, 2016, 00:09:00
  4. Round Trip: Mary / Кружно патување на Марето, Zharko Ivanov, ΠΓΔΜ, 2015, 00:09:45
  5. Sore Eyes for Infinity, Elli Vuorinen, Φινλανδία, 2016, 00:11:30
  6. Men Talk About Mother, Bunny Schendler, Αγγλία, 2016, 00:07:30
  7. The Plat-Eye, Ron Ford, ΗΠΑ, 2016, 00:11:00
  8. Ron Ford's Nightmare, c. 1966, Ron Ford, ΗΠΑ, 2016, 00:01:35
  9. Cupid is not a Terrorist, Bellopropello, Ελβετία, 2017, 00:05:22
  10. 149th and Grand Concourse, Andy and Carolyn London, ΗΠΑ, 2016, 00:03:13
  11. Awesome Beetle's Colors, Indra Sproge, Λετονία, 2016, 00:03:12
  12. The Bridge over the River / Die Brucke uber den fluss, Jadwiga Kowalska, Ελβετία, 2016, 00:05:45
  13. Our Wonderful Nature - The Common Chameleon, Tomer Eshed, Γερμανία, 2016, 00:03:32
  14. Patata Day, Peter Böving, Γερμανία, 2016, 00:04:06
  15. Hive, Adam Ciolfi, Καναδάς, 2016, 00:10:30

Μικρού Μήκους 12
18:15 - 20:00
Συνολική Διάρκεια: 01:47:13

  1. Sourdough Starter, Gail Noonan, Καναδάς, 00:03:02
  2. Azuleias, Markus Duffner, Πορτογαλία, 2016, 00:03:03
  3. The Prince Vladimir Choice, Anna Danilova, Gala Yunevskaya, Ρωσσία, 2016, 00:27:46
  4. Change, Isaac Kerlow, Σινγκαπούρη, 2016, 00:05:15
  5. The Tale of a Donkey / Skaz pro Osla, Tatiana Skorlupkina, Ρωσσία, 2016, 00:05:10
  6. Big Booom, Marat Narimanov, Ρωσσία, 2016, 00:04:12
  7. Notorious Corn, Mallory Grolleau, Γαλλία, 2015, 00:01:15
  8. Chill and Shivering, , Χονγκ Κονγκ, 2016, 00:10:16
  9. Squirrel Island, Astrid Goldsmith, Αγγλία, 2016, 00:21:11
  10. Wires (A Cyber Fairy Tale), Sam Healy, Αγγλία, 2016, 00:04:00
  11. Peter's Forest, Martina Mestrovic, Κροατία, 2016, 00:08:25
  12. Travelling Country, Ivan Bogdanov, Vessela Dantcheva, Βουλγαρία, Κροατία, 2016, 00:13:38

Μικρού Μήκους 13
12:15 - 14:00
Συνολική Διάρκεια: 01:52:57

  1. Position / Pega, Mashaallah Mohammadi, Ιράν, 2017, 00:05:03
  2. The Greek Debt, a European Tragedy / La Dette Grecque, Une Tragédie Européenne, Gilles Grégoire, Βέλγιο, 2016, 00:14:56
  3. Firebird / Жар Птица, Velislava Gospodinova, Βουλγαρία, 2016, 00:07:07
  4. Killer Recipe, Chadwick Whitehead, ΗΠΑ, 2016, 00:03:50
  5. Can you decide, Lu Pulici, Ιταλία, 2016, 00:04:55
  6. Dear John, Péter Vácz, Αγγλία, 2016, 00:04:15
  7. Bart / 巴特, Huang Yun-Sian, Ταϊβάν, 2016, 00:16:46
  8. White Tunnel / Bad Se Sui Dao, Chien lan-Chi, Chang Chin-Wei, Ταϊβάν, 2016, 00:22:23
  9. Drifting Away / A La Derive, Cyprien Clement-Delmas, Ισπανία, 2016, 00:14:27
  10. Lying Women, Deborah Kelly, Αυστραλία, 2016, 00:03:56
  11. Superbarbara: The Beginning, Boonsri Tangtrongsin, Σουηδία, 2017, 00:10:19
  12. The story about the Tzar called the Peas / Про царя Гороха, Natalia Naumova, Petr Nalitch, Ρωσσία, 2016, 00:05:00

Μικρού Μήκους 14
20:15 - 22:00
Συνολική Διάρκεια: 01:51:04

  1. The Gap, Patrick Vandebroeck, Βέλγιο, 2016, 00:14:00
  2. A Town Called Panic: Back To School / La Rentree Des Classes, Vincent Patar & Stéphane Aubier, Βέλγιο/Γαλλικά, 2016, 00:26:00
  3. Peripheria, David Coquard-Dassault, Γαλλία, 2015, 00:12:00
  4. Time Rodent, Ondrej Svadlena, Γαλλία, 2016, 00:15:00
  5. No-No Wants To Try a Sport, Mathieu Auvray, Γαλλία, 2016, 00:06:00
  6. Ghost Cell, Antoine Delacharlery, Γαλλία, 2015, 00:06:20
  7. Scenery / Decorado, Alberto Vázquez, Ισπανία / Γαλλία, 2016, 00:11:00
  8. The Absence of Eddy Table, Rune Spaans, Νορβηγία, 2016, 00:12:18

Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!