Διαγωνισμός

Μικρού ΜήκουςΣπουδαστικέςΕλληνικέςΠειραματικές


Ελληνικό διαγωνιστικό


Σάββατο 27/03/2021 15:00 - 17:00 - Athens Animfest 2021 Επίσημη Προβολή
Κυριακή 28/03/2021 03:00 - 05:00 - Athens Animfest 2021 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:25:39

  1. The Weel / Ο Τροχός 04:22
  2. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Yannis Stefanakis
    Σενάριο: Υannis Stefanakis
    Animation: Vagggelis Sigalas - Yannis Stefanakis
    Τεχνική: animation
    Μουσική: Dimitris mathiopoulos
    Παραγωγή/Σχολή: Neo Epipedo


  3. Phoenix / Φοίνικας 03:00
  4. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Syed Hasan Abbas
    Σενάριο: Daniel Nazari and Syed Hasan Abbas
    Animation: Syed Hasan Abbas
    Τεχνική: hand-drawn animation, pencil animation, colored-pencil animation, 2d digital animation
    Μουσική: Daniel Nazari


  5. The Dream / Το Όνειρο 09:28
  6. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Manolis Kaloudas
    Σενάριο: Manolis Kaloudas
    Animation: Manolis Kaloudas
    Τεχνική: 3D, 2D
    Μουσική: Manolis Kaloudas
    Παραγωγή/Σχολή: Manolis Kaloudas

     Η Εμβύθιση στο Όνειρο και το Σοκ του Ξυπνήματος



  7. Spirit World 01:25
  8. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Leonidas Adrianos


  9. Hens and Roosters 02:19
  10. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Michael Damalas
    Σενάριο: Michael Damalas
    Animation: Michael Damalas
    Μουσική: Klocka by Costas Philippou


  11. Drifting through waves 02:08
  12. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Agisilaos Rompolas


  13. 59 Days 05:00
  14. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Zina Papadopoulou
    Παραγωγή/Σχολή: Zina Papadopoulou


  15. Cast-Outs / Στο Γύψο 15:00
  16. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Alexandros Romanos Lizardos, Akis Melachris
    Σενάριο: Alexandros Romanos Lizardos, Giorgos Komiotis
    Animation: handmade
    Τεχνική: 2D
    Μουσική: Giorgos Sitotis
    Παραγωγή/Σχολή: Aris Asimakopoulos


  17. Great Expectations 05:15
  18. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Mariza Litina
    Σενάριο: Mariza Litina
    Παραγωγή/Σχολή: Mariza Litina
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  19. Surge Persephone 07:28
  20. Ελλάδα 2019
    Σκηνοθεσία: Mirsini Chatzigeorgiou
    Σενάριο: Mirsini Chatzigeorgiou
    Παραγωγή/Σχολή: Mirsini Chatzigeorgiou


  21. Circus 03:19
  22. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: John Katehis
    Σενάριο: John Katehis, Orfeas Antoulinakis
    Animation: John Katehis, Orfeas Antoulinakis
    Τεχνική: Digital, 3D Animaiton
    Μουσική: Boombamontana
    Παραγωγή/Σχολή: Manos Theofilou (Kiwi Records), Spartakos Tsakopiakos (Crystal View Productions)
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  23. CoronaViolence 06:25
  24. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Alexia Tsouni
    Σενάριο: Alexia Tsouni
    Animation: yes
    Τεχνική: stop-motion
    Μουσική: Stefan Kartenberg
    Παραγωγή/Σχολή: FemArtAct


  25. Immortality / Αθανασία 20:30
  26. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Nikoletta Chouchouli
    Σενάριο: Nikoletta Chouchouli
    Animation: Nikoletta Chouchouli
    Τεχνική: cutout, stop-motion
    Μουσική: Dimitrios Mantzirakis
    Παραγωγή/Σχολή: Nikoletta Chouchouli/New York College, Athens



Επιστροφή

Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!