Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Πειραματικές 1


Παρασκευή 26/03/2021 13:00 - 15:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Σάββατο 27/03/2021 01:00 - 03:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:34:00

  1. SPHINX GALLERY 20:22
  2. Ολλανδία 2020
    Σκηνοθεσία: Piet Koster


  3. I Call It Home / وطن 02:50
  4. Ιράν 2020
    Σκηνοθεσία: Leila Ahang
    Σενάριο: Leila Ahang
    Animation: Leila Ahang
    Τεχνική: Ink on paper
    Μουσική: Behrooz Shahamat
    Παραγωγή/Σχολή: Tehran University Of Art


  5. Rutile cautery / Rútilo cautério 02:27
  6. Βραζιλία 2020
    Σκηνοθεσία: Rodrigo Faustini & jpedrinho9
    Σενάριο: -
    Animation: Rodrigo Faustini
    Τεχνική: scroll, digital fx, thermography
    Μουσική: jpedrinho9
    Παραγωγή/Σχολή: Rodrigo Faustini


  7. Learn A Little 04:19
  8. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Michael Hughes
    Animation: Michael Hughes
    Τεχνική: AfterFX
    Μουσική: Keith Duncan, Jos Collins


  9. Battle 03:06
  10. Τουρκία 2020
    Σκηνοθεσία: Hüseyin Mert Erverdi
    Σενάριο: Hüseyin Mert Erverdi
    Animation: Hüseyin Mert Erverdi
    Παραγωγή/Σχολή: Hüseyin Mert Erverdi


  11. Circumvolution / Devr 05:05
  12. Τουρκία 2020
    Σκηνοθεσία: Hüseyin Mert Erverdi
    Animation: Hüseyin Mert Erverdi
    Μουσική: Hüseyin Mert Erverdi
    Παραγωγή/Σχολή: Hüseyin Mert Erverdi


  13. The shudder flies away with open arms, farewell / Le Frémissement s’envole à bras ouvert, Adieu 07:30
  14. Γαλλία 2020
    Σκηνοθεσία: Celia Eid, Sébastien Béranger
    Σενάριο: Celia Eid
    Animation: Celia Eid
    Τεχνική: 2D
    Μουσική: Sébastien Béranger


  15. collage25 04:04
  16. Ισπανία 2020
    Σκηνοθεσία: Luis Carlos Rodríguez
    Τεχνική: multiedición.
    Παραγωγή/Σχολή: bellasart.es
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  17. Covid Loop 01:08
  18. Ισραήλ 2020
    Σκηνοθεσία: Yuval Haker
    Σενάριο: Yuval Haker
    Animation: Arthur Guttilla, John McColgan, Yuval Haker
    Τεχνική: Digital Animation
    Μουσική: Micha Gilad


  19. East Wind / 东风 06:09
  20. Κίνα 2020
    Σκηνοθεσία: Yuanhua Luo
    Σενάριο: Yuanhua Luo
    Animation: Yuanhua Luo
    Τεχνική: Yuanhua Luo
    Μουσική: Kexin Xu、Xiangjun He
    Παραγωγή/Σχολή: School of Design,East China Normal University


  21. Earthfall / RAS 06:32
  22. Νορβηγία 2019
    Σκηνοθεσία: Simone Hooymans
    Σενάριο: Simone Hooymans
    Animation: Simone Hooymans
    Τεχνική: Hans Pulles
    Μουσική: Building Instrument and Jørgen Træen
    Παραγωγή/Σχολή: Turid Rogne, Aldeles AS


  23. All Possible Futures 03:51
  24. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2019
    Σκηνοθεσία: Peter Whittenberger
    Σενάριο: Peter Whittenberger
    Παραγωγή/Σχολή: Peter Whittenberger


  25. Rain Follows the Plow 02:46
  26. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2020
    Σκηνοθεσία: Peter Whittenberger
    Σενάριο: Peter Whittenberger
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  27. Alexander Mosolov. Three Pieces / Александр Мосолов. Три Пьески 02:57
  28. 2020
    Σκηνοθεσία: Natalia Ryss
    Σενάριο: Natalia Ryss
    Animation: Natalia Ryss
    Τεχνική: stop-motion
    Μουσική: Alexander Mosolov
    Παραγωγή/Σχολή: Irina Margolina, studio M.I.R.


  29. True Sound Façade 02:30
  30. Αγγλία 2020
    Σκηνοθεσία: Laura N-Tamara
    Σενάριο: Laura N-Tamara
    Animation: Laura N-Tamara
    Τεχνική: Live action, 2D digital
    Μουσική: Narae Chung
    Παραγωγή/Σχολή: The Smalls


  31. Costume Change Forever 08:28
  32. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2021
    Σκηνοθεσία: John Harlan Norris
    Σενάριο: John Harlan Norris
    Animation: John Harlan Norris, Kaitlyn Kirk, Britt King
    Τεχνική: Motion Graphics, Stop Motion, Frame, Vector
    Μουσική: by John Harlan Norris
    Παραγωγή/Σχολή: University of Kentucky
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  33. Utopia - C 07:38
  34. Αυστρία 2020
    Σκηνοθεσία: Reinhold Bidner
    Σενάριο: Reinhold Bidner
    Animation: Reinhold Bidner
    Τεχνική: Stop Motion, Mixed Media, 2D Computer Animation, Hand Drawn Animation
    Μουσική: Reinhold Bidner
    Παραγωγή/Σχολή: gold extra
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  35. Vivant 02:18
  36. Αργεντινή 2020
    Σκηνοθεσία: Carlos Nahuel Cerutti
    Τεχνική: 2d and Rotoscoping



Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!