Σπουδαστικές 4


Παρασκευή 18/03/2022 12:00 - 14:00 - Athens Animfest 2022 Επίσημη Προβολή
Σάββατο 19/03/2022 00:00 - 02:00 - Athens Animfest 2022 Επανάληψη Προγράμματος
Συνολική Διάρκεια: 01:43:00

  1. Yallah! 07:03
  2. Γαλλία 2021
    Σκηνοθεσία: Nayla Nassar, Edouard Pitula, Renaud de Saint Albin, Cécile Adant, Anaïs Sassatelli, Candice Behague
    Σενάριο: Nayla Nassar
    Animation: Nayla Nassar, Renaud de Saint Albin, Cécile Adant
    Τεχνική: 3D Computer
    Μουσική: Axel Guenoun
    Παραγωγή/Σχολή: Rubika


  3. Barakafrites 05:30
  4. Γαλλία 2021
    Σκηνοθεσία: Gabriel VIDAL, Sarah CHEBBI, Hanna ZITOUN, William TRAMEAUX, Ninon RODRIGUEZ, Jeremy FACHE, Jeanne FLOC'H, Lina SARRE
    Παραγωγή/Σχολή: ESMA
    Γλώσσα διαλόγων: Γαλλικά


  5. Toil and Trouble 03:34
  6. Αγγλία 2021
    Σκηνοθεσία: Kira Davis
    Σενάριο: Kira Davis
    Animation: Kira Davis, Chanice Haddow, Hannah Halliwell, Ahmed Alobaidi
    Τεχνική: 2D handdrawn digital
    Μουσική: The Blasting Company
    Παραγωγή/Σχολή: Arts University Bournemouth


  7. M.A. 05:31
  8. Αγγλία 2021
    Σκηνοθεσία: Ian Chan, Jean-Louis Khaou
    Σενάριο: Ian Chan, Jean-Louis Khaou
    Animation: Ian Chan, Jean-Louis Khaou, Camilla Riccardi, Ciarán Fagan, Emily Eyles, Camilla Horrell, Khaled Oluokun
    Τεχνική: 2D handdrawn digital
    Μουσική: Octavia Ballantine
    Παραγωγή/Σχολή: Arts University Bournemouth


  9. Hiding 04:20
  10. Αγγλία 2021
    Σκηνοθεσία: Tom Carey
    Σενάριο: Tom Carey
    Animation: Tom Carey, Michalis Nicolaou, Ruari Chisholm, Linjie Yao, Ying Zeng
    Τεχνική: stopmotion with puppets, CGI
    Μουσική: Scott Alan
    Παραγωγή/Σχολή: Arts University Bournemouth
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  11. Checkpoint 05:50
  12. Αγγλία 2021
    Σκηνοθεσία: Jana Kattan
    Σενάριο: Jana Kattan
    Animation: Jana Kattan, Jesse Rist, Clara Cornish, Declan Crutchfield, Henry McLaughlin, Zeina Abu-Zayed
    Τεχνική: 2D handdrawn digital
    Μουσική: Haytham Safia
    Παραγωγή/Σχολή: Arts University Bournemouth


  13. Cloud Boy: An Autistic Journey | 2021 Animation Graduation Film 03:40
  14. Αγγλία 2021
    Σκηνοθεσία: Kieran Firth-Bernard
    Σενάριο: Kieran Firth-Bernard
    Animation: Kieran Firth-Bernard
    Τεχνική: Digital 2D Vector Shapes
    Μουσική: Carlos Figuero & Travis Redden
    Παραγωγή/Σχολή: Farnham University for the Creative Arts
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  15. Love is Just a Death Away 11:30
  16. Τσεχία 2020
    Σκηνοθεσία: Bára Anna Stejskalová
    Σενάριο: Bára Anna Stejskalová
    Μουσική: Daniel Patras, Miroslav Chaloupka
    Παραγωγή/Σχολή: Jakub Kostal (Bionaut)


  17. Witchhood 03:50
  18. Ισπανία 2021
    Σκηνοθεσία: Aintzane Arribas Rueda


  19. Dante's Inferno 04:20
  20. Ισπανία 2020
    Σκηνοθεσία: Iñigo Bartolome


  21. Ripple 03:27
  22. ΗΠΑ 2021
    Σκηνοθεσία: Wes Powers, Ryanna Kim
    Παραγωγή/Σχολή: Annie Shepard


  23. Anchored 03:20
  24. ΗΠΑ 2021
    Σκηνοθεσία: Genevieve Bega
    Παραγωγή/Σχολή: Clayton Cowden


  25. Homebird 10:00
  26. Αγγλία 2021
    Σκηνοθεσία: Ewa Smyk
    Σενάριο: Ralph Mathers, Ewa Smyk
    Animation: Ewa Smyk
    Τεχνική: paint on cel
    Μουσική: Natalia Tsupryk
    Παραγωγή/Σχολή: Leah Jones


  27. Downfall 03:28
  28. Λίβανος 2021
    Σκηνοθεσία: Rona Fayad
    Animation: Rona Fayad
    Τεχνική: Frame by Frame
    Μουσική: Ryan Fayad
    Παραγωγή/Σχολή: Academie Libanaise des Beaux Arts


  29. How To Survive The Heatwave And Stay Human / איך לשרוד את החמסין ולהשאר בן אדם 07:48
  30. Ισραήλ 2021
    Σκηνοθεσία: Ronni Shalev, Alon Sharabi
    Σενάριο: Ronni Shalev, Alon Sharabi, Naomi Shalev
    Animation: Ronni Shalev, Alon Sharabi
    Τεχνική: 2d, 3d
    Μουσική: Marco Tomasin
    Παραγωγή/Σχολή: Bezalel Academy of Art and Design


  31. YAY 02:45
  32. Γερμανία 2021
    Σκηνοθεσία: Anne Isensee
    Σενάριο: Anne Isensee
    Animation: Anne Isensee, Ash Kim Choi, Xiaoqiong Zhang
    Τεχνική: 2D
    Μουσική: Matanda Keyes
    Παραγωγή/Σχολή: Anne Isensee/ School of Visual Arts New York


  33. My Grandmother Is an Egg 08:07
  34. Ταϊβάν 2021
    Σκηνοθεσία: Wu-Ching Chang
    Σενάριο: Wu-Ching Chang
    Animation: Wu-Ching Chang, Lok Yi Tsoi, Bouchra Fadil
    Τεχνική: 2D Computer Animation, Object Animation, Digital Cutout Animation, Stop Motion Animation
    Μουσική: Jen-Shuo Chen, Nahum Strickland
    Παραγωγή/Σχολή: Royal College of Art


  35. Skeleton of a Moth 08:14
  36. Αγγλία 2021
    Σκηνοθεσία: Emma Kay Smith
    Σενάριο: Emma Kay Smith
    Animation: Emma Kay Smith, Eve Riddle, Charlie Black, Eve Schroder, Poppy Loughtman
    Μουσική: Chris Cook
    Παραγωγή/Σχολή: Manchester School of Art
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά



Επιστροφή


Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!