Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Σπουδαστικές 3


Κυριακή 28/03/2021 09:00 - 11:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 21:00 - 23:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:37:52

  1. Roach / Cucaracha 13:20
  2. Αργεντινή 2020
    Σκηνοθεσία: Agustín Touriño


  3. The Shut-in 05:51
  4. Αυστραλία 2020
    Σκηνοθεσία: Eric Lieu, Maxine Curva, Jira Udomsri
    Τεχνική: 3D Animation
    Μουσική: Daniel Lui
    Παραγωγή/Σχολή: University of Technology Sydney


  5. Ciervo 10:15
  6. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2020
    Σκηνοθεσία: Pilar Garcia-Fernandezsesma


  7. Deep Fears 03:23
  8. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2020
    Σκηνοθεσία: Ryan Chu
    Σενάριο: Ryan Chu
    Παραγωγή/Σχολή: California State University Long Beach
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  9. Looking For Freedom 02:21
  10. Ιρλανδία 2020
    Σκηνοθεσία: Aurelie GAUTHIER
    Σενάριο: Aurelie GAUTHIER
    Παραγωγή/Σχολή: Aurelie GAUTHIER


  11. Chasing Stars 02:21
  12. Ολλανδία 2019
    Σκηνοθεσία: Laura Aldofredi
    Σενάριο: Laura Aldofredi
    Animation: Laura Aldofredi
    Τεχνική: 2D Digital Animation
    Μουσική: Ottavia Marini
    Παραγωγή/Σχολή: Laura Aldofredi


  13. MY TAGALONG 06:40
  14. Καναδάς 2020
    Σκηνοθεσία: Jerry WANG
    Σενάριο: Jerry Wang
    Παραγωγή/Σχολή: Jerry Wang
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  15. Any Instant Whatever 05:13
  16. Αγγλία 2019
    Σκηνοθεσία: Michelle Brand
    Animation: Michelle Brand
    Τεχνική: 2D Handdrawn, Paint on paper, paint on cell
    Μουσική: Michelle Brand & Ed Rousseau
    Παραγωγή/Σχολή: Royal College of Art
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  17. Good Gully 04:10
  18. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Calum Avery
    Σενάριο: Calum Avery
    Animation: Calum Avery, Mitchell Shilling, Jada Catherine Mathewson, Sam Elphick, Joe Derrick, Harry Randall
    Τεχνική: CGI
    Μουσική: James Smith
    Παραγωγή/Σχολή: Mitchell Shilling - Arts University Bournemouth


  19. Arachnarche 03:58
  20. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Emma Jordan
    Σενάριο: Emma Jordan, Jack Egleton
    Animation: Emma Jordan, Jack Egleton
    Τεχνική: Stopmotion animation
    Μουσική: Damien Natas
    Παραγωγή/Σχολή: Emma Jordan, Rebecca Jane Wood - Arts University Bournemouth


  21. Grandma’s Visit 03:19
  22. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Katie Tuckwell
    Σενάριο: Katie Tuckwell
    Παραγωγή/Σχολή: Arts University Bournemouth
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  23. Rhino 03:19
  24. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Bethany Powell
    Σενάριο: Bethany Powell
    Animation: Bethany Powell, George Boole, Tim gent, Jade Randall, Craig Evans, Rebecca Tengelyová-Evans
    Τεχνική: 2D digital hand drawn
    Μουσική: Tommy Bradly
    Παραγωγή/Σχολή: George Boole


  25. Spellbound 03:27
  26. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Amelia Parker
    Σενάριο: Amelia Parker
    Animation: Olesia Sizikova, Lady Pangilinan, Kate Oxford, Camilla Riccardi
    Τεχνική: 2D digital hand drawn
    Μουσική: Tom Ryan
    Παραγωγή/Σχολή: Beth Ryan - Arts University Bournemouth


  27. Hubris 03:08
  28. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Phoebe Francis- Aylward
    Σενάριο: Phoebe Francis- Aylward
    Animation: Scarlett Coates, Jonny Strutt, Ciara Gill, James Bermudez, Vikki Hesse, Maria Belik, Tom Knight
    Τεχνική: 2D digital hand drawn
    Παραγωγή/Σχολή: Scarlett Coates


  29. Hedera 03:47
  30. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Fêt-Nat Bailly
    Σενάριο: Fêt-Nat Bailly
    Animation: Julia Calle Lorenzo, Rika McKinnon, Timothée Basselier
    Τεχνική: 2D digital hand drawn
    Μουσική: Amandine Robillard, Anna Cordonnier
    Παραγωγή/Σχολή: Ananya Sridhar


  31. PrePAWsterous 04:22
  32. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2020
    Σκηνοθεσία: Areli Quinonez
    Animation: Kimberly Marsing, Eryn Suchara
    Παραγωγή/Σχολή: Digipen Institute of Technology


  33. Hit and Run 04:18
  34. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Hannah Brewerton
    Σενάριο: Hannah Brewerton
    Animation: Hannah Brewerton, Kathrin Steinbacher, Yiqiao Lan, Wenzhe Xu, Colouring: Nayanika Chatterjee, Yiqiao Lan, John Summerson, Chloé Hamon, Elizabeth Stephenson
    Τεχνική: 2D digital, mixed media
    Μουσική: Rebecca Nisco, Alistair Hobson
    Παραγωγή/Σχολή: Royal College of Art


  35. Huis Clos 04:28
  36. Ελβετία 2020
    Σκηνοθεσία: Nina Winiger
    Σενάριο: Winiger Nina
    Animation: Winiger Nina, Schoch Aline, Gattlen Estelle, Täschler Marion, Yuuki Koller
    Τεχνική: 2D (frame-by frame and digital cut-out animation redrawn on paper)
    Μουσική: The Caretaker (Kirby Leyland James)
    Παραγωγή/Σχολή: HSLU Design & Kunst / BA Animation Jürgen Haas
    Γλώσσα διαλόγων: Γαλλικά


  37. MILK 04:30
  38. Γερμανία 2020
    Σκηνοθεσία: Jennifer Kolbe
    Animation: Jennifer Kolbe
    Μουσική: Henrik Kristen
    Παραγωγή/Σχολή: Hochschule RheinMain


  39. Psychophonic 05:42
  40. Ισπανία 2019
    Σκηνοθεσία: Aline Romero
    Σενάριο: Aline Romero, Pau Gros, Natalia Silva, Tyler Fisher, Lara Maltz, Omar Medina
    Animation: Aline Romero, Pau Gros, Natalia Silva, Tyler Fisher, Lara Maltz, Omar Medina
    Τεχνική: Stop Motion
    Μουσική: Gonçal Perales
    Παραγωγή/Σχολή: Carles Isern



Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!